Event Sponsor
Day sheets: Christmas Regatta
These are the day sheets for the 2015 Christmas Regatta.
click a filter below to remove it
Friday, 11th December 2015
This Friday day sheet is empty.
Saturday, 12th December 2015
Race Q @ 16:00: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Craig Smith
|
|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Dylan Swain
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Bradyn Watson & Tom Moore
|
|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
|
|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#2
WKDS
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Chris Brake
|
|
Entity
BUNC
BUNC
non-NZ |
Crew
#1
BUNC
Coached by: John Pressler
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
Race R @ 16:04: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: GLDW
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Rachel Gamble Flint & Catherine Duffin
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Duncan Bydeley
|
|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Kirsty Back & David Lindstrom
|
|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps & Florian Schad
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Janey Wackrow & Ellie Dowse
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Ross Webb & Michael Harrison
|
Race S @ 16:08: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb & Michael Harrison
|
|
Entity
CMLC
CMLC
non-NZ |
Crew
#1
CMLC
Coached by: Peter Toon
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Tufi Sele & Jakob Scotts-Bahle
|
|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
Coached by: Gus Scott
|
|
Entity
EDWT
EDWT
Auckland
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Grant Clearwater
|
|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
Coached by: Martin Simoncelli
|
|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
Race T @ 16:12: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#32
WESC
Coached by: Sarah Wolff & Leah Hankey
|
|
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Michael Hawthorne
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Kim O'Neill & Craig Taylor
|
|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#11
HAMC
|
|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#2
WTLG
Coached by: Craig Smith
|
|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Shawn McManus & Lucy McLeod
|
|
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Grace Donald
|
Race U @ 16:16: Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Jakob Scotts-Bahle & Tufi Sele
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#3
ONSL
Coached by: Tufi Sele & Jakob Scotts-Bahle
|
|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
|
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Rachel Gamble Flint
|
|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Martin Simoncelli & Campbell Clayton-Greene
|
Race V @ 16:20: Heat 6 | ||
---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Janey Wackrow & Ellie Dowse
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#21
WKOC
Coached by: Scott Wilson
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Dylan Swain
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: Sarah Wolff & Leah Hankey
|
|
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Clive Steenson
|
|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
Coached by: GLDW
|
|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#3
WKDS
|
|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Corbin Porteous
|
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched after being drawn in the race.
Sunday, 13th December 2015
Race D @ 15:08: C Final | ||
---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#11
HAMC
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Dylan Swain
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb & Michael Harrison
|
|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Shawn McManus & Lucy McLeod
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Rachel Gamble Flint & Catherine Duffin
|
|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps & Florian Schad
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Rachel Gamble Flint
|
|
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Clive Steenson
|
Race E @ 15:12: B Final | ||
---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Bradyn Watson & Tom Moore
|
|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Martin Simoncelli & Campbell Clayton-Greene
|
|
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Michael Hawthorne
|
|
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
|
Entity
BUNC
BUNC
non-NZ |
Crew
#1
BUNC
Coached by: John Pressler
|
|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: GLDW
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#21
WKOC
Coached by: Scott Wilson
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Tufi Sele & Jakob Scotts-Bahle
|
Race F @ 15:17: A Final | ||
---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Janey Wackrow & Ellie Dowse
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Jakob Scotts-Bahle & Tufi Sele
|
|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Craig Smith
|
|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
Coached by: GLDW
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Ross Webb & Michael Harrison
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Kim O'Neill & Craig Taylor
|
|
Entity
CMLC
CMLC
non-NZ |
Crew
#1
CMLC
Coached by: Peter Toon
|
Social