Event Sponsor
Day sheets: Cambridge Town Cup
These are the day sheets for the 2016 Cambridge Town Cup.
click a filter below to remove it
Saturday, 30th January 2016
Race D @ 10:08: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Darren Hobbs & Jane Evans
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Robin Crooks
|
|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Craig Smith
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Bianca Parsons (stroke), Jordana Bliggenstorfer, Taznie Tasmania, Alyssa Honan + Michaela Foggin (cox)
|
|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Ella Pudney
|
|
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
Race E @ 10:12: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Robin Crooks
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: Anna Cullum & Aimee Pink
|
|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Emma Williams (stroke), Tatyana Kooznetzoff, Emma Wellington, Naomi Anderson + Victoria Edwards (cox)
Coached by: Alan Greer
|
|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Ella Pudney
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Vanessa McCormack (stroke), Bernadette Fischer, Laura-Meg McGlone, Valerie Chan + Charlotte Waghorn (cox)
Coached by: Joe O'Neill
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
|
|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Nicole Blears-Woodcock (stroke), Lara Hindley, Helaena Ranson, Isabella Beale + Matthew Bartlett (cox)
Coached by: Alan McLean
|
Race F @ 10:16: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Andy Hadcroft
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#23
TGAC
Tayla McCormick (stroke), Piper McConnell, Ariana Maloney Fiaola, Isabella Berney + Kaitlyn Humberstone (cox)
Coached by: Elyse Rothery & Jeff Johnson
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#23
CAMC
Coached by: Janey Wackrow & Melissa Baars
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Chris Brake
|
|
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#51
AKLC
Coached by: Keith Hibberd & Dudley Storey
|
Race G @ 10:20: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Shane Page
|
|
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Mike Ruiterman
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#22
TGAC
Caitlyn Wardell (stroke), Saffron Hann, Grace Fifita, Sasha Humberstone + Sandalika Illangamudalige (cox)
Coached by: Elyse Rothery & Jeff Johnson
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Joe O'Neill
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Darren Hobbs & Jane Evans
Crew
#2
CAMB
Coached by: Darren Hobbs & Jane Evans
|
|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#2
QMAR
Coached by: Kylie Johnson
|
Race H @ 10:24: Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Kylie Johnson
|
|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Dave Mackintosh
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: WKDS
|
|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps & Florian Schad
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Coached by: DIOC
|
|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Mike Ruiterman
|
Race I @ 10:28: Heat 6 | ||
---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
|
|
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Breanna Hawthorne
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Chris Brake
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Elyse Rothery & Jeff Johnson
|
|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Cedric Bayly
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Ian McKinnon
|
Social