Event Sponsor
Day sheets: Cambridge Town Cup
These are the day sheets for the 2016 Cambridge Town Cup.
click a filter below to remove it
Friday, 29th January 2016
This Friday day sheet is empty.
Saturday, 30th January 2016
Race N @ 16:24: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Dylan Swain
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb & Michael Harrison
|
|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Hannah Hood & Jacqui Van Dam
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Duncan Bydeley
|
|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps & Florian Schad
|
|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#21
HAMC
Coached by: HLCR
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Tufi Sele & Jakob Scotts-Bahle
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Kim O'Neill & Craig Taylor
|
Race O @ 16:28: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Tufi Sele & Jakob Scotts-Bahle
|
|
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Janey Wackrow & Ellie Dowse
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Shawn McManus & Lucy McLeod
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Kim O'Neill & Craig Taylor
|
Race P @ 16:32: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
|
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Grace Donald
|
|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Craig Smith
|
|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jason Williams & Corbin Porteous
|
|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Clive Steenson
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Janey Wackrow & Ellie Dowse
|
Race Q @ 16:36: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Michael Hawthorne
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: Bradyn Watson & Tom Moore
|
|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Shawn McManus & Lucy McLeod
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Grant Clearwater
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#2
WTLG
Coached by: Craig Smith
|
Race R @ 16:40: Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Janey Wackrow & Ellie Dowse
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#21
WKOC
Coached by: Scott Wilson
|
|
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: Rachel Gamble Flint & Catherine Duffin
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Bradyn Watson & Tom Moore
|
|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Race S @ 16:44: Heat 6 | ||
---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#22
HAMC
Coached by: HLCR
|
|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Ted Phelps & Florian Schad
|
|
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Coached by: Allan Vester
|
|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: WKDS
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Ross Webb & Michael Harrison
|
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched after being drawn in the race.
Sunday, 31st January 2016
Race I @ 15:44: C Final | ||
---|---|---|
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: Rachel Gamble Flint & Catherine Duffin
|
|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
|
|
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps & Florian Schad
|
|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Ted Phelps & Florian Schad
|
|
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Grace Donald
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Tufi Sele & Jakob Scotts-Bahle
|
Race J @ 15:48: B Final | ||
---|---|---|
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Michael Hawthorne
|
|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Tufi Sele & Jakob Scotts-Bahle
Crew
#1
ONSL
Coached by: Tufi Sele & Jakob Scotts-Bahle
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Ross Webb & Michael Harrison
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Dylan Swain
|
|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Shawn McManus & Lucy McLeod
|
|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Janey Wackrow & Ellie Dowse
|
Race K @ 15:52: A Final | ||
---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#21
WKOC
Coached by: Scott Wilson
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
|
|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Janey Wackrow & Ellie Dowse
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Duncan Bydeley
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Clive Steenson
|
Social