Event Sponsor
Day sheets: Cambridge Town Cup
These are the day sheets for the 2016 Cambridge Town Cup.
click a filter below to remove it
Friday, 29th January 2016
Race H @ 12:50: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Kim O'Neill & Craig Taylor
|
|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#2
WTLG
Faith Redpath (stroke), Amy Hunter, Latiesha Nathan, Mia Cunningham South + Francesca MacGregor (cox)
Coached by: Craig Smith
|
|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Kirsty Back & David Lindstrom
|
|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Bella Smolnicki (stroke), Olivia Treacy, Saskia van der Wilt, Molly Nicholson + Sofia Udovenko (cox)
Coached by: Roy Pickard
|
|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Norm Charlton
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps & Florian Schad
|
Race I @ 12:54: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
Olivia Couillault (stroke), Claudia Lamberton, Eleanor Griffiths, Rhianna Waller + Valentina Rosenbaum Raynish (cox)
Coached by: DIOC
|
|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Craig Smith
|
|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Robbie Bentley & Jacqui Van Dam
|
|
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Michael Hawthorne
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Tufi Sele & Jakob Scotts-Bahle
|
|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Mike Ruiterman
|
|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle & Chris Pearson
|
Race K @ 13:02: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Grace Donald
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Coached by: DIOC
|
|
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb & Michael Harrison
|
|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: Allan Vester
|
|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Grant Clearwater
|
|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
Coached by: Kirsty Back & David Lindstrom
|
Saturday, 30th January 2016
This Saturday day sheet is empty.
Sunday, 31st January 2016
Race A @ 09:48: A Final | ||
---|---|---|
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Sophie Wickens (stroke), Olivia Hausmann, Ruby Leverington, Annabelle Skinner-Evers + Isabella Warner (cox)
Coached by: Rachel Gamble Flint & Catherine Duffin
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Coached by: DIOC
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Duncan Bydeley
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb & Michael Harrison
|
|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Robbie Bentley & Jacqui Van Dam
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Norm Charlton
|
|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Bella Smolnicki (stroke), Olivia Treacy, Saskia van der Wilt, Molly Nicholson + Sofia Udovenko (cox)
Coached by: Roy Pickard
|
|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Craig Smith
|