Event Sponsor
Day sheets: Junior Regatta
These are the day sheets for the 2016 Junior Regatta.
click a filter below to remove it
Saturday, 5th March 2016
Race Y @ 09:06: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#4
KGCA
Coached by: Jack Stevens
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Tom Barker
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#4
SHAK
Coached by: Terry Dolan
|
|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
|
Race Z @ 09:10: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
COM*
COM*
New Zealand |
Crew
#1
COMP
Composite crew. Coached by: Fiona Bassett & Mike Power
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#3
SHAK
Coached by: Cam Watson
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Charles Haggie
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMB
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Tom Barker
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Nick Lloyd & Conor Burns
|
Race A @ 09:14: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Nick Lloyd & Jack Stevens
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Deavon Abrahams (stroke), Matthew Lochore-Halpin, Matthew Cranefield, Christopher Roberts + Cameron West (cox)
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Jacqui Van Dam
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Melanie Schroeder
|
|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
|
|
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
|
|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
Coached by: Cam Watson
|
Race B @ 09:18: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Cam Watson
|
|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
|
|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
|
|
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: David Carr-Smith & Caleb Smith
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Daniel Cass Galvez (stroke), Sebastien Sachse-Nodder, Martin Jonkers, Finlay Watson + Meg Rolton (cox)
Coached by: Josh Everitt
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#3
KGCA
Coached by: Jack Stevens
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Jacqui Van Dam & Kevin Herbison
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Sunday, 6th March 2016
Race A @ 10:48: B Final | ||
---|---|---|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
|
|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Charles Haggie
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Melanie Schroeder
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Jacqui Van Dam
|
|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
|
|
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: David Carr-Smith & Caleb Smith
|
Race B @ 10:52: A Final | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#3
KGCA
Coached by: Jack Stevens
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Tom Barker
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Nick Lloyd & Jack Stevens
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Daniel Cass Galvez (stroke), Sebastien Sachse-Nodder, Martin Jonkers, Finlay Watson + Meg Rolton (cox)
Coached by: Josh Everitt
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Nick Lloyd & Conor Burns
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Deavon Abrahams (stroke), Matthew Lochore-Halpin, Matthew Cranefield, Christopher Roberts + Cameron West (cox)
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
Social