Event Sponsor
Day sheets: Junior Regatta
These are the day sheets for the 2016 Junior Regatta.
click a filter below to remove it
Saturday, 5th March 2016
Race M @ 08:18: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: COMC
|
|
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Aimee Pink
|
|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#3
DIOC
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Jared Capon
|
|
Entity
COM*
COM*
New Zealand |
Crew
#2
COMP
Composite crew. Coached by: Michael Hawthorne & Brian Hawthorne
|
|
Entity
COM*
COM*
New Zealand |
Crew
#1
COMP
Composite crew.
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Ellie Dowse
|
|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#22
TRGG
Coached by: Elyse Rothery & Jeff Johnson
|
Race N @ 08:22: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Elyse Rothery & Jeff Johnson
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Darren Hobbs & Jane Evans
|
|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Sacha Sampson (stroke), Grace Michie, Verity Andrews, Grace Johnstone + Valentina Rosenbaum Raynish (cox)
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Jacqueline Chang & Mike Harrison
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Melissa Baars
|
|
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#1
NAPG
Coached by: Cedric Bayly
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMG
Brianna Rogers (stroke), Jordyn Stockman, Shauna Glassie-Ryan, Jordan Dougherty + Olivia Bradley (cox)
Coached by: Deanna Capon
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Alan Maclean & Nick Hanna
|
Race O @ 08:26: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Hannah Hood & Jacqui Van Dam
|
|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#2
DIOC
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Darren Hobbs & Jane Evans
|
|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#21
TRGG
Coached by: Elyse Rothery & Jeff Johnson
|
|
Entity
COM*
COM*
New Zealand |
Crew
#3
COMP
Composite crew. Coached by: Alan Maclean & Nick Hanna
|
|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#2
WTLG
Coached by: Craig Smith
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt & Lilly Millett
|
|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
|
Race P @ 08:30: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#3
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Melissa Baars
|
|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#3
WTLG
Coached by: Craig Smith
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
CAMB
Coached by: Darren Hobbs
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#3
GLDW
Coached by: Lily Millett & Danielle Schofield
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
Coached by: D Dudley
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Bradyn Watson & Tom Moore
|
|
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Cedric Bayly
|
Race Q @ 08:34: Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Lily Millett & Danielle Schofield
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: D Dudley
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: Bradyn Watson & Tom Moore
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Craig Smith
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Sunday, 6th March 2016
Race U @ 10:24: B Final | ||
---|---|---|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#2
DIOC
|
|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Sacha Sampson (stroke), Grace Michie, Verity Andrews, Grace Johnstone + Valentina Rosenbaum Raynish (cox)
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Hannah Hood & Jacqui Van Dam
|
|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
|
|
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#1
NAPG
Coached by: Cedric Bayly
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Lily Millett & Danielle Schofield
|
|
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Cedric Bayly
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#3
GLDW
Coached by: Lily Millett & Danielle Schofield
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: D Dudley
|
Race V @ 10:28: A Final | ||
---|---|---|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#21
TRGG
Coached by: Elyse Rothery & Jeff Johnson
|
|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Craig Smith
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt & Lilly Millett
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Ellie Dowse
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Alan Maclean & Nick Hanna
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Bradyn Watson & Tom Moore
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Melissa Baars
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Jared Capon
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Darren Hobbs & Jane Evans
|
Social