Event Sponsor
Day sheets: Junior Regatta
These are the day sheets for the 2016 Junior Regatta.
click a filter below to remove it
Saturday, 5th March 2016
Race K @ 16:50: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Benjamin Burgess (stroke), Martin Tamoaieta, Alexander Andersen, George Downey + Luka Southcombe-Nguyen (cox)
Coached by: Drew Tierney
|
|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
Coached by: Mike O'Brien & Terry Dolan
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: John Lawrence
|
|
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: David Carr-Smith
|
|
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: Jeremy Coxin
|
|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Ceri Armit & Lua Tuiomanufili
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
|
Race L @ 16:54: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Nick Tetley
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Chris Goudie
|
|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#3
SHAK
Coached by: Mike O'Brien & Terry Dolan
|
|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: TGAC
|
|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Tom Gearing
|
Race M @ 16:58: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#3
STPA
|
|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
|
|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#3
AGSB
|
|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Mike O'Brien & Terry Dolan
|
|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Max Dunshea (stroke), Mitchell Shaw-Lewis, Jesse Homer-Pilcher, Angus Robinson + Issac Young-Montgomerie (cox)
Coached by: Dylan Dodds
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
Race N @ 17:02: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#2
SPTW
Coached by: Ceri Armit & Lua Tuiomanufili
|
Sunday, 6th March 2016
Race S @ 15:20: B Final | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#3
STPA
|
|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Ceri Armit & Lua Tuiomanufili
|
|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: TGAC
|
|
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: Jeremy Coxin
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Nick Tetley
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Chris Goudie
|
Race T @ 15:24: A Final | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Mike O'Brien & Terry Dolan
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Tom Gearing
|
|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
Coached by: Mike O'Brien & Terry Dolan
|
|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Benjamin Burgess (stroke), Martin Tamoaieta, Alexander Andersen, George Downey + Luka Southcombe-Nguyen (cox)
Coached by: Drew Tierney
|
|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
|
Social