Event Sponsor
Day sheets: Junior Regatta
These are the day sheets for the 2016 Junior Regatta.
click a filter below to remove it
Saturday, 5th March 2016
Race Y @ 14:18: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: John Lawrence
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#4
KGCA
Coached by: Sam Kember & Kristian Barbarich
|
|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: P Smith
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAUR
Joel Clayton-Greene (stroke), Alexander Sproul, Eddie Richards, Nikora Derby + Emilia Richards (cox)
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Andy Hadcroft
|
Race Z @ 14:22: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#2
MTAL
James Li (stroke), Luca Dombroski-Anderson, Mitchell Shaw-Lewis, Max Dunshea + Leah Hollingworth (cox)
Coached by: Will Maling & Dylan Dodds
|
|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
Coached by: Andy Hadcroft
|
|
Entity
COM*
COM*
New Zealand |
Crew
#2
COMP
Composite crew. Coached by: COMC
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Anthony Berkers
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#3
KGCA
Coached by: Sam Kember & Kristian Barbarich
|
Race A @ 14:26: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Henry Ryan (stroke), Alexander Andersen, Martin Tamoaieta, George Downey + Luka Southcombe-Nguyen (cox)
Coached by: Drew Tierney
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMB
|
|
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: Jeremy Coxin
|
|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Marcus Winter (stroke), Germain Hellriegel-White, Ali Abbaspour-Mojdehi, Hasan Pathan + Issac Young-Montgomerie (cox)
Coached by: Will Maling & Dylan Dodds
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Melanie Schroeder
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
|
|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Fiona Bassett & Mike Power
|
Race B @ 14:30: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Ceri Armit & Lua Tuiomanufili
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|
Entity
COM*
COM*
New Zealand |
Crew
#3
COMP
Ruairidh Sutherland (stroke), Lachlan Kelliher, Benjamin Fitzgerald, Adam Wright + Matthew Bartlett (cox)
Composite crew. Coached by: Alan Maclean & Nick Hanna
|
|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: TGAC
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Sam Kember & Kristian Barbarich
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Nick Tetley
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
CAMB
Coached by: Anthony Berkers
|
Race C @ 14:34: Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#4
HAMB
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Sean Cannon
|
|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Sam Kember & Kristian Barbarich
|
|
Entity
TEKC
TEKC
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEKC
Coached by: Alan Cleaver
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Chris Goudie & Marty Obrien
|
Sunday, 6th March 2016
Race R @ 13:32: B Final | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#4
KGCA
Coached by: Sam Kember & Kristian Barbarich
|
|
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: Jeremy Coxin
|
|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: TGAC
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Anthony Berkers
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Andy Hadcroft
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Sam Kember & Kristian Barbarich
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#4
HAMB
|
Race S @ 13:36: A Final | ||
---|---|---|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Henry Ryan (stroke), Alexander Andersen, Martin Tamoaieta, George Downey + Luka Southcombe-Nguyen (cox)
Coached by: Drew Tierney
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Melanie Schroeder
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Sam Kember & Kristian Barbarich
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
|
|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Fiona Bassett & Mike Power
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMB
|
Social