Event Sponsor
Day sheets: Junior Regatta
These are the day sheets for the 2016 Junior Regatta.
click a filter below to remove it
Saturday, 5th March 2016
This Saturday day sheet is empty.
Sunday, 6th March 2016
Race A @ 08:30: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
|
|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Craig Smith
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|
Entity
HAVE
HAVE
East Coast |
Crew
#1
HAVE
Coached by: Cedric Bayly
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Dylan Swain
|
|
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Mollie James & Aimee Pink
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Andy Hadcroft
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Hannah Hood & Jacqui Van Dam
|
Race B @ 08:34: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Ellie Dowse
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#22
TRGG
Coached by: Elyse Rothery & Jeff Johnson
|
|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: COMC
|
|
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
|
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#2
SHGN
Coached by: Jason Williams
|
|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
|
|
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
|
Race C @ 08:38: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Chris Pearson
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Ted Phelps
|
|
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HLCR
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: Kirsty Back & David Lindstrom
|
|
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Clive Steenson
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMG
Coached by: Deanna Capon
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Ellie Dowse
|
Race D @ 08:42: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
VILC
VILC
non-NZ |
Crew
#1
VILC
|
|
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#2
TEAW
Coached by: Wayne Asplin & Allen Loomb
|
|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#2
JPCR
Coached by: Chris Pearson
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Mike Harrison & Geoff Perry
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
|
|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#2
WTLG
Coached by: Craig Smith
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#21
TRGG
Coached by: Duncan Bydeley
|
Race E @ 08:46: Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Scott Wilson
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Kirsty Back & David Lindstrom
|
|
Entity
COM*
COM*
New Zealand |
Crew
#1
COMP
Composite crew.
|
|
Entity
VILC
VILC
non-NZ |
Crew
#2
VILC
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#2
WENT
Coached by: Pip Everitt
|
|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#2
OTUM
Coached by: Ted Phelps
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAUR
|
Race F @ 08:50: Heat 6 | ||
---|---|---|
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: TGAC
|
|
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: COMC
|
|
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#1
NGTA
|
|
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Ted Phelps
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Bradyn Watson & Tom Moore
|
|
Entity
RUTH
RUTH
Auckland |
Crew
#1
RUTH
Coached by: Michael Hawthorne & Brian Hawthorne
|
|
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
|
Race V @ 15:32: B Final | ||
---|---|---|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: COMC
|
|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Chris Pearson
|
|
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Clive Steenson
|
|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Ted Phelps
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Ellie Dowse
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
|
|
Entity
HAVE
HAVE
East Coast |
Crew
#1
HAVE
Coached by: Cedric Bayly
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Dylan Swain
|
Race W @ 15:36: A Final | ||
---|---|---|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Craig Smith
|
|
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Scott Wilson
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Andy Hadcroft
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Social