Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Junior Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton & Ellie Dowse
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Duncan Bydeley
|
|||
Entity
COM*
COM*
New Zealand |
Crew
#2
COMP
Composite crew. Coached by: Chris Brake
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGG
Coached by: Rob Nichols
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Duncan Grant & Peter Fraser
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Scott Gunderson
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Alex Hyland
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Kim O'Neill & Hooper Kelly-Smith
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Norm Charlton & Ellie Dowse
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Rob Ansell
|
|||
Entity
COM*
COM*
New Zealand |
Crew
#1
COMP
Composite crew.
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
COM*
COM*
New Zealand |
Crew
#2
COMP
Composite crew. Coached by: Chris Brake
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Kim O'Neill & Hooper Kelly-Smith
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#3
STPC
Coached by: Norm Charlton & Ellie Dowse
|
|||
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Duncan Bydeley
|
|||
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Scott Gunderson
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Rob Ansell
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#2
WTLG
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#2
GGHS
Coached by: Alex Hyland
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton & Ellie Dowse
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGG
Coached by: Rob Nichols
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Alex Hyland
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#2
WENT
Coached by: Rob Ansell
|
|||
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#2
TAUP
Coached by: Brenda Lawson
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Duncan Grant & Peter Fraser
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Norm Charlton & Ellie Dowse
|
|||
Entity
COM*
COM*
New Zealand |
Crew
#1
COMP
Composite crew.
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Coached by: Allan Vester & Trish Fenton
|
Social