Draft race schedule: Christmas Regatta

This is the race schedule for the 2018 Christmas Regatta.

The following schedule is a DRAFT ONLY and subject to change without notice.

Friday, 14th December 2018

Time Event   Sponsor Division Progression
09:20 57 M Prm 4-
heat
Race: 1 All->Final
09:30 1 B U17 1X
heat
Race: 1 1->A Final + 3F2; R2,3+F4->B Final
09:34       Race: 2  
09:38       Race: 3  
09:42       Race: 4  
09:46       Race: 5  
09:50 2 G U17 4+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
09:54       Race: 2  
09:58 7 B U15 2X
heat
  Race: 1 1,2->A Final; 3,4->B Final
10:02       Race: 2  
10:06       Race: 3  
10:10       Race: 4  
10:14 8 G U15 4X+
heat
Race: 1 1->A Final + 3F2; R2,3+F4->B Final
10:18       Race: 2  
10:22       Race: 3  
10:26       Race: 4  
10:30       Race: 5  
10:34 10 B U18 2-
heat
Race: 1 1,2->A Final + 2 Fastest 3rd
10:38       Race: 2  
10:42       Race: 3  
10:46 13 G U18 2X
heat
Race: 1 1,2->A Final; 3,4->B Final
10:50       Race: 2  
10:54       Race: 3  
10:58       Race: 4  
11:02 14 B U16 4X+
heat
Race: 1 1,2->A Final; 3,4->B Final
11:06       Race: 2  
11:10       Race: 3  
11:14       Race: 4  
11:18 16 G U16 1X
heat
Race: 1 1,2->A Final; 3,4->B Final
11:22       Race: 2  
11:26       Race: 3  
11:30       Race: 4  
11:34 20 B U17 8+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
11:38       Race: 2  
11:42 21 G U17 4X+
heat
Race: 1 1,2->A Final; 3,4->B Final
11:46       Race: 2  
11:50       Race: 3  
11:54       Race: 4  
12:06 22 B U15 8X+
heat
Race: 1 1,2->A Final + 2 Fastest 3rd
12:10       Race: 2  
12:14       Race: 3  
12:18 24 G U15 4+
heat
Race: 1 1,2->A Final + 2 Fastest 3rd
12:22       Race: 2  
12:26       Race: 3  
12:34 26 B U18 4X+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
12:38       Race: 2  
12:42 28 G U18 2-
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
12:46       Race: 2  
12:50 33 G U16 8+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
12:54       Race: 2  
12:58 34 B U17 2X
heat
Race: 1 1->A Final + 3F2; R2,3+F4->B Final
13:02       Race: 2  
13:06       Race: 3  
13:10       Race: 4  
13:14       Race: 5  
13:18 35 G U17 1X
heat
Race: 1 1,2->A Final; 3,4->B Final
13:22       Race: 2  
13:26       Race: 3  
13:30       Race: 4  
13:34 38 G U15 8X+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
13:38       Race: 2  
13:42 39 B U15 8+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
13:46       Race: 2  
13:50 40 B U18 4+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
13:54       Race: 2  
13:58 43 G U18 4+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
14:02       Race: 2  
14:06 45 G U16 4X+
heat
Race: 1 1,2->A Final; 3,4->B Final
14:10       Race: 2  
14:14       Race: 3  
14:18       Race: 4  
14:22 47 B U16 2X
heat
Race: 1 1+2F2->A Final; R2+4F3->B Final; R3,4->C Final
14:26       Race: 2  
14:30       Race: 3  
14:34       Race: 4  
14:38       Race: 5  
14:42       Race: 6  
14:46 50 G U18 1X
heat
Race: 1 1,2->A Final + 2 Fastest 3rd
14:50       Race: 2  
14:54       Race: 3  
14:58 51 B U18 1X
heat
Race: 1 1,2->A Final + 2 Fastest 3rd
15:02       Race: 2  
15:14       Race: 3  
15:18 53 G U15 2X
heat
Race: 1 1->A Final + 3F2; R2,3+F4->B Final
15:22       Race: 2  
15:26       Race: 3  
15:30       Race: 4  
15:34       Race: 5  
15:38 58 B U15 4X+
heat
Race: 1 1->A Final + 3F2; R2,3+F4->B Final
15:42       Race: 2  
15:46       Race: 3  
15:54       Race: 4  
15:58       Race: 5  
16:02 59 G U17 8+
heat
Race: 1 1,2,3->Final + 2 Next Fastest
16:06       Race: 2  
16:10 61 B U17 4+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
16:14       Race: 2  
16:18 64 G U16 4+
heat
Race: 1 1,2->A Final + 2 Fastest 3rd
16:22       Race: 2  
16:26       Race: 3  
16:30 67 B U16 8+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
16:34       Race: 2  
16:38 69 G U18 4X+
heat
Race: 1 1,2->A Final + 2 Fastest 3rd
16:42       Race: 2  
16:46       Race: 3  
16:50 72 B U18 2X
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
16:54       Race: 2  
16:58 73 G U15 8+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
17:02       Race: 2  
17:06 77 B U15 4+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
17:10       Race: 2  
17:14 82 G U16 2X
heat
Race: 1 1->A Final + 3F2; R2,3+F4->B Final
17:18       Race: 2  
17:22       Race: 3  
17:26       Race: 4  
17:30       Race: 5  
17:34 92 B U16 1X
heat
Race: 1 1,2->A Final; 3,4->B Final
17:38       Race: 2  
17:42       Race: 3  
17:46       Race: 4  

Saturday, 15th December 2018

Time Event   Sponsor Division Progression
07:18 30 B U16 4+
heat
Race: 1 1,2->A Final + 2 Fastest 3rd
07:22       Race: 2  
07:26       Race: 3  
07:30 1 B U17 1X
final
Race: B  
07:34       Race: A  
07:38 2 G U17 4+
final
Race: A  
07:42 3 W Int 2X
heat
Race: 1  
07:46       Race: 2  
07:50       Race: 3  
07:54       Race: 4  
08:02       Race: 5  
08:06       Race: 6  
08:10 4 M Nov 2X
heat
Race: 1 1,2->A Final; 3,4->B Final
08:14       Race: 2  
08:18       Race: 3  
08:22       Race: 4  
08:26 5 M Snr 2-
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
08:30       Race: 2  
08:34 6 W Nov 2X
heat
Race: 1 1+2F2->A Final; R2+4F3->B Final; R3,4->C Final
08:38       Race: 2  
08:42       Race: 3  
08:46       Race: 4  
08:50       Race: 5  
08:54       Race: 6  
08:58 7 B U15 2X
final
  Race: B  
09:02       Race: A  
09:06 8 G U15 4X+
final
Race: B  
09:10       Race: A  
09:14 9 M Clb 2X
heat
Race: 1 1,2->A Final + 2 Fastest 3rd
09:18       Race: 2  
09:22       Race: 3  
09:26 10 B U18 2-
final
Race: A  
09:30 11 W Clb 4X-
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
09:34       Race: 2  
09:38 12 W Int 4+
heat
Race: 1 1,2->A Final + 2 Fastest 3rd
09:42       Race: 2  
09:46       Race: 3  
09:50 13 G U18 2X
final
Race: B  
09:54       Race: A  
09:58 14 B U16 4X+
final
Race: B  
10:02       Race: A  
10:06 15 M Nov 4X+
heat
Race: 1 1->A Final + 3F2; R2,3+F4->B Final
10:10       Race: 2  
10:14       Race: 3  
10:18       Race: 4  
10:22       Race: 5  
10:26 16 G U16 1X
final
Race: B  
10:30       Race: A  
10:34 17 M Snr 1X
heat
Race: 1 1,2->A Final + 2 Fastest 3rd
10:38       Race: 2  
10:42       Race: 3  
10:46 20 B U17 8+
final
Race: A  
10:50 18 W Prm 2-
heat
  Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
10:54       Race: 2  
10:58 19 M Prm 2-
heat
Race: 1 1,2->A Final + 2 Fastest 3rd
11:02       Race: 2  
11:06       Race: 3  
11:10 21 G U17 4X+
final
Race: B  
11:14       Race: A  
11:18 23 M Clb 2-
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
11:22       Race: 2  
11:26 25 W Clb 4+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
11:30       Race: 2  
11:34 27 W Snr 1X
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
11:38       Race: 2  
11:42 22 B U15 8X+
final
Race: A  
11:46 29 M Int 1X
heat
Race: 1 1->A Final + 3F2; R2,3+F4->B Final
11:50       Race: 2  
11:54       Race: 3  
11:58       Race: 4  
12:02       Race: 5  
12:06 31 W Int 4X+
heat
Race: 1 1,2->A Final + 2 Fastest 3rd
12:10       Race: 2  
12:14       Race: 3  
12:18 32 W Nov 4X+
heat
  Race: 1 1+2F2->A Final; R2+4F3->B Final; R3,4->C Final
12:22       Race: 2  
12:26       Race: 3  
12:30       Race: 4  
12:34       Race: 5  
12:38       Race: 6  
12:42 24 G U15 4+
final
Race: A  
12:46 36 W Prm 1X
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
12:50       Race: 2  
12:54 37 M Prm 1X
heat
Race: 1 1,2->A Final;
12:58       Race: 2  
13:02       Race: 3  
13:06       Race: 4  
13:10 41 M Nov 8+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
13:14       Race: 2  
13:18 42 M Int 4X+
heat
  Race: 1 1,2->A Final + 2 Fastest 3rd
13:22       Race: 2  
13:26       Race: 3  
13:30 44 W Snr 2-
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
13:34       Race: 2  
13:38 26 B U18 4X+
final
Race: A  
13:42 46 M Clb 4X-
heat
Race: 1 1,2,3->Final + 2 Next Fastest
13:46       Race: 2  
13:50 48 W Nov 8+
heat
Race: 1 1,2->A Final + 2 Fastest 3rd
13:54       Race: 2  
13:58       Race: 3  
14:02 28 G U18 2-
final
Race: A  
14:06 49 W Clb 2X
heat
Race: 1 1,2->A Final; 3,4->B Final
14:10       Race: 2  
14:14       Race: 3  
14:18       Race: 4  
14:30 52 W Int 1X
heat
Race: 1 1,2->A Final; 3,4->B Final
14:34       Race: 2  
14:38       Race: 3  
14:42       Race: 4  
14:46 55 W Snr 2X
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
14:50       Race: 2  
14:54 30 B U16 4+
final
Race: A  
14:58 56 M Snr 4-
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
15:02       Race: 2  
15:06 62 M Nov 4+
heat
Race: 1 1,2->A Final + 2 Fastest 3rd
15:10       Race: 2  
15:14       Race: 3  
15:18 33 G U16 8+
final
Race: A  
15:22 66 W Nov 4+
heat
Race: 1 1,2->A Final; 3,4->B Final
15:26       Race: 2  
15:30       Race: 3  
15:34       Race: 4  
15:38 34 B U17 2X
final
Race: B  
15:42       Race: A  
15:46 71 M Snr 2X
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
15:50       Race: 2  
15:54 74 M Prm 2X
heat
Race: 1 1,2->A Final + 2 Fastest 3rd
15:58       Race: 2  
16:02       Race: 3  
16:06 75 M Int 2X
heat
Race: 1 1->A Final + 3F2; R2,3+F4->B Final
16:10       Race: 2  
16:14       Race: 3  
16:18       Race: 4  
16:22       Race: 5  
16:26 78 M Clb 1X
heat
Race: 1 1,2->A Final + 2 Fastest 3rd
16:30       Race: 2  
16:34       Race: 3  
16:38 79 W Clb 1X
heat
Race: 1 1,2->A Final + 2 Fastest 3rd
16:42       Race: 2  
16:46       Race: 3  
16:50 86 G U17 2X
heat
Race: 1 1->A Final + 3F2; R2,3+F4->B Final
16:54       Race: 2  
16:58       Race: 3  
17:02       Race: 4  
17:06       Race: 5  
17:10 87 B U17 4X+
heat
Race: 1 1,2->A Final + 2 Fastest 3rd
17:14       Race: 2  
17:18       Race: 3  
17:22 89 M Int 4+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
17:26       Race: 2  
17:31 93 W Opn 8+
final
Race: A  
17:34 95 G U18 8+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
17:38       Race: 2  
17:42 96 B U18 8+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
17:46       Race: 2  

Sunday, 16th December 2018

Time Event   Sponsor Division Progression
07:20 97 M Opn 1X (P)
final
  Race: A  
07:30 3 W Int 2X
final
Race: C  
07:34       Race: B  
07:38       Race: A  
07:42 4 M Nov 2X
final
Race: B  
07:46       Race: A  
07:50 5 M Snr 2-
final
Race: A  
07:54 6 W Nov 2X
final
Race: C  
07:58       Race: B  
08:02       Race: A  
08:06 9 M Clb 2X
final
Race: A  
08:10 11 W Clb 4X-
final
Race: A  
08:14 35 G U17 1X
final
Race: B  
08:18       Race: A  
08:22 38 G U15 8X+
final
Race: A  
08:26 12 W Int 4+
final
Race: A  
08:30 15 M Nov 4X+
final
Race: B  
08:34       Race: A  
08:42 17 M Snr 1X
final
Race: A  
08:46 18 W Prm 2-
final
  Race: B  
08:50       Race: A  
08:54 19 M Prm 2-
final
Race: C  
08:58       Race: B  
09:02       Race: A  
09:06 39 B U15 8+
final
Race: A  
09:10 23 M Clb 2-
final
Race: A  
09:14 25 W Clb 4+
final
Race: A  
09:18 27 W Snr 1X
final
Race: A  
09:22 29 M Int 1X
final
Race: B  
09:26       Race: A  
  32 W Nov 4X+
final
  Race: D  
09:30 31 W Int 4X+
final
Race: A  
09:34 32 W Nov 4X+
final
  Race: C  
09:38       Race: B  
09:42       Race: A  
09:46 36 W Prm 1X
final
Race: B  
09:50       Race: A  
09:54 37 M Prm 1X
final
Race: D  
09:58       Race: C  
10:02       Race: B  
10:06       Race: A  
10:10 40 B U18 4+
final
Race: A  
10:14 41 M Nov 8+
final
Race: A  
10:18 42 M Int 4X+
final
  Race: A  
10:22 43 G U18 4+
final
Race: A  
10:26 44 W Snr 2-
final
Race: A  
10:30 45 G U16 4X+
final
Race: B  
10:34       Race: A  
10:38 46 M Clb 4X-
final
Race: A  
10:42 47 B U16 2X
final
Race: C  
10:46       Race: B  
10:50       Race: A  
10:54 48 W Nov 8+
final
Race: A  
10:58 49 W Clb 2X
final
Race: B  
11:02       Race: A  
11:06 50 G U18 1X
final
Race: A  
11:10 51 B U18 1X
final
Race: A  
11:14 52 W Int 1X
final
Race: B  
11:18       Race: A  
11:22 53 G U15 2X
final
Race: B  
11:26       Race: A  
11:34 54 M Int 8+
final
Race: A  
11:38 55 W Snr 2X
final
Race: A  
11:42 56 M Snr 4-
final
Race: A  
11:46 57 M Prm 4-
final
Race: A  
11:50 58 B U15 4X+
final
Race: B  
11:54       Race: A  
11:58 59 G U17 8+
final
Race: A  
12:02 60 W Prm 4-
final
Race: A  
12:06 61 B U17 4+
final
Race: A  
12:10 62 M Nov 4+
final
Race: A  
12:14 63 M Clb 4+
final
Race: A  
12:18 64 G U16 4+
final
Race: A  
12:22 65 W Clb 2-
final
Race: A  
12:26 66 W Nov 4+
final
Race: B  
12:30       Race: A  
12:34 67 B U16 8+
final
Race: A  
12:38 68 W Int 8+
final
  Race: A  
12:42 69 G U18 4X+
final
Race: A  
12:46 70 W Snr 4-
final
  Race: A  
12:50 71 M Snr 2X
final
Race: A  
12:54 72 B U18 2X
final
Race: A  
12:58 73 G U15 8+
final
Race: A  
13:02 74 M Prm 2X
final
Race: B  
13:06       Race: A  
13:10 75 M Int 2X
final
Race: B  
13:14       Race: A  
13:22 76 W Prm 2X
final
Race: A  
13:26 77 B U15 4+
final
Race: A  
13:30 78 M Clb 1X
final
Race: A  
13:34 79 W Clb 1X
final
Race: A  
13:38 80 W Int 8X+
final
Race: A  
13:42 81 M Int 8X+
final
Race: A  
13:46 82 G U16 2X
final
Race: B  
13:50       Race: A  
13:54 84 W Snr 4X-
final
  Race: A  
13:58 85 M Prm 4X-
final
Race: A  
14:02 86 G U17 2X
final
Race: B  
14:06       Race: A  
14:10 87 B U17 4X+
final
Race: A  
14:14 88 M Snr 4X-
final
Race: A  
14:18 89 M Int 4+
final
Race: A  
14:22 90 M Clb 8+
final
Race: A  
14:26 91 W Clb 8+
final
Race: A  
14:30 92 B U16 1X
final
Race: B  
14:34       Race: A  
14:38 83 W Prm 4X-
final
Race: A  
14:42 94 M Opn 8+
final
Race: A  
14:46 95 G U18 8+
final
Race: A  
14:51 96 B U18 8+
final
Race: B  
14:54 93 W Opn 8+
final
Race: A  
  96 B U18 8+
final
Race: A  
User log in

log in

hide

You only require a rowIT login for running regattas or if you have been given the job of making entries for an organisation.

Notes

Clubs. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

Schools. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.