Event Sponsor
Day sheets: Christmas Regatta
These are the day sheets for the 2019 Christmas Regatta.
click a filter below to remove it
Friday, 13th December 2019
This Friday day sheet is empty.
Saturday, 14th December 2019
Race 165 (L) @ 10:39: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#51
AKLC
Coached by: Leigh Brown & Brenna Baker
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#3
KGCA
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Zoe Sabonadiere & Caleb Meijer
|
|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Gus Berghan
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: Alice Denyer
|
|
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#11
AKLC
Coached by: Terry Dolan
|
|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Blair Currie & Alastair Riddle
|
Race 166 (M) @ 10:44: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Alexander Shannon (stroke), Hugh Malaghan, Kane Leau-Anderson, Charles Finlayson + Caleb McCallum (cox)
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Brendan Cullum & Simon Aubrey
|
|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Jim Matchett
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Matt Mannington
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Coached by: Glenn Ross
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Zoe Sabonadiere
|
|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Alastair Riddle & Scott Pink, Sean Birdling
|
Race 167 (N) @ 10:49: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Hugo Johnston (stroke), Lochie McKeefry, Rehutai Rapira-Davies, Luke Hutchinson + Luc Boeschenstein (cox)
Coached by: Lua Tuiomanufili
Boat: Mahina
|
|
Entity
AKL*
AKL*
Auckland |
Crew
#1
AKL*
Composite crew. Coached by: Ian McKinnon
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Tayla Cook & Penny Wallis
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Liam Avery & David Carr-Smith
Boat: Midnight
|
|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: David Neuhaus
|
|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Jim Matchett
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#3
WLCO
Coached by: Caleb Meijer & Mackenzie Horwood-Verstappen
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
Race 168 (O) @ 10:54: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Glenn Ross
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: Cameron Patten & Dom Drury
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Hugo Morgan
Boat: Pipitea
|
|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Rob Ryan & Hamish Mackie
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Steven House & Chris Thorsen
|
|
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Charles Haggie
|
Race 169 (P) @ 10:59: Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Rafe Stanford Meisl
|
|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt & Natysha Hubbard
|
|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Chris Brake
Boat: Tonia Williams
|
|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Fiona Harris & Kevin Stevenson
Boat: Carbo
|
|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
James Paton (stroke), Jack O'Connor, Jack McDonnell, Forester Christensen + Nicholas Poppelwell (cox)
Coached by: Hannah Bailey
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: David Littlejohn
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Sunday, 15th December 2019
Race 290 (O) @ 09:02: B Final | ||
---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: Cameron Patten & Dom Drury
|
|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Blair Currie & Alastair Riddle
|
|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Jim Matchett
|
|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Jim Matchett
|
|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
James Paton (stroke), Jack O'Connor, Jack McDonnell, Forester Christensen + Nicholas Poppelwell (cox)
Coached by: Hannah Bailey
|
|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Alastair Riddle & Scott Pink, Sean Birdling
|
|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt & Natysha Hubbard
|
|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Rafe Stanford Meisl
|
Race 291 (P) @ 09:07: A Final | ||
---|---|---|
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Chris Brake
Boat: Tonia Williams
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Coached by: Glenn Ross
|
|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: David Neuhaus
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Zoe Sabonadiere & Caleb Meijer
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Glenn Ross
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Steven House & Chris Thorsen
|
Social