Event Sponsor
Day sheets: Christmas Regatta
These are the day sheets for the 2019 Christmas Regatta.
click a filter below to remove it
Friday, 13th December 2019
Race 116 (L) @ 16:18: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Brent Dunshea & Paul Smart
Boat: Ngatoto
|
|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Joel Hicks & Kevin Herbison
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#32
WESC
Coached by: Alice Denyer
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
|
|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Hooper Kelly-Smith & Oliver Fahey
Boat: Moa
|
Race 117 (M) @ 16:22: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#2
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Peter Craig
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
|
|
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Lewis Green
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Louise Beaumont & Roger Watts
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: Caspar Hammond & Emma Napper
|
|
Entity
BUNC
BUNC
non-NZ |
Crew
#1
BUNC
Coached by: John Pressler & Berry Brown
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
|
Race 118 (N) @ 16:26: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Tyler Scott & Kit Croxford
|
|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Gus Berghan
|
|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Brendon Grey
|
|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Craig Bocock
|
|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#11
HAMC
Coached by: Kylee Corboy & Tony Burns, Jarod Fleming
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: Alice Denyer
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Andrew Ede
|
Race 119 (O) @ 16:30: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Leanne Henry & Brett Henry
|
|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
|
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TPOC
|
|
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Martin Simoncelli
|
|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#12
HAMC
Coached by: Kylee Corboy & Tony Burns, Jarod Fleming
|
|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Gus Berghan
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Norm Charlton & Anthony Berkers
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#51
AKLC
Coached by: Liam Kitchin & Max Calvert
|
Race 120 (P) @ 16:34: Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Georgia Allen & Leann Plummer
|
|
Entity
BUNC
BUNC
non-NZ |
Crew
#2
BUNC
Coached by: John Pressler & Berry Brown
|
|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Peter Craig
|
|
Entity
PICC
PICC
Marlborough |
Crew
#1
PICC
Coached by: Nick Tonkn
|
|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Spencer Nichols
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
Coached by: Norm Charlton & Anthony Berkers
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Saturday, 14th December 2019
This Saturday day sheet is empty.
Sunday, 15th December 2019
Race 363 (J) @ 14:09: B Final | ||
---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: Caspar Hammond & Emma Napper
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: Alice Denyer
|
|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Spencer Nichols
|
|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#2
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#51
AKLC
Coached by: Liam Kitchin & Max Calvert
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Norm Charlton & Anthony Berkers
|
Race 364 (K) @ 14:13: A Final | ||
---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#11
HAMC
Coached by: Kylee Corboy & Tony Burns, Jarod Fleming
|
|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Leanne Henry & Brett Henry
|
|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Craig Bocock
|
|
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Lewis Green
|
|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Georgia Allen & Leann Plummer
|
|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#12
HAMC
Coached by: Kylee Corboy & Tony Burns, Jarod Fleming
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Brent Dunshea & Paul Smart
Boat: Ngatoto
|
Social