Results: Christmas Regatta

These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.

The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.

A Final
AGSB strip AGSB
AGSB
Auckland
Crew #1 AGSB
Coached by: David Neuhaus
  • Click to expand crew ⇨
GISC strip GISC
GISC
East Coast
Crew #2 GISC
Coached by: Luke Jenkins
  • Click to expand crew ⇨
WESC strip WESC
WESC
Auckland
Crew #21 WESC
  • Click to expand crew ⇨
MACL strip MACL
MACL
Auckland
Crew #1 MACL
Coached by: Michael Hasselbach
  • Click to expand crew ⇨
CAMB strip CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Crew #1 CAMB
Coached by: Giacomo Thomas
  • Click to expand crew ⇨
GISC strip GISC
GISC
East Coast
Crew #1 GISC
Coached by: Luke Jenkins
  • Click to expand crew ⇨
CAMB strip CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Crew #2 CAMB
Coached by: Giacomo Thomas
  • Click to expand crew ⇨
COMC strip COMC
COMC
Auckland
Crew #1 COMC
Coached by: Charles Haggie
  • Click to expand crew ⇨
B Final
AWGC strip AWGC
AWGC
Whanganui
Crew #1 AWGC
Coached by: Jane Detwiler
  • Click to expand crew ⇨
ONSL strip ONSL
ONSL
Wellington
Crew #1 ONSL
Coached by: Jason Theobald
Boat: Kio
  • Click to expand crew ⇨
BGMX strip BGMX
BGMX
non-NZ
Crew #2 BGMX
Coached by: Chipper Colvin
  • Click to expand crew ⇨
ONSL strip ONSL
ONSL
Wellington
Crew #2 ONSL
Coached by: Jason Theobald
Boat: Rona
  • Click to expand crew ⇨
PETC strip PETC
PETC
Wellington
Crew #1 PETC
Coached by: Ella Pudney
Boat: Bruce
  • Click to expand crew ⇨
CAMC strip CAMC
CAMC
Waikato
Crew #21 CAMC
Coached by: Megan Glenn
  • Click to expand crew ⇨
SJHM strip SJHM
SJHM
Waikato/BoP
Crew #1 SJHM
Coached by: Rafe Stanford Meisl
  • Click to expand crew ⇨
SPCC strip SPCC
SPCC
Waikato
Crew #1 SPCC
Coached by: Bruce Jones
  • Click to expand crew ⇨
A Final
WKOC strip WKOC
WKOC
Waikato
Crew #2 WKOC
Coached by: Gary Robertson
  • Click to expand crew ⇨
WKOC strip WKOC
WKOC
Waikato
Crew #1 WKOC
Coached by: Gary Robertson
  • Click to expand crew ⇨
WANC strip WANC
WANC
Whanganui
Crew #1 WANC
Coached by: Tyler Scott & Kit Croxford
  • Click to expand crew ⇨
QMAR strip QMAR
QMAR
Wellington
Crew #1 QMAR
  • Click to expand crew ⇨
NSHC strip NSHC
NSHC
Auckland
Crew #21 NSHC
  • Click to expand crew ⇨
HAMC strip HAMC
HAMC
Waikato
Crew #12 HAMC
Coached by: Kylee Corboy & Tony Burns Jarod Fleming
  • Click to expand crew ⇨
AKLC strip AKLC
AKLC
Auckland
WESC strip WESC
WESC
Auckland
Crew #31 WESC
Coached by: Alice Denyer
  • Click to expand crew ⇨
A Final
NSHC strip NSHC
NSHC
Auckland
Crew #1 NSHC
Coached by: Anna Delong
Boat: Robin Harrington
  • Click to expand crew ⇨
PETC strip PETC
PETC
Wellington
Crew #1 PETC
Coached by: Tracey Gardiner & David Hanley
Boat: Camilla
  • Click to expand crew ⇨
AKLC strip AKLC
AKLC
Auckland
Crew #1 AKLC
Coached by: Michael Smyth
  • Click to expand crew ⇨
TGAC strip TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Crew #2 TGAC
Coached by: Andrew Ede
  • Click to expand crew ⇨
WREC strip WREC
WREC
Auckland
Crew #1 WREC
Coached by: Chris Williams
  • Click to expand crew ⇨
BPCC strip BPCC
BPCC
Bay of Plenty
Crew #1 BPCC
Coached by: Craig Bocock
  • Click to expand crew ⇨
WKOC strip WKOC
WKOC
Waikato
Crew #1 WKOC
Coached by: David Littlejohn
  • Click to expand crew ⇨
SKEC strip SKEC
SKEC
Auckland
Crew #1 SKEC
Coached by: Gabrielle Peach
  • Click to expand crew ⇨
B Final
WLGC strip WLGC
WLGC
Wellington
Crew #1 WLGC
Coached by: Catherine Duffin
  • Click to expand crew ⇨
CAMC strip CAMC
CAMC
Waikato
Crew #1 CAMC
Coached by: Sandy Stuart
  • Click to expand crew ⇨
WELC strip WELC
WELC
Wellington
Crew #2 WELC
Coached by: Joe O'Neill
Boat: Matiu
  • Click to expand crew ⇨
CAMC strip CAMC
CAMC
Waikato
Crew #2 CAMC
Coached by: Sandy Stuart
  • Click to expand crew ⇨
TAWC strip TAWC
TAWC
Waikato
Crew #1 TAWC
Coached by: Allen Loomb & Wayne Asplin
  • Click to expand crew ⇨
WESC strip WESC
WESC
Auckland
Crew #11 WESC
Coached by: Savannah Barrack & Caspar Hammond
  • Click to expand crew ⇨
HKIC strip HKIC
HKIC
Waikato
Crew #1 HKIC
  • Click to expand crew ⇨
WHAC strip WHAC
WHAC
Bay of Plenty
Crew #1 WHAC
Coached by: Graham Watt & Franz Madstritch
  • Click to expand crew ⇨
A Final
NSHC strip NSHC
NSHC
Auckland
Crew #1 NSHC
Coached by: Chris Brake
Boat: Akoranga
  • Click to expand crew ⇨
MACL strip MACL
MACL
Auckland
Crew #1 MACL
  • Click to expand crew ⇨
WLCO strip WLCO
WLCO
Wellington
Crew #1 WLCO
Coached by: Sam Whitburn
  • Click to expand crew ⇨
HAMC strip HAMC
HAMC
Waikato
Crew #2 HAMC
Coached by: Blair Currie
  • Click to expand crew ⇨
UNWC strip UNWC
UNWC
Whanganui
Crew #1 UNWC
  • Click to expand crew ⇨
HWBC strip HWBC
HWBC
East Coast
Crew #1 HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Matt Mannington
  • Click to expand crew ⇨
TAWC strip TAWC
TAWC
Waikato
Crew #1 TAWC
Coached by: Duncan Grant
  • Click to expand crew ⇨
CLIC strip CLIC
CLIC
Whanganui
Crew #1 CLIC
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Gus Berghan
  • Click to expand crew ⇨
B Final
WREC strip WREC
WREC
Auckland
Crew #1 WREC
Coached by: Spencer Nichols
  • Click to expand crew ⇨
CAMC strip CAMC
CAMC
Waikato
Crew #1 CAMC
Coached by: Louise Beaumont & Roger Watts
  • Click to expand crew ⇨
HAMC strip HAMC
HAMC
Waikato
Crew #1 HAMC
Coached by: Alastair Riddle & Scott Pink Sean Birdling
  • Click to expand crew ⇨
WESC strip WESC
WESC
Auckland
Crew #21 WESC
Coached by: Cameron Patten & Dom Drury
  • Click to expand crew ⇨
UNWC strip UNWC
UNWC
Whanganui
Crew #2 UNWC
  • Click to expand crew ⇨
BPCC strip BPCC
BPCC
Bay of Plenty
Crew #1 BPCC
Coached by: Ted Phelps & Gerry Carver
  • Click to expand crew ⇨
AKLC strip AKLC
AKLC
Auckland
Crew #1 AKLC
Coached by: Ian McKinnon
  • Click to expand crew ⇨
CAMB strip CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Crew #1 CAMB
Coached by: Tayla Cook & Penny Wallis
  • Click to expand crew ⇨
A Final
NSHC strip NSHC
NSHC
Auckland
Crew #1 NSHC
Coached by: Chris Brake
Boat: Lady Jane
  • Click to expand crew ⇨
PETC strip PETC
PETC
Wellington
Crew #1 PETC
Coached by: Fiona Harris
Boat: Camilla
  • Click to expand crew ⇨
NSHC strip NSHC
NSHC
Auckland
Crew #2 NSHC
Coached by: Chris Brake
Boat: Kawau
  • Click to expand crew ⇨
AKLC strip AKLC
AKLC
Auckland
Crew #32 AKLC
  • Click to expand crew ⇨
WANC strip WANC
WANC
Whanganui
Crew #1 WANC
Coached by: Tyler Scott & Kit Croxford
  • Click to expand crew ⇨
WREC strip WREC
WREC
Auckland
Crew #1 WREC
Coached by: Chris Williams
  • Click to expand crew ⇨
HAMC strip HAMC
HAMC
Waikato
Crew #1 HAMC
Coached by: Alastair Riddle & Scott Pink Sean Birdling
  • Click to expand crew ⇨
CAMC strip CAMC
CAMC
Waikato
Crew #1 CAMC
Coached by: Louise Beaumont & Roger Watts
  • Click to expand crew ⇨
B Final
UNWC strip UNWC
UNWC
Whanganui
Crew #1 UNWC
  • Click to expand crew ⇨
KGCA strip KGCA
KGCA
Auckland
Crew #1 KGCA
  • Click to expand crew ⇨
WTMC strip WTMC
WTMC
Auckland
Crew #1 WTMC
  • Click to expand crew ⇨
STAC strip STAC
STAC
Wellington
Crew #3 STAC
Coached by: Liam Avery & David Carr-Smith
Boat: Andrew Crosland
  • Click to expand crew ⇨
AKLC strip AKLC
AKLC
Auckland
Crew #31 AKLC
  • Click to expand crew ⇨
BPCC strip BPCC
BPCC
Bay of Plenty
Crew #1 BPCC
Coached by: Craig Bocock & Maxine Drabble
  • Click to expand crew ⇨
QMAR strip QMAR
QMAR
Wellington
Crew #1 QMAR
Coached by: Hayley Cornelius
  • Click to expand crew ⇨
WESC strip WESC
WESC
Auckland
Crew #1 WESC
  • Click to expand crew ⇨
A Final
HKIC strip HKIC
HKIC
Waikato
Crew #1 HKIC
  • Click to expand crew ⇨
KGCA strip KGCA
KGCA
Auckland
Crew #2 KGCA
  • Click to expand crew ⇨
SJHM strip SJHM
SJHM
Waikato/BoP
Crew #1 SJHM
Coached by: Rafe Stanford Meisl
  • Click to expand crew ⇨
HKIC strip HKIC
HKIC
Waikato
Crew #2 HKIC
  • Click to expand crew ⇨
CAMC strip CAMC
CAMC
Waikato
Crew #21 CAMC
Coached by: Chris Thorsen
  • Click to expand crew ⇨
WHAC strip WHAC
WHAC
Bay of Plenty
Crew #1 WHAC
Coached by: Graham Watt & Natysha Hubbard
  • Click to expand crew ⇨
HWBC strip HWBC
HWBC
East Coast
Crew #1 HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
  • Click to expand crew ⇨
WLCO strip WLCO
WLCO
Wellington
Crew #1 WLCO
Coached by: Zoe Sabonadiere & Mackenzie Horwood-Verstappen
  • Click to expand crew ⇨
B Final
AGSB strip AGSB
AGSB
Auckland
Crew #1 AGSB
Coached by: Natalie Welch
  • Click to expand crew ⇨
MACL strip MACL
MACL
Auckland
Crew #1 MACL
  • Click to expand crew ⇨
KGCA strip KGCA
KGCA
Auckland
Crew #1 KGCA
  • Click to expand crew ⇨
CAMB strip CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Crew #1 CAMB
Coached by: Tayla Cook & Penny Wallis
  • Click to expand crew ⇨
SPTW strip SPTW
SPTW
Wellington
Crew #1 SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili
Boat: Tupuola
  • Click to expand crew ⇨
ONSL strip ONSL
ONSL
Wellington
Crew #1 ONSL
Coached by: Jason Theobald
Boat: Moa
  • Click to expand crew ⇨
GLDW strip GLDW
GLDW
Auckland
Crew #1 GLDW
  • Click to expand crew ⇨
CAMC strip CAMC
CAMC
Waikato
Crew #22 CAMC
Coached by: Steven House
  • Click to expand crew ⇨