Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Christmas Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Alex Hyland
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Tim Zouch
Boat: Jeremy Jones
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
SSAX
SSAX
non-NZ |
Crew
#1
SSAX
Coached by: Garry Uebergang
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Ella Pudney
Boat: Birdy
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Louise Beaumont & Roger Watts
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Alastair Riddle & Scott Pink, Sean Birdling
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Alastair Riddle & Scott Pink, Sean Birdling
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones
Boat: Mahanga
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili
Boat: Hawkins
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Dave Williamson
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SSAX
SSAX
non-NZ |
Crew
#1
SSAX
Coached by: Garry Uebergang
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Ella Pudney
Boat: Birdy
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Louise Beaumont & Roger Watts
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: David Littlejohn
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Tim Zouch
Boat: Barrie Mabbott
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#11
AKLC
Coached by: Terry Dolan
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Alex Hyland
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Tim Zouch
Boat: Jeremy Jones
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Dave Williamson
|
Social