Day sheets: Cambridge Town Cup
These are the day sheets for the 2019 Cambridge Town Cup.
click a filter below to remove it
IMPORTANT: this day sheet shows races from both regattas in the combined regatta being held for the Cambridge Town Cup (Fri-Sun) and North Island Club Championships (Sat-Mon). But it only shows the lane draw of crews in this regatta.
Friday, 25th January 2019
Race 4 (D) @ 09:42: Event 1, Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
Race 17 (Q) @ 10:34: Event 8, Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
Race 22 (V) @ 10:54: Event 13, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
Race 23 (W) @ 10:58: Event 13, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
|
Race 26 (Z) @ 11:10: Event 14, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
|
Race 27 (A) @ 11:14: Event 14, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
Race 34 (H) @ 11:42: Event 21, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
Race 36 (J) @ 11:50: Event 22, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Harry Webb (stroke), Jack Milmine, Morgan Pascoe, Matthew Grace, Cade McAllansmith, Kieran Smith, Jack Parish, Luke Hawkins + Nathan Johnson (cox)
|
Race 41 (O) @ 12:10: Event 24, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
Race 43 (Q) @ 12:18: Event 26, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
Race 46 (T) @ 12:30: Event 30, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
Race 49 (W) @ 12:42: Event 34, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
Race 53 (A) @ 12:58: Event 34, Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
|
Race 55 (C) @ 13:06: Event 35, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
|
Race 56 (D) @ 13:10: Event 35, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
Race 61 (I) @ 13:30: Event 39, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
Race 65 (M) @ 13:46: Event 45, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
Race 73 (U) @ 14:18: Event 47, Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
Race 75 (W) @ 14:26: Event 47, Heat 6 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
|
Race 76 (X) @ 14:30: Event 50, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
|
Race 77 (Y) @ 14:34: Event 50, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
Race 82 (D) @ 14:54: Event 53, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
Race 89 (K) @ 15:22: Event 58, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
|
Race 91 (M) @ 15:30: Event 58, Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
Race 98 (T) @ 15:58: Event 66, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
Race 99 (U) @ 16:02: Event 69, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Issac Petrich (stroke), Daniel Howard, Santiago Montano, Aaron Painter, Ethan Cleland, Ethan Denny, Robbie Bass, Rotem Einhar + Ella Wake (cox)
|
Race 101 (W) @ 16:10: Event 71, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
|
Race 102 (X) @ 16:14: Event 71, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
Race 104 (Z) @ 16:22: Event 74, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
Race 106 (B) @ 16:30: Event 75, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Sophie Strang (stroke), Grace Lawlor, Isobel Hughes, Jenna McLaren, Georgia Agnew, Molly Madill, Clara Tofono, Ruby Denny + Phoebe Wild (cox)
|
Social