Event Sponsor
Day sheets: Cambridge Town Cup
These are the day sheets for the 2019 Cambridge Town Cup.
click a filter below to remove it
IMPORTANT: this day sheet shows races from both regattas in the combined regatta being held for the Cambridge Town Cup (Fri-Sun) and North Island Club Championships (Sat-Mon). But it only shows the lane draw of crews in this regatta.
Friday, 25th January 2019
Race 33 (G) @ 11:38: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: Rachel Gamble Flint
|
|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Natysha Hubbard
|
|
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Lewis Green & Alex Hyland
|
|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Mike Tolhurst
|
|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
|
|
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#2
STMW
Coached by: Hooper Kelly-Smith
|
|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Gabrielle Peach
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro
|
Race 34 (H) @ 11:42: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Hooper Kelly-Smith
|
|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Nikki Cryer
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Norm Charlton & Anthony Berkers
|
|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#2
SKEC
Coached by: Olivia Hofer
|
|
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
Race 35 (I) @ 11:46: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Tom Moore
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Carina Burgess
|
|
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#2
GISC
Coached by: Lewis Green & Alex Hyland
|
|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Charlotte McKinlay (stroke), Phoebe Collier, Charlotte Robb, Ruby Hawley-Wedd + Bella Stevenson-Watt (cox)
Coached by: Tyler Scott & James Sandston
|
|
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Norm Charlton & Anthony Berkers
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Saturday, 26th January 2019
Race 260 (L) @ 17:07: A Final | ||
---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Norm Charlton & Anthony Berkers
|
|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Gabrielle Peach
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro
|
|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Charlotte McKinlay (stroke), Phoebe Collier, Charlotte Robb, Ruby Hawley-Wedd + Bella Stevenson-Watt (cox)
Coached by: Tyler Scott & James Sandston
|
|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Nikki Cryer
|
|
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Tom Moore
|
Sunday, 27th January 2019
This Sunday day sheet is empty.
Monday, 28th January 2019
This Monday day sheet is empty.
Social