Event Sponsor
Day sheets: Junior Regatta
These are the day sheets for the 2020 Junior Regatta.
click a filter below to remove it
Saturday, 29th February 2020
Race 82 (D) @ 14:07: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#3
WTLB
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Gordon Trevett
|
|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
Coached by: David Neuhaus
|
|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Peter Mason & Geoff Perry
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMB
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Connor Hislop-Donaldson (stroke), Alex Tooman, Mandela McKree-Jansen, Lachlan Pearce + James Chapman (cox)
Coached by: Brendan Boreham
|
|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alex Brown
|
Race 83 (E) @ 14:11: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#11
SHAK
Coached by: Terry Dolan
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Brendan Boreham
|
|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#2
SKEC
Coached by: Peter Mason & Geoff Perry
|
|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Max Calvert
|
|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: David Neuhaus
|
Race 84 (F) @ 14:15: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: Liam Avery
|
|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Tom Ferguson & Eric Verdonk
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#3
KGCA
Crue Ellis-Williams (stroke), Jasper Jenkins-Mananov, Tyler Wright, Sam Power + Flynn Mitchell (cox)
Coached by: Brendan Boreham
|
|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Terry Dolan
|
|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Leo Booth (stroke), George Wilson, Joshua Bailey-Montgomery, Archie Bruning + Charlie Williams (cox)
Coached by: Herb Stevenson
|
Sunday, 1st March 2020
Race 203 (J) @ 12:56: B Final | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#3
WTLB
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Brendan Boreham
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMB
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Gordon Trevett
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Terry Dolan
Crew
#1
SCOT
Coached by: Liam Avery
|
|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alex Brown
|
|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
|
Race 177 (X) @ 13:00: A Final | ||
---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Leo Booth (stroke), George Wilson, Joshua Bailey-Montgomery, Archie Bruning + Charlie Williams (cox)
Coached by: Herb Stevenson
|
|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: David Neuhaus
|
|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
Coached by: David Neuhaus
|
|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
|
|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Peter Mason & Geoff Perry
|
|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#11
SHAK
Coached by: Terry Dolan
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Connor Hislop-Donaldson (stroke), Alex Tooman, Mandela McKree-Jansen, Lachlan Pearce + James Chapman (cox)
Coached by: Brendan Boreham
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Social