Event Sponsor
Day sheets: Junior Regatta
These are the day sheets for the 2020 Junior Regatta.
click a filter below to remove it
Saturday, 29th February 2020
Race 19 (S) @ 09:20: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Joel Hicks & Kevin Herbison
|
|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Rafe Stanford Meisl
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Chris Thorsen
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#11
MACL
Coached by: Alan Vester
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Brett Henry
|
|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Brendan Cullum & Caitlyn Wardell
|
|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Anton Andres & Eric Verdonk
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Harrison Elliott & Sebastien Eggermont
|
Race 20 (T) @ 09:24: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Sebastien Eggermont & Harrison Elliott
|
|
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#2
SCOT
Coached by: Liam Avery
|
|
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Tim Nelson & Max Calvert
|
|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
William Morton (stroke), Lachlan Sparling, Tasman Christensen, Vasu Nair + Nicholas Poppelwell (cox)
Coached by: David Neuhaus
|
|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Finn McGahan
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Chris Thorsen & Megan Glenn
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
Race 21 (U) @ 09:28: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
|
|
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Spencer Nichols
|
|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
Coached by: David Neuhaus
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Marcus Grimmer
|
|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alex Brown
|
|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Alastair Riddle & Sean Birdling, Scott Pink
|
|
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: Liam Avery
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#3
KGCA
Coached by: Sebastien Eggermont & Harrison Elliott
|
Sunday, 1st March 2020
Race 138 (K) @ 09:16: B Final | ||
---|---|---|
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: Liam Avery
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Chris Thorsen & Megan Glenn
|
|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
|
|
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Spencer Nichols
|
|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Anton Andres & Eric Verdonk
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#11
MACL
Coached by: Alan Vester
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Brett Henry
|
|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
Coached by: David Neuhaus
|
Race 139 (L) @ 09:20: A Final | ||
---|---|---|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
William Morton (stroke), Lachlan Sparling, Tasman Christensen, Vasu Nair + Nicholas Poppelwell (cox)
Coached by: David Neuhaus
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Marcus Grimmer
|
|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alex Brown
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Chris Thorsen
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Sebastien Eggermont & Harrison Elliott
|
|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Brendan Cullum & Caitlyn Wardell
|
|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
|
|
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Tim Nelson & Max Calvert
|
Social