Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Christmas Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: India Mattocks
Boat: M-Green
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
WREC
[HUAN]
Coached by: Spencer Nichols & Mike Podesta
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Chris Morgan & Hamish Lack
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
GLDW
[SGEC]
Coached by: Hayden Shaw
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland
Entity
POMP
POMP
Auckland |
Crew
#3
WREC
[POMP]
Coached by: Chris Williams
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Loveday Yeoman
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
ONSL
[WELC]
Coached by: Angus Todd
Boat: Ruamahanga
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HKIC
[HAUR]
Coached by: Jeremy Cryer
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
STAC
[WLGC]
Coached by: Seth Peake
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Marcus Grimmer
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
GLDW
[SGEC]
Coached by: Hayden Shaw
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#2
WREC
[WHGG]
Coached by: Chris Williams
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Katie Halliday & Ian Bright
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Tracey Gardiner
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#11
HAMC
[SHGH]
Coached by: Kylee Corboy & Peter Mitchell
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
WREC
[HUAN]
Coached by: Spencer Nichols & Mike Podesta
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HKIC
[HAUR]
Coached by: Jeremy Cryer
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Marcus Grimmer
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HKIC
[HAUR]
Coached by: Jeremy Cryer
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#3
WKOC
[HAMG]
Coached by: Karl Manson
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Chris Morgan & Hamish Lack
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Loveday Yeoman
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Tracey Gardiner
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#11
HAMC
[SHGH]
Coached by: Kylee Corboy & Peter Mitchell
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Nathan Wallace
Boat: Swift 1
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Annie Williamson
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Ron Neighbour
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: India Mattocks
Boat: M-Green
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
ONSL
[WELC]
Coached by: Angus Todd
Boat: Ruamahanga
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
STAC
[WLGC]
Coached by: Seth Peake
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Katie Halliday & Ian Bright
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKOC
[HAMG]
Coached by: Karl Manson
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato
Entity
ROTO
ROTO
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMC
[ROTO]
Coached by: Kylee Corboy & Ryan Trent
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington
Entity
AOTE
AOTE
Wellington |
Crew
#1
PORC
[AOTE]
Coached by: Nick Teare & Jonathan Debbage
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WREC
WREC
Auckland
Entity
POMP
POMP
Auckland |
Crew
#3
WREC
[POMP]
Coached by: Chris Williams
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
GLDW
[SGEC]
Coached by: Hayden Shaw
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#2
WREC
[WHGG]
Coached by: Chris Williams
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
GLDW
[SGEC]
Coached by: Hayden Shaw
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Mira
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
WKOC
[HAMG]
Coached by: Karl Manson
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Danielle Lapointe
|
Social