Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Christmas Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Travis Hynes & Callum Harold
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Epernay Norman & Ian Bright
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
ONSL
[WELC]
Coached by: Joshua Clark
Boat: Kaiwharawhara
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
Coached by: Tyler Scott & Dan McSweeny
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TGAC
[TRGB]
Coached by: Richard Gee
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
MACL
[SGEC]
Coached by: Morgan Burt
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Kyle Coles
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Epernay Norman & Ian Bright
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Harrison McClintock (stroke), Joshua Yeoman, Khaidar Tuikin, Valentin Barrio Frojan + Letizia Hay (cox)
Coached by: Chris Thorsen
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
GLDW
[SGEC]
Coached by: Jesse Pilcher & Leo Strode Penny
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
WELC
[SPTW]
Coached by: Rex Jones
Boat: St Patricks
|
|||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Travis Hynes & Callum Harold
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Epernay Norman & Ian Bright
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
HAMB
[WKOC]
Coached by: Marty Lowry
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMB
[CAMC]
Coached by: Michele Munro & Richard Tonks
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HKIC
[HAUR]
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TGAC
[TRGB]
Coached by: Richard Gee
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
ONSL
[WELC]
Coached by: Joshua Clark
Boat: Kaiwharawhara
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
MACL
[SGEC]
Coached by: Morgan Burt
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Kyle Coles
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Coached by: Richard Gee
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Marty O'Brien
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
SJHM
[WKOC]
Coached by: Sean Birdling
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
Coached by: Tyler Scott & Dan McSweeny
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Epernay Norman & Ian Bright
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Joshua Clark
Boat: Haumia
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Tyler Scott & Dan McSweeny
|
Social