Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Christmas Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jason Williams & Greg Cox
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps & Roberto Romersa
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Blair Currie & James Ingham
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
SGEC
[GLDW]
Coached by: John Cook
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Blair Currie & James Ingham
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Simon Aubrey
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
Coached by: Jason Williams & Greg Cox
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Brett Henry
|
|||
Entity
SSAX
SSAX
non-NZ |
Crew
#1
SSAX
Coached by: Jack Message
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Brett Henry
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Tyler Scott & Dan McSweeny
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Nick Dawe & George Lawn
Boat: Wolfgang White (H)
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Nick Dawe & George Lawn
Boat: Roger McGarry (H)
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Simon Aubrey
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps & Roberto Romersa
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Tyler Scott & Dan McSweeny
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Nick Dawe & George Lawn
Boat: Wolfgang White (H)
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
Coached by: Tobias Rudkin & Sam Heveldt
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GISC
[GBHS]
Coached by: Joshua Kelly
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jason Williams & Greg Cox
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Blair Currie & James Ingham
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Nick Dawe & George Lawn
Boat: Roger McGarry (H)
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#11
WKOC
[SJHM]
Coached by: Kylee Corboy & Antoneo Van Deursen
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
Boat: Ann-Marie
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Les Craig
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
Coached by: Tobias Rudkin & Mat Jensen
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Blair Currie & James Ingham
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Brett Henry
|
|||
Entity
SSAX
SSAX
non-NZ |
Crew
#1
SSAX
Coached by: Jack Message
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Peter Mills
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#11
NSHC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Matthew Hall
Boat: Island Bay
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Chris Thorsen
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
SGEC
[GLDW]
Coached by: John Cook
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
Coached by: Jason Williams & Greg Cox
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Brett Henry
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#21
WESC
[STPA]
Coached by: Samuel Jackson & Harry Williams
Boat: S-SPC 2x/2-
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Matt Lawson & Mike Trautvetter
|
Social