Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: ian Weenink
|
||||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Martin Simoncelli
|
||||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Todd Petherick
|
||||
Entity
QCHA
QCHA
Marlborough |
Crew
#1
QCHA
Coached by: David Bugler
|
||||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: P.Lawson
|
||||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Ted Phelps
|
||||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
|
||||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: John Symes
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Craig Van Veldon (stroke), Daniel Izard-Price, Geordie Wilson, Matt Stellingwerf + Tom Middleton (cox)
Coached by: John Symes
|
||||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: Aaron Brider
|
||||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Glen Reichardt & Chris Pearson
|
||||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Ken Langman
|
||||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Geoff Perry & Kirsty Dunhill
|
||||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: John O'Connor
|
||||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: A Thompson
|
||||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: ian Weenink
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Todd Petherick
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
QCHA
QCHA
Marlborough |
Crew
#1
QCHA
Coached by: David Bugler
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Craig Van Veldon (stroke), Daniel Izard-Price, Geordie Wilson, Matt Stellingwerf + Tom Middleton (cox)
Coached by: John Symes
|
|||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: Aaron Brider
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Ken Langman
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Glen Reichardt & Chris Pearson
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: P.Lawson
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: John Symes
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Geoff Perry & Kirsty Dunhill
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: John O'Connor
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: A Thompson
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Craig Van Veldon (stroke), Daniel Izard-Price, Geordie Wilson, Matt Stellingwerf + Tom Middleton (cox)
Coached by: John Symes
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: A Thompson
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: B.Ashley
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: BLEC
|
|||
Entity
KHSD
KHSD
Otago |
Crew
#2
KHSD
Coached by: Alister McClintock
|
|||
Entity
RGTT
RGTT
Auckland |
Crew
#1
RGTT
Coached by: Melanie Ward
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Ken Langman
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: James Coote
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Coached by: Allan Vester
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: ian Weenink
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: John O'Connor
|
|||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: B.Ashley
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: James Coote
|
|||
Entity
RGTT
RGTT
Auckland |
Crew
#1
RGTT
Coached by: Melanie Ward
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: John Symes
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Glen Reichardt & Chris Pearson
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Geoff Perry & Kirsty Dunhill
|
|||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: Aaron Brider
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: BLEC
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Coached by: Allan Vester
|
|||
Entity
KHSD
KHSD
Otago |
Crew
#2
KHSD
Coached by: Alister McClintock
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
QCHA
QCHA
Marlborough |
Crew
#1
QCHA
Coached by: David Bugler
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: P.Lawson
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Todd Petherick
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Craig Van Veldon (stroke), Daniel Izard-Price, Geordie Wilson, Matt Stellingwerf + Tom Middleton (cox)
Coached by: John Symes
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Ken Langman
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: A Thompson
|
Social