Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#1
MLBG
Coached by: Dave Williamson & John Etty
|
||||
Entity
ROTG
ROTG
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTG
Coached by: Alastair Riddle & Narelle Boss
|
||||
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#1
RAHS
Coached by: Armin Svoboda Snr
|
||||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#3
CGHS
|
||||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Tom Reid
|
||||
Entity
TWIZ
TWIZ
Canterbury |
Crew
#1
TWIZ
Coached by: Dene Madden & Wayne McMillan
|
||||
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#2
MLBG
Coached by: Dave Williamson & John Etty
|
||||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
|
||||
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#1
NCOG
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Peter Rea & Stephen Roberts
|
||||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#2
QMAR
Coached by: Johnny Johnson
|
||||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#3
QMAR
Coached by: Johnny Johnson
|
||||
Entity
CARM
CARM
Auckland |
Crew
#1
CARM
Coached by: Eddie Dunn
|
||||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Danny Young
|
||||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Sandy Stuart
|
||||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
||||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Greg Reid
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#1
MLBG
Coached by: Dave Williamson & John Etty
|
|||
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#2
MLBG
Coached by: Dave Williamson & John Etty
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
CARM
CARM
Auckland |
Crew
#1
CARM
Coached by: Eddie Dunn
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
Coached by: Dave Thompson
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Johnny Johnson
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Bruce Tonkin
|
|||
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Karl Morgan
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
|
|||
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#1
NCOG
|
|||
Entity
TWIZ
TWIZ
Canterbury |
Crew
#1
TWIZ
Coached by: Dene Madden & Wayne McMillan
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Danny Young
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#2
BTHC
Coached by: Sandy Stuart
|
|||
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#2
ROTL
Coached by: Tom Clark
|
Semi-final 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTG
ROTG
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTG
Coached by: Alastair Riddle & Narelle Boss
|
|||
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#1
RAHS
Coached by: Armin Svoboda Snr
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Sandy Stuart
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Peter Rea & Stephen Roberts
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Ian Brider
|
|||
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#1
KAVA
Coached by: Andre Sintmaartensdyk & John Parnell
|
|||
Entity
VERD
VERD
Southland |
Crew
#1
VERD
Coached by: Ian Hamilton
|
|||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Gerard Mulvey & Russell Mills
|
Semi-final 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#3
CGHS
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Tom Reid
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#3
QMAR
Coached by: Johnny Johnson
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#2
QMAR
Coached by: Johnny Johnson
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#2
DIOC
Coached by: Bruce Tonkin
|
|||
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
Coached by: Dave Galbraith
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Tony Nelson
|
|||
Entity
QHSD
QHSD
Otago |
Crew
#1
QHSD
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CARM
CARM
Auckland |
Crew
#1
CARM
Coached by: Eddie Dunn
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#2
QMAR
Coached by: Johnny Johnson
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#2
BTHC
Coached by: Sandy Stuart
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Ian Brider
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Jim Walker
|
|||
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: John Cheesman
|
|||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Sandy Stuart
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Tony Nelson
|
|||
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Karl Morgan
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jim Walker
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
Coached by: Ian Brider
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Megan Scott
|
|||
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#3
MLBG
Coached by: Dave Williamson & John Etty
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#1
MLBG
Coached by: Dave Williamson & John Etty
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Peter Rea & Stephen Roberts
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Danny Young
|
|||
Entity
CARM
CARM
Auckland |
Crew
#1
CARM
Coached by: Eddie Dunn
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jim Walker
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#2
CGHS
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#2
OTUM
Coached by: Craig Bocock
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#2
VILL
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#1
RAHS
Coached by: Armin Svoboda Snr
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Johnny Johnson
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#3
QMAR
Coached by: Johnny Johnson
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Ian Brider
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Tony Nelson
|
|||
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Tom Clark
|
|||
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
QCHA
QCHA
Marlborough |
Crew
#1
QCHA
Coached by: Dave Bugler
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#3
CGHS
|
|||
Entity
TWIZ
TWIZ
Canterbury |
Crew
#1
TWIZ
Coached by: Dene Madden & Wayne McMillan
|
|||
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#2
MLBG
Coached by: Dave Williamson & John Etty
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#2
BTHC
Coached by: Sandy Stuart
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
MTMA
MTMA
Waikato/BoP |
Crew
#1
MTMA
Coached by: Robbie Parkes & Junior Butler
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: John Frires & ken Langman
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#2
TEAW
Coached by: Wayne Asplin & Clive Steenson
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
Coached by: Dave Galbraith
|
|||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Gerard Mulvey & Russell Mills
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|||
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#3
MLBG
Coached by: Dave Williamson & John Etty
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Steve Beveridge
|
|||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#2
RRGS
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Tom Reid
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Bruce Tonkin
|
|||
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Karl Morgan
|
|||
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: John Cheesman
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#2
ASHB
Coached by: Steve Beveridge
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#2
DIOC
Coached by: Bruce Tonkin
|
|||
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#2
ROTL
Coached by: Tom Clark
|
|||
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#1
KAVA
Coached by: Andre Sintmaartensdyk & John Parnell
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
Coached by: Ian Brider
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Jim Walker
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
|
|||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Mick Strack & Karen Hartshorn
|
Heat 7 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTG
ROTG
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTG
Coached by: Alastair Riddle & Narelle Boss
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
Coached by: Dave Thompson
|
|||
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#1
NCOG
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Sandy Stuart
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#2
QMAR
Coached by: Johnny Johnson
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#2
WTLG
Coached by: Kylie O'Hara
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Greg Reid
|
Heat 8 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
VERD
VERD
Southland |
Crew
#1
VERD
Coached by: Ian Hamilton
|
|||
Entity
QHSD
QHSD
Otago |
Crew
#1
QHSD
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Megan Scott
|
|||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
|
|||
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#2
SLDG
Coached by: Danny Young
|
Social