Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi Cup
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Fred Strachan & Cameron Gibson
|
||||
Entity
TEKC
TEKC
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEKC
Coached by: Trevor Simpson
|
||||
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#1
RAHS
Coached by: Armin Svoboda
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Mike Spitzer
|
||||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Lena Cassidy-Clark & Daniel Blair
|
||||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Mike Rodger & Keith Edlin
|
||||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Paddy Dowling & Adam Harrison
|
||||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Barrie Mabbott & Rob Ansell
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: John O'Connor
|
||||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Sheryl Harris
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: James Coote & Terry Tidbury
|
||||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: L Banton
|
||||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Karin Mary
|
||||
Entity
KHSD
KHSD
Otago |
Crew
#1
KHSD
|
||||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
|
||||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Troy Hoogeveen
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Mike Spitzer
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Lena Cassidy-Clark & Daniel Blair
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: L Banton
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: James Coote & Terry Tidbury
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Duncan By-de-ley & Bruce Rapley
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Terry Tidbury
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TEKC
TEKC
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEKC
Coached by: Trevor Simpson
|
|||
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#1
RAHS
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: John O'Connor
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Mike Stanley & Peter Abbott
|
|||
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#2
STKV
Coached by: Les McCullough
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Richard Austin
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
Coached by: Troy Hoogeveen
|
Semi-final 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Fred Strachan & Cameron Gibson
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Barrie Mabbott & Rob Ansell
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Sheryl Harris
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Karin Mary
|
|||
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: L McCullough
|
|||
Entity
WTKB
WTKB
Otago |
Crew
#3
WTKB
Coached by: Don Taylor
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Glenn Ross & Dave Thompson
|
Semi-final 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Mike Rodger & Keith Edlin
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Paddy Dowling & Adam Harrison
|
|||
Entity
KHSD
KHSD
Otago |
Crew
#1
KHSD
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Troy Hoogeveen
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#2
JHAR
Coached by: John O'Connor
|
|||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
|
|||
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Liz Harte
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Morey Bulling & Mark Cotham
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Duncan By-de-ley & Bruce Rapley
|
|||
Entity
WTKB
WTKB
Otago |
Crew
#3
WTKB
Coached by: Don Taylor
|
|||
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#2
STKV
Coached by: Les McCullough
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
ROTB
ROTB
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTB
Coached by: Simon O'Donnell & James Cooney
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
|
|||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Terry Tidbury
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Morey Bulling & Mark Cotham
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#3
TAKA
Coached by: Terry Tidbury
|
|||
Entity
KHSD
KHSD
Otago |
Crew
#2
KHSD
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Mike Spitzer
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Sheryl Harris
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Troy Hoogeveen
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Mike Stanley & Peter Abbott
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Duncan By-de-ley & Bruce Rapley
|
|||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Mike Rodger & Don Baron
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#2
STAN
Coached by: Daniel Blair & Arim Svoboda
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TEKC
TEKC
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEKC
Coached by: Trevor Simpson
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#2
JHAR
Coached by: John O'Connor
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Glenn Ross & Dave Thompson
|
|||
Entity
KHSD
KHSD
Otago |
Crew
#2
KHSD
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#2
STBD
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Coached by: Dave Thompson & Bruce Holden
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Fred Strachan & Cameron Gibson
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: James Coote & Terry Tidbury
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
Coached by: Troy Hoogeveen
|
|||
Entity
KHSD
KHSD
Otago |
Crew
#1
KHSD
|
|||
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#2
STKV
Coached by: Les McCullough
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Morey Bulling & Mark Cotham
|
|||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#2
CHCO
Coached by: Peter O'Connor & Henry Smith
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#4
STBD
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Mike Rodger & Keith Edlin
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: John O'Connor
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Barrie Mabbott & Rob Ansell
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Terry Tidbury
|
|||
Entity
ROTB
ROTB
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTB
Coached by: Simon O'Donnell & James Cooney
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#3
STBD
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: L Banton
|
|||
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: L McCullough
|
|||
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Liz Harte
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Richard Austin
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#3
TAKA
Coached by: Terry Tidbury
|
|||
Entity
WTKB
WTKB
Otago |
Crew
#1
WTKB
Coached by: Don Taylor
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#1
RAHS
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Paddy Dowling & Adam Harrison
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Lena Cassidy-Clark & Daniel Blair
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Karin Mary
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
|
|||
Entity
WTKB
WTKB
Otago |
Crew
#3
WTKB
Coached by: Don Taylor
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Mike Spitzer
|
Social