Event Sponsor
Lane draw: Maadi Cup
This is the lane draw for the 2009 Maadi Cup.
click a filter below to remove it
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#1
RAHS
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Adam Harrison
|
|||
Entity
HAVE
HAVE
East Coast |
Crew
#1
HAVE
Coached by: Don McDonald
|
|||
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#3
ROTL
Coached by: Liz Harte
|
|||
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Liz Harte
|
|||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: Mark James
|
|||
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#2
RAHS
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Cameron Pierce
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: Don McDonald
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Steve Sanders
|
|||
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Fred Strachan
|
|||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Don Baron
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#2
STAN
Coached by: Adam Harrison
|
|||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: Don McDonald
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#2
JPCR
Coached by: Rob Francis
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Steve Leppard & Noel Henderson
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Steve Sanders
|
|||
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Liz Harte
|
|||
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Fred Strachan
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Adam Harrison
|
|||
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#2
ROTL
Coached by: Liz Harte
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
|
|||
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: Owen Gould
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: M Print
|
|||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#2
GBHS
Coached by: Cameron Pierce
|
|||
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: Don McDonald
|
|||
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#2
RAHS
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: Mark James
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Alun Brown
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#2
STAN
Coached by: Adam Harrison
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Rob Graham
|
Semi-final 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Lewis Richards
|
|||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: Don McDonald
|
|||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
|
|||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Cameron Pierce
|
|||
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#3
ROTL
Coached by: Liz Harte
|
|||
Entity
HORO
HORO
Wellington |
Crew
#1
HORO
Coached by: Bruce Tate
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
|
Semi-final 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Rob Graham
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Don Baron
|
|||
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#1
RAHS
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
HAVE
HAVE
East Coast |
Crew
#1
HAVE
Coached by: Don McDonald
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Don Baron
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Rob Francis
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#2
JPCR
Coached by: Rob Francis
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Lewis Richards
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Rob Graham
|
|||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Steve Leppard & Noel Henderson
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
|
|||
Entity
HORO
HORO
Wellington |
Crew
#2
HORO
Coached by: Bruce Tate
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: Terry Arbuckle
|
|||
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: Owen Gould
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Lewis Richards
|
|||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: M Print
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Rob Graham
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili
|
|||
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Fred Strachan
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Rob Graham
|
|||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Steve Leppard & Noel Henderson
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Don Baron
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#2
STAN
Coached by: Adam Harrison
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#2
RAHS
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Don Baron
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Lewis Richards
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
|
|||
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#2
ROTL
Coached by: Liz Harte
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#2
JPCR
Coached by: Rob Francis
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Alun Brown
|
|||
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#2
OBHS
Coached by: Fred Strachan
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Rob Graham
|
|||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Cameron Pierce
|
|||
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Liz Harte
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: Owen Gould
|
|||
Entity
HAVE
HAVE
East Coast |
Crew
#1
HAVE
Coached by: Don McDonald
|
|||
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: Don McDonald
|
|||
Entity
HORO
HORO
Wellington |
Crew
#1
HORO
Coached by: Bruce Tate
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#3
GLDW
Coached by: Rob Graham
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#2
GBHS
Coached by: Cameron Pierce
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Rob Francis
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Lewis Richards
|
|||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: Terry Arbuckle
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Adam Harrison
|
|||
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#3
ROTL
Coached by: Liz Harte
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Sheryl Harris
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: M Print
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Steve Sanders
|
|||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: Mark James
|
|||
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#1
RAHS
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
HORO
HORO
Wellington |
Crew
#2
HORO
Coached by: Bruce Tate
|
|||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: Don McDonald
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Karin Mary
|
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched after being drawn in the race.
Social