Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi Cup
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Ross Lindstrom
|
||||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Steve Sanders
|
||||
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: M Trautvetter & R Webb
|
||||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: M Trautvetter & R Webb
|
||||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Coached by: Ross Lindstrom
|
||||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Jack Plowright
|
||||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
|
||||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Mike Whittaker & Br Terence
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Sel Stol & Trevor Simpson
|
||||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Keith Page
|
||||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
||||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Fgreenwood
|
||||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: L Menzies
|
||||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith & Wayne Fulton
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
||||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Craig Guy & Tufi Sele
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Coached by: Ross Lindstrom
|
|||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith & Wayne Fulton
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: L Menzies
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Craig Guy & Tufi Sele
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
|||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: Mike Buchanan & Rod Calder
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Nadia Bleaken & Anthony Berkers
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: M Trautvetter & R Webb
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Keith Page
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Fgreenwood
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Sel Stol & Trevor Simpson
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#3
PUKE
Cameron Mitchie-Harris (stroke), Andrew Oliver, Tristan Balle, Angus Gillies + Mark Oliver Milne-Murdie (cox)
Coached by: Sel Stol & Trevor Simpson
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: B Tong & A Tong
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Steve Sanders
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Coached by: Ross Lindstrom
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Keith Page
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: L Menzies
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#2
SJHM
Coached by: F Greenwood
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: M Trautvetter & R Webb
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Mike Whittaker & Br Terence
|
|||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith & Wayne Fulton
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Fgreenwood
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#3
PUKE
Cameron Mitchie-Harris (stroke), Andrew Oliver, Tristan Balle, Angus Gillies + Mark Oliver Milne-Murdie (cox)
Coached by: Sel Stol & Trevor Simpson
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Craig Guy & Tufi Sele
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: B Tong & A Tong
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Ross Lindstrom
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Jack Plowright
|
|||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: M Trautvetter & R Webb
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Sel Stol & Trevor Simpson
|
|||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: Mike Buchanan & Rod Calder
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Nadia Bleaken & Anthony Berkers
|
Social