Event Sponsor
Day sheets: Maadi Cup
These are the day sheets for the 2011 Maadi Cup.
click a filter below to remove it
Monday, 28th March 2011
This Monday day sheet is empty.
Tuesday, 29th March 2011
Race 176 @ 13:00: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#2
GGHS
Coached by: Grace Donald
|
|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#24
TRGG
Coached by: Jeff Johnson & Craig Bocock
|
|
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Terry Tidbury
|
|
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Aimee Pink
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Terry Tidbury
|
|
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#2
MARN
Coached by: Lilian Clayton-Greene
|
|
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#1
KAVA
Coached by: John Parnell
|
Race 177 @ 13:05: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Fili Liua'Ana & Matt Liua'Ana
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMG
Coached by: Ron Satherley
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Ian McKinnon
|
|
Entity
ROTG
ROTG
Waikato/BoP |
Crew
#2
ROTG
Coached by: Alastair Riddle
|
|
Entity
QCHA
QCHA
Marlborough |
Crew
#1
QCHA
Coached by: David Bugler
|
|
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Karl Morgan & Jessica Jones
|
Race 178 @ 13:10: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Lauren Farnden
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
Coached by: Luke O'Neil & Matthew Van Eyk
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
|
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
Coached by: Ian Hamilton
|
|
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#1
TIMG
Coached by: Rachel Wilson & Aleeshia Wilson
|
|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard & Laura Davies
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Fili Liua'Ana & Matt Liua'Ana
|
Race 179 @ 13:15: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
CARM
CARM
Auckland |
Crew
#1
CARM
Coached by: Mathew Jensen & Tony Reidy
|
|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Mark Ware
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
|
|
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#2
AVSG
Coached by: Isabel McLernon
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Luke O'Neil & Matthew Van Eyk
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Ron Satherley
|
|
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Wayne Asplin & Clive Steenson
|
Race 180 @ 13:20: Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Mark Cotham & Melanie Vink
|
|
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne & Sophie Gilchrist
|
|
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#2
OGHS
Coached by: Karl Morgan & Jessica Jones
|
|
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#2
STHI
Coached by: Lauren Farnden
|
|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#22
TRGG
Coached by: Craig Bocock & Jeff Johnson
|
|
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#1
NGTA
Coached by: C Smith
|
|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#2
QMAR
Coached by: Roy Pickard & Laura Davies
|
Race 181 @ 13:25: Heat 6 | ||
---|---|---|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#2
BTHC
Coached by: Karin Mary
|
|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#23
TRGG
Coached by: Craig Bocock & Jeff Johnson
|
|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Steve Beveridge
|
|
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#2
SLDG
Coached by: Russell Jenkins
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Ian McKinnon
|
|
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Lilian Clayton-Greene
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
Race 182 @ 13:30: Heat 7 | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
|
|
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Karin Mary
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#3
STPC
|
|
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Isabel McLernon
|
|
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
|
|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#21
TRGG
Coached by: Craig Bocock & Jeff Johnson
|
Race 183 @ 13:35: Heat 8 | ||
---|---|---|
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Michael Thorpe
|
|
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#3
STHI
Coached by: Lauren Farnden
|
|
Entity
COLU
COLU
Otago |
Crew
#1
COLU
Coached by: Alex Gibb
|
|
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Chris Pearson
|
|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|
Entity
ROTG
ROTG
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTG
Coached by: Alastair Riddle
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Hannah Sweetman
|
Wednesday, 30th March 2011
Race 279 @ 13:45: Repechage 1 | ||
---|---|---|
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#2
OGHS
Coached by: Karl Morgan & Jessica Jones
|
|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Steve Beveridge
|
|
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Lauren Farnden
|
|
Entity
ROTG
ROTG
Waikato/BoP |
Crew
#2
ROTG
Coached by: Alastair Riddle
|
|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Mark Ware
|
|
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Aimee Pink
|
|
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#3
STHI
Coached by: Lauren Farnden
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
|
Race 280 @ 13:50: Repechage 2 | ||
---|---|---|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard & Laura Davies
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Ron Satherley
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#3
STPC
|
|
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#2
STHI
Coached by: Lauren Farnden
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Ian McKinnon
Crew
#23
TRGG
Coached by: Craig Bocock & Jeff Johnson
|
|
Entity
COLU
COLU
Otago |
Crew
#1
COLU
Coached by: Alex Gibb
|
|
Entity
QCHA
QCHA
Marlborough |
Crew
#1
QCHA
Coached by: David Bugler
|
|
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#2
GGHS
Coached by: Grace Donald
|
Thursday, 31st March 2011
Race 337 @ 15:35: Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Lauren Farnden
|
|
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#1
TIMG
Coached by: Rachel Wilson & Aleeshia Wilson
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Hannah Sweetman
|
|
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne & Sophie Gilchrist
|
|
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#1
KAVA
Coached by: John Parnell
|
|
Entity
CARM
CARM
Auckland |
Crew
#1
CARM
Coached by: Mathew Jensen & Tony Reidy
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Ian McKinnon
|
|
Entity
COLU
COLU
Otago |
Crew
#1
COLU
Coached by: Alex Gibb
|
Race 338 @ 15:40: Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard & Laura Davies
|
|
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Wayne Asplin & Clive Steenson
|
|
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
Coached by: Ian Hamilton
|
|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
|
|
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#2
SLDG
Coached by: Russell Jenkins
|
|
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Mark Cotham & Melanie Vink
|
|
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#3
STHI
Coached by: Lauren Farnden
|
Race 339 @ 15:45: Semi-final 3 | ||
---|---|---|
Entity
ROTG
ROTG
Waikato/BoP |
Crew
#2
ROTG
Coached by: Alastair Riddle
|
|
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#2
BTHC
Coached by: Karin Mary
|
|
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
|
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Karl Morgan & Jessica Jones
|
|
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Michael Thorpe
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#3
STPC
|
Race 340 @ 15:50: Semi-final 4 | ||
---|---|---|
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#2
STHI
Coached by: Lauren Farnden
|
|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#21
TRGG
Coached by: Craig Bocock & Jeff Johnson
|
|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#22
TRGG
Coached by: Craig Bocock & Jeff Johnson
|
|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Terry Tidbury
|
|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#23
TRGG
Coached by: Craig Bocock & Jeff Johnson
|
|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Mark Ware
|
Friday, 1st April 2011
This Friday day sheet is empty.
Saturday, 2nd April 2011
Race 428 @ 17:05: B Final | ||
---|---|---|
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
|
|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#23
TRGG
Coached by: Craig Bocock & Jeff Johnson
|
|
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Karl Morgan & Jessica Jones
|
|
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#2
SLDG
Coached by: Russell Jenkins
|
|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#22
TRGG
Coached by: Craig Bocock & Jeff Johnson
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Ian McKinnon
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#2
BTHC
Coached by: Karin Mary
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Hannah Sweetman
|
Race 429 @ 17:10: A Final | ||
---|---|---|
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne & Sophie Gilchrist
|
|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
|
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#1
KAVA
Coached by: John Parnell
|
|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#21
TRGG
Coached by: Craig Bocock & Jeff Johnson
|
|
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
Coached by: Ian Hamilton
|
Social