Event Sponsor
Day sheets: Maadi
These are the day sheets for the 2012 Maadi.
click a filter below to remove it
Monday, 26th March 2012
Race R @ 13:04: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#2
SLDG
Coached by: Ian Hamilton
|
|
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Ross Webb & Neil Pulford
|
|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart
|
|
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#2
DUNS
Coached by: Alan Whitaker
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Fili Liua'ana & Brodee Smith
|
|
Entity
WMEA
WMEA
Marlborough |
Crew
#1
WMEA
Coached by: NELC
|
|
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Geoff McCrostie
|
Race S @ 13:08: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#3
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#3
STHI
Coached by: Lauren Farnden & Katherine Millar
|
|
Entity
QCHA
QCHA
Marlborough |
Crew
#1
QCHA
Coached by: David Bugler
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Ian McKinnon
|
|
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: Ian Brider
|
|
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: Karin Mary
|
|
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Dean Hollobon
|
|
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#2
KAVA
Coached by: John Parnell
|
Race T @ 13:12: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: David Carr-Smith
|
|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#3
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|
Entity
RGSX
RGSX
non-NZ |
Crew
#1
RGSX
Coached by: Matt Wilson
|
|
Entity
COLU
COLU
Otago |
Crew
#1
COLU
Coached by: Alex Gibb
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Martin Simoncelli
|
|
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Lauren Farnden & Katherine Millar
|
|
Entity
KAIA
KAIA
Canterbury |
Crew
#1
KAIA
Coached by: Armin Svoboda
|
|
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Chris Pearson
|
Race U @ 13:16: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
Coached by: Chris Newman & Nigel Atherfold
|
|
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Jessica Jones
|
|
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
Coached by: Danny Young
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Ian McKinnon
|
|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Maurice Maxwell
|
|
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Coached by: Michael Petherick
|
|
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#1
TIMG
Coached by: Al Thornley
|
Race V @ 13:20: Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#2
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Campbell Lowe
|
|
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#1
KAVA
Coached by: John Parnell
|
|
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Alan Whitaker
|
|
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Rob Bruce & Dave Varney
|
|
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Aimee Pink
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
Race W @ 13:24: Heat 6 | ||
---|---|---|
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#2
STHI
Coached by: Lauren Farnden & Katherine Millar
|
|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Karin Mary
|
|
Entity
TEKC
TEKC
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEKC
Coached by: Rob Holmes
|
|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Craig Bocock
|
|
Entity
RGSX
RGSX
non-NZ |
Crew
#2
RGSX
Coached by: Matt Wilson
|
|
Entity
WOOD
WOOD
East Coast |
Crew
#1
WOOD
Coached by: Ross Webb & Neil Pulford
|
Tuesday, 27th March 2012
This Tuesday day sheet is empty.
Wednesday, 28th March 2012
Race N @ 09:12: Repechage 1 | ||
---|---|---|
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#3
STHI
Coached by: Lauren Farnden & Katherine Millar
|
|
Entity
RGSX
RGSX
non-NZ |
Crew
#1
RGSX
Coached by: Matt Wilson
|
|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#2
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#2
SLDG
Coached by: Ian Hamilton
|
|
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
Coached by: Chris Newman & Nigel Atherfold
|
|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Craig Bocock
|
Race O @ 09:16: Repechage 2 | ||
---|---|---|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Martin Simoncelli
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Karin Mary
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Ian McKinnon
|
|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#3
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Ross Webb & Neil Pulford
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
Thursday, 29th March 2012
Race I @ 08:55: Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#3
STHI
Coached by: Lauren Farnden & Katherine Millar
|
|
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: Karin Mary
|
|
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Lauren Farnden & Katherine Millar
|
|
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#1
KAVA
Coached by: John Parnell
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart
|
|
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#2
STHI
Coached by: Lauren Farnden & Katherine Millar
|
|
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Jessica Jones
|
|
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Ross Webb & Neil Pulford
|
Race J @ 09:00: Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Martin Simoncelli
|
|
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Rob Bruce & Dave Varney
|
|
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
Coached by: Danny Young
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Ian McKinnon
|
|
Entity
TEKC
TEKC
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEKC
Coached by: Rob Holmes
|
|
Entity
KAIA
KAIA
Canterbury |
Crew
#1
KAIA
Coached by: Armin Svoboda
|
|
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#2
DUNS
Coached by: Alan Whitaker
|
|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Craig Bocock
|
Race K @ 09:05: Semi-final 3 | ||
---|---|---|
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#2
SLDG
Coached by: Ian Hamilton
|
|
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#2
KAVA
Coached by: John Parnell
|
|
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Aimee Pink
|
|
Entity
COLU
COLU
Otago |
Crew
#1
COLU
Coached by: Alex Gibb
|
|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#1
TIMG
Coached by: Al Thornley
|
|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|
Entity
RGSX
RGSX
non-NZ |
Crew
#1
RGSX
Coached by: Matt Wilson
|
Race L @ 09:10: Semi-final 4 | ||
---|---|---|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Karin Mary
|
|
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: Ian Brider
|
|
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Coached by: Michael Petherick
|
|
Entity
WOOD
WOOD
East Coast |
Crew
#1
WOOD
Coached by: Ross Webb & Neil Pulford
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Campbell Lowe
|
|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#3
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Ian McKinnon
|
Friday, 30th March 2012
Race L @ 15:15: B Final | ||
---|---|---|
Entity
COLU
COLU
Otago |
Crew
#1
COLU
Coached by: Alex Gibb
|
|
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Rob Bruce & Dave Varney
|
|
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: Karin Mary
|
|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: Ian Brider
|
|
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Lauren Farnden & Katherine Millar
|
|
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
Coached by: Danny Young
|
Race M @ 15:20: A Final | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart
|
|
Entity
WOOD
WOOD
East Coast |
Crew
#1
WOOD
Coached by: Ross Webb & Neil Pulford
|
|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Ian McKinnon
|
|
Entity
TEKC
TEKC
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEKC
Coached by: Rob Holmes
|
|
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#1
KAVA
Coached by: John Parnell
|
|
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Coached by: Michael Petherick
|
|
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#1
TIMG
Coached by: Al Thornley
|
Saturday, 31st March 2012
This Saturday day sheet is empty.
Social