Event Sponsor
Day sheets: Maadi
These are the day sheets for the 2014 Maadi.
click a filter below to remove it
Monday, 24th March 2014
This Monday day sheet is empty.
Tuesday, 25th March 2014
Race F @ 08:20: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Fiona McKay
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
Coached by: L Obrien
|
|
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Lena Cassidy-Clark & Snow Goldsmith
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: Keith Hibberd
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Ian McKinnon
|
|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Rebecca Beattie
|
|
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#1
TIMG
Coached by: Dan Kelly & Aleeshia Wilson
|
Race G @ 08:24: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
KAPI
KAPI
Wellington |
Crew
#1
KAPI
Coached by: Andy Tuffin
|
|
Entity
WTKG
WTKG
Otago |
Crew
#1
WTKG
Coached by: Courtney May & Shaun Taylor
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton & Odette Sceats
|
|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
|
|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#1
KAVA
|
|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Craig Bocock & Toby Patton
|
Race H @ 08:28: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Sophie Cunningham
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Neil Pollock
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#3
WNHS
Coached by: L Obrien
|
|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Poppie Gerber
|
|
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Sarah Bruce
|
|
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith
|
|
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Rob Bruce
|
Race I @ 08:32: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: James O'connor
|
|
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne
|
|
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#2
KAVA
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
|
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROM
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
|
|
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#1
RAHS
Coached by: Armin Svoboda
|
Wednesday, 26th March 2014
Race V @ 12:14: Repechage 1 | ||
---|---|---|
No lanes drawn for this race (yet) |
Race V @ 12:14: Time trial 1 | ||
---|---|---|
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Sarah Bruce
|
|
Entity
WTKG
WTKG
Otago |
Crew
#1
WTKG
Coached by: Courtney May & Shaun Taylor
|
|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Poppie Gerber
|
|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Rebecca Beattie
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Neil Pollock
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
Coached by: L Obrien
|
Race W @ 12:14: Repechage 2 | ||
---|---|---|
No lanes drawn for this race (yet) |
Race W @ 12:14: Time trial 2 | ||
---|---|---|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Ian McKinnon
|
|
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne
|
|
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Fiona McKay
|
|
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: James O'connor
|
|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
|
|
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#1
KAVA
|
|
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROM
|
|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Craig Bocock & Toby Patton
|
Race X @ 12:14: Repechage 3 | ||
---|---|---|
No lanes drawn for this race (yet) |
Race X @ 12:14: Time trial 3 | ||
---|---|---|
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#2
KAVA
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#3
WNHS
Coached by: L Obrien
|
|
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#1
TIMG
Coached by: Dan Kelly & Aleeshia Wilson
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Sophie Cunningham
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
|
Entity
KAPI
KAPI
Wellington |
Crew
#1
KAPI
Coached by: Andy Tuffin
|
|
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Lena Cassidy-Clark & Snow Goldsmith
|
|
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Rob Bruce
|
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched after being drawn in the race.
Thursday, 27th March 2014
Race G @ 15:10: Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
KAPI
KAPI
Wellington |
Crew
#1
KAPI
Coached by: Andy Tuffin
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
|
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: James O'connor
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton & Odette Sceats
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: Keith Hibberd
|
|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Poppie Gerber
|
|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Craig Bocock & Toby Patton
|
|
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Sarah Bruce
|
Race H @ 15:15: Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
Coached by: L Obrien
|
|
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#1
TIMG
Coached by: Dan Kelly & Aleeshia Wilson
|
|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Rebecca Beattie
|
|
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith
|
|
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#1
RAHS
Coached by: Armin Svoboda
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Sophie Cunningham
|
|
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Fiona McKay
|
Friday, 28th March 2014
This Friday day sheet is empty.
Saturday, 29th March 2014
Race P @ 11:05: B Final | ||
---|---|---|
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Fiona McKay
|
|
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Sarah Bruce
|
|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Craig Bocock & Toby Patton
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Ian McKinnon
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
Coached by: L Obrien
|
|
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#1
TIMG
Coached by: Dan Kelly & Aleeshia Wilson
|
|
Entity
KAPI
KAPI
Wellington |
Crew
#1
KAPI
Coached by: Andy Tuffin
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
|
Race Q @ 11:10: A Final | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Poppie Gerber
|
|
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith
|
|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Rebecca Beattie
|
|
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#1
RAHS
Coached by: Armin Svoboda
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton & Odette Sceats
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: Keith Hibberd
|
|
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: James O'connor
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Sophie Cunningham
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Social