Event Sponsor
Day sheets: Maadi
These are the day sheets for the 2014 Maadi.
click a filter below to remove it
Monday, 24th March 2014
Race U @ 16:48: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid & Cameron Watson
|
|
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#2
STCC
|
|
Entity
DILW
DILW
Auckland |
Crew
#1
DILW
Coached by: Lloyd Banton
|
|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: I Weenink
|
Race V @ 16:52: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: Jock MacIntosh & Don McDonald
|
|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Ged Campbell
|
|
Entity
MANC
MANC
Wellington |
Crew
#1
MANC
Coached by: Matthew Hall
|
|
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#3
STBD
|
|
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: NELC
|
|
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Rob Bruce
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#2
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
Race W @ 16:56: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#2
ROSE
|
|
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
Coached by: Jason Quilter
|
|
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Matt Rickard & Glenn Barwick
|
|
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#1
KAVA
Coached by: John Parnell
|
|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Toby Pearce
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
|
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
|
Race X @ 17:00: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#2
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith
|
|
Entity
SLDB
SLDB
Southland |
Crew
#1
SLDB
Coached by: Peter Sinlcair
|
|
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: AQUI
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
|
|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
|
|
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#2
JHAR
Coached by: John O'connor
|
|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Ross Tong & Richard Harrison
|
Race Y @ 17:04: Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
|
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Joseph Findlay & Mark Day
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: James Entwisle
|
|
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Jamie McKenzie & Dave Hanan
|
|
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: Garry Maude
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Sean Durkin
|
|
Entity
SMCO
SMCO
Auckland |
Crew
#1
SMCO
Coached by: Graham Smith
|
Race Z @ 17:08: Heat 6 | ||
---|---|---|
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#2
STBD
|
|
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Chris Pearson
|
|
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
|
|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Sean Durkin
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Tuesday, 25th March 2014
This Tuesday day sheet is empty.
Wednesday, 26th March 2014
Race L @ 11:44: Repechage 1 | ||
---|---|---|
No lanes drawn for this race (yet) |
Race L @ 11:44: Time trial 1 | ||
---|---|---|
Entity
SMCO
SMCO
Auckland |
Crew
#1
SMCO
Coached by: Graham Smith
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#2
ROSE
|
|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Toby Pearce
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#2
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
|
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Chris Pearson
|
|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
|
Race M @ 11:44: Repechage 2 | ||
---|---|---|
No lanes drawn for this race (yet) |
Race M @ 11:44: Time trial 2 | ||
---|---|---|
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#2
STCC
|
|
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Joseph Findlay & Mark Day
|
|
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#2
STBD
|
|
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#3
STBD
|
|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#2
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith
|
|
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: AQUI
|
|
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
|
Race A @ 18:00: Quarter-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
|
|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Ged Campbell
|
|
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
Coached by: Jason Quilter
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: James Entwisle
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid & Cameron Watson
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#2
JHAR
Coached by: John O'connor
|
|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#2
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith
|
Race B @ 18:04: Quarter-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
|
Entity
DILW
DILW
Auckland |
Crew
#1
DILW
Coached by: Lloyd Banton
|
|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Ross Tong & Richard Harrison
|
|
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: NELC
|
|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
|
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Jamie McKenzie & Dave Hanan
|
|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#2
ROSE
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
|
Race C @ 18:08: Quarter-final 3 | ||
---|---|---|
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: AQUI
Crew
#1
AQUI
Coached by: AQUI
|
|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: I Weenink
|
|
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#1
KAVA
Coached by: John Parnell
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
|
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: Jock MacIntosh & Don McDonald
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Sean Durkin
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#2
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
Crew
#2
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
Race D @ 18:12: Quarter-final 4 | ||
---|---|---|
Entity
STBD
STBD
Canterbury
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#3
STBD
Crew
#3
STBD
|
|
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Matt Rickard & Glenn Barwick
|
|
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
|
|
Entity
SLDB
SLDB
Southland |
Crew
#1
SLDB
Coached by: Peter Sinlcair
|
|
Entity
MANC
MANC
Wellington |
Crew
#1
MANC
Coached by: Matthew Hall
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Sean Durkin
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Chris Pearson
Crew
#1
ROTL
Coached by: Chris Pearson
|
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched after being drawn in the race.
Thursday, 27th March 2014
Race W @ 14:20: D Final | ||
---|---|---|
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Chris Pearson
|
|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#2
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Ged Campbell
|
|
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: AQUI
|
|
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#3
STBD
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#2
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#2
ROSE
|
Race X @ 14:25: C Final | ||
---|---|---|
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#2
JHAR
Coached by: John O'connor
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Sean Durkin
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Sean Durkin
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|
Entity
DILW
DILW
Auckland |
Crew
#1
DILW
Coached by: Lloyd Banton
|
|
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Matt Rickard & Glenn Barwick
|
|
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Jamie McKenzie & Dave Hanan
|
Race Y @ 14:30: Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Ross Tong & Richard Harrison
|
|
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: Jock MacIntosh & Don McDonald
|
|
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: NELC
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: James Entwisle
|
|
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#1
KAVA
Coached by: John Parnell
|
|
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid & Cameron Watson
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
Race Z @ 14:35: Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
|
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
Coached by: Jason Quilter
|
|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith
|
|
Entity
SLDB
SLDB
Southland |
Crew
#1
SLDB
Coached by: Peter Sinlcair
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: I Weenink
|
|
Entity
MANC
MANC
Wellington |
Crew
#1
MANC
Coached by: Matthew Hall
|
|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
|
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched after being drawn in the race.
Friday, 28th March 2014
This Friday day sheet is empty.
Saturday, 29th March 2014
Race G @ 09:25: B Final | ||
---|---|---|
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
|
|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid & Cameron Watson
|
|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Ross Tong & Richard Harrison
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
|
Entity
MANC
MANC
Wellington |
Crew
#1
MANC
Coached by: Matthew Hall
|
|
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
Race H @ 09:30: A Final | ||
---|---|---|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: I Weenink
|
|
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: Jock MacIntosh & Don McDonald
|
|
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: NELC
|
|
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#1
KAVA
Coached by: John Parnell
|
|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith
|
|
Entity
SLDB
SLDB
Southland |
Crew
#1
SLDB
Coached by: Peter Sinlcair
|
|
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
Coached by: Jason Quilter
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: James Entwisle
|
Social