Gender mixed
Class Club Masters
School class
Boat and and
Seats

Monday, 24th March 2014

Alpha Time Event   Sponsor Division Progression
A 08:00 1 B U17 1X
heat
Race: 1 1-4->Quarter; Last Eliminated; Rest->Reps
B 08:04       Race: 2  
C 08:08       Race: 3  
D 08:12       Race: 4  
E 08:16       Race: 5  
F 08:20       Race: 6  
G 08:24 2 G U17 4+
heat
Race: 1 1->Semi-Final; Rest->Repechage
H 08:28       Race: 2  
I 08:32       Race: 3  
J 08:36       Race: 4  
K 08:40 3 B U15 2X
heat
Race: 1 1-4->Quarter; Last Eliminated; Rest->Reps
L 08:44       Race: 2  
M 08:48       Race: 3  
N 08:52       Race: 4  
O 08:56       Race: 5  
P 09:00       Race: 6  
Q 09:04       Race: 7  
R 09:08 4 G U15 4X+
heat
Race: 1 1->Semi; Last Eliminated; Rest->Reps
S 09:12       Race: 2  
T 09:16       Race: 3  
U 09:20       Race: 4  
V 09:24 5 B U18 2-
heat
Race: 1 1,2->A Final; Rest->Repechage
W 09:28       Race: 2  
X 09:32       Race: 3  
Y 09:36 6 G U18 2X
heat
Race: 1 1-4->Quarter-Final; Rest->Repechage
Z 09:40       Race: 2  
A 09:44       Race: 3  
B 09:48       Race: 4  
C 09:52       Race: 5  
D 09:56       Race: 6  
E 10:00 7 B U16 4X+
heat
Race: 1 1->Semi; Last Eliminated; Rest->Reps
F 10:04       Race: 2  
G 10:08       Race: 3  
H 10:12       Race: 4  
I 10:16 8 G U16 1X
heat
Race: 1 1-4->Quarter; Last Eliminated; Rest->Reps
J 10:20       Race: 2  
K 10:24       Race: 3  
L 10:28       Race: 4  
M 10:32       Race: 5  
N 10:36       Race: 6  
O 10:40 9 B N18 2X
heat
Race: 1 1->Semi; Last Eliminated; Rest->Reps
P 10:44       Race: 2  
Q 10:48       Race: 3  
R 10:52       Race: 4  
S 10:56 9A G E N18 8+
heat
Race: 1 All->Final
T 11:16 10 B U17 8+
heat
Race: 1 All->Final
U 11:20 11 G U17 4X+
heat
Race: 1 1-2->Semi; Last Eliminated; Rest->Reps
V 11:24       Race: 2  
W 11:28       Race: 3  
X 11:32       Race: 4  
Y 11:36       Race: 5  
Z 11:40 12 B L18 4+
heat
Race: 1 1->Semi-Final; Rest->Repechage
A 11:44       Race: 2  
B 11:48       Race: 3  
C 11:52       Race: 4  
D 11:56 13 G U15 4+
heat
Bruce Fraser Race: 1 1->Semi; Last Eliminated; Rest->Reps
E 12:00       Race: 2  
F 12:04       Race: 3  
G 12:08       Race: 4  
H 12:12 14 B U18 4X+
heat
Race: 1 1,2->A Final; Rest->Repechage
I 12:16       Race: 2  
J 12:20       Race: 3  
K 12:24 15 G U18 2-
heat
Race: 1 1,2->A Final; Rest->Repechage
L 12:28       Race: 2  
M 12:32       Race: 3  
N 12:36 16 B U16 4+
heat
Race: 1 1->Semi; Last Eliminated; Rest->Reps
O 12:40       Race: 2  
P 12:44       Race: 3  
Q 12:48       Race: 4  
R 12:52 17 G U16 8+
heat
Race: 1 1,2->A Final; Rest->Repechage
S 12:56       Race: 2  
T 13:00       Race: 3  
U 13:04 17A B E N18 8+
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5->Repechage
V 13:08       Race: 2  
W 13:12 18 G L18 4+
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5->Repechage
X 13:16       Race: 2  
Y 13:20 19 B U17 2X
heat
Race: 1 1-4->Quarter; Last Eliminated; Rest->Reps
Z 13:24       Race: 2  
A 13:28       Race: 3  
B 13:32       Race: 4  
C 13:36       Race: 5  
D 13:40       Race: 6  
E 13:44       Race: 7  
F 13:48 20 G U17 1X
heat
Race: 1 1-3->Quarter; Last Eliminated; Rest->Reps
G 13:52       Race: 2  
H 13:56       Race: 3  
I 14:00       Race: 4  
J 14:04       Race: 5  
K 14:08       Race: 6  
L 14:12       Race: 7  
M 14:16       Race: 8  
N 14:20 21 B U15 8+
heat
Race: 1 1,2->Final; 3,4,5,6->Repechage
O 14:24       Race: 2  
P 14:28 22 G N18 2X
heat
Race: 1 1-4->Quarter; Last Eliminated; Rest->Reps
Q 14:32       Race: 2  
R 14:36       Race: 3  
S 14:40       Race: 4  
T 14:44       Race: 5  
U 14:48       Race: 6  
V 14:52       Race: 7  
W 15:12 23 B U18 4+
heat
Race: 1 1->Semi-Final; Rest->Repechage
X 15:16       Race: 2  
Y 15:20       Race: 3  
Z 15:24       Race: 4  
A 15:28 24 G U18 4+
heat
Race: 1 1,2->A Final; 3,4,5,6->Repechage
B 15:32       Race: 2  
C 15:36 25 G U16 4X+
heat
Race: 1 1-4->Quarter; Last Eliminated; Rest->Reps
D 15:40       Race: 2  
E 15:44       Race: 3  
F 15:48       Race: 4  
G 15:52       Race: 5  
H 15:56       Race: 6  
I 16:00 26 B U16 2X
heat
Race: 1 1-4->Quarter-Final; Rest->Repechage
J 16:04       Race: 2  
K 16:08       Race: 3  
L 16:12       Race: 4  
M 16:16       Race: 5  
N 16:20       Race: 6  
O 16:24       Race: 7  
P 16:28 27 G U18 1X
heat
Race: 1 1-2->Semi; Last Eliminated; Rest->Reps
Q 16:32       Race: 2  
R 16:36       Race: 3  
S 16:40       Race: 4  
T 16:44       Race: 5  
U 16:48 28 B U18 1X
heat
Race: 1 1-4->Quarter-Final; Rest->Repechage
V 16:52       Race: 2  
W 16:56       Race: 3  
X 17:00       Race: 4  
Y 17:04       Race: 5  
Z 17:08       Race: 6  
A 17:12 29 G U15 2X
heat
Race: 1 1-4->Quarter; Last Eliminated; Rest->Reps
B 17:16       Race: 2  
C 17:20       Race: 3  
D 17:24       Race: 4  
E 17:28       Race: 5  
F 17:32       Race: 6  
G 17:36       Race: 7  
H 17:40 30 B U15 4X+
heat
Race: 1 1->Semi; Last Eliminated; Rest->Reps
I 17:44       Race: 2  
J 17:48       Race: 3  
K 17:52       Race: 4  

Tuesday, 25th March 2014

Alpha Time Event   Sponsor Division Progression
A 08:00 31 G U17 8+
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5->Repechage
B 08:04       Race: 2  
C 08:08 32 B U17 4+
heat
John McGartland Plumbing Race: 1 1,2->A Final; Rest->Repechage
D 08:12       Race: 2  
E 08:16       Race: 3  
F 08:20 33 G L18 2X
heat
Race: 1 1->Semi-Final; Rest->Repechage
G 08:24       Race: 2  
H 08:28       Race: 3  
I 08:32       Race: 4  
J 08:36 34 B L18 2X
heat
Race: 1 1-2->Semi; Last Eliminated; Rest->Reps
K 08:40       Race: 2  
L 08:44       Race: 3  
M 08:48       Race: 4  
N 08:52       Race: 5  
O 08:56 35 G U16 4+
heat
Race: 1 1->Semi-Final; Rest->Repechage
P 09:00       Race: 2  
Q 09:04       Race: 3  
R 09:08       Race: 4  
S 09:12 36 B U16 8+
heat
Race: 1 1,2->A Final; Rest->Repechage
T 09:16       Race: 2  
U 09:20       Race: 3  
V 09:24 37 G U18 4X+
heat
Race: 1 1,2->A Final; Rest->Repechage
W 09:28       Race: 2  
X 09:32       Race: 3  
Y 09:36 38 B U18 2X
heat
Race: 1 1-2->Semi; Rest->Repechage
Z 09:40       Race: 2  
A 09:44       Race: 3  
B 09:48       Race: 4  
C 09:52       Race: 5  
D 09:56 39 G U15 8+
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
E 10:00       Race: 2  
F 10:04 40 B U15 4+
heat
Race: 1 1->Semi-Final; Rest->Repechage
G 10:08       Race: 2  
H 10:12       Race: 3  
I 10:16       Race: 4  
J 10:20 41 G U17 2X
heat
Race: 1 1-3->Quarter; Last Eliminated; Rest->Reps
K 10:24       Race: 2  
L 10:28       Race: 3  
M 10:32       Race: 4  
N 10:36       Race: 5  
O 10:40       Race: 6  
P 10:44       Race: 7  
Q 10:48       Race: 8  
R 10:52 42 B U17 4X+
heat
Race: 1 1-2->Semi; Rest->Repechage
S 10:56       Race: 2  
T 11:00       Race: 3  
U 11:04       Race: 4  
V 11:08       Race: 5  
W 11:12 43 G N18 4+
heat
Ray Frew Race: 1 1->Semi-Final; Rest->Repechage
X 11:16       Race: 2  
Y 11:20       Race: 3  
Z 11:24       Race: 4  
A 11:44 44 B N18 4+
heat
Race: 1 1->Semi; Last Eliminated; Rest->Reps
B 11:48       Race: 2  
C 11:52       Race: 3  
D 11:56       Race: 4  
E 12:08 45 G U16 2X
heat
Race: 3  
F 12:12       Race: 4  
G 12:16       Race: 5  
H 12:20       Race: 6  
I 12:24       Race: 7  
J 12:28       Race: 8  
K 12:29       Race: 1 1-3->Quarter; Last Eliminated; Rest->Reps
L 12:30       Race: 2  
M 12:32 46 B U16 1X
heat
Race: 1 1-4->Quarter; Last Eliminated; Rest->Reps
N 12:36       Race: 2  
O 12:40       Race: 3  
P 12:44       Race: 4  
Q 12:48       Race: 5  
R 12:52       Race: 6  
S 12:56 47 G U18 8+
heat
Race: 1 1,2->A Final; 3,4,5,6->Repechage
T 13:00       Race: 2  
U 13:04 48 B U18 8+
heat
Race: 1 1,2->A Final; Rest->Repechage
V 13:08       Race: 2  
W 13:12       Race: 3  

Wednesday, 26th March 2014

Alpha Time Event   Sponsor Division Progression
A 08:00 1 B U17 1X
repechage
Race: 1 1-4->Quarter-Final; Rest->Eliminated
B         Race: 2  
C 08:04 2 G U17 4+
repechage
Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
D         Race: 2  
E         Race: 3  
F 08:12 3 B U15 2X
repechage
Race: 1 1,2->Quarter-Final; 3-6->E Final
G         Race: 2  
H 08:18 4 G U15 4X+
repechage
Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
I         Race: 2  
J         Race: 3  
K 08:26 5 B U18 2-
repechage
Race: 1 1->A Final; 2-5->B Final
L         Race: 2  
M 08:32 6 G U18 2X
repechage
Race: 1 1-4->Quarter-Final; Rest->Eliminated
N         Race: 2  
O 08:38 7 B U16 4X+
repechage
Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
P         Race: 2  
Q         Race: 3  
R 08:46 8 G U16 1X
repechage
Race: 1 1-4->Quarter-Final; Rest->Eliminated
S         Race: 2  
T 08:52 9 B N18 2X
repechage
Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
U         Race: 2  
V         Race: 3  
W 09:16 11 G U17 4X+
repechage
Race: 1 1-2->Semi-Final; 3-4->C Final
X         Race: 2  
Y         Race: 3  
Z 09:24 12 B L18 4+
repechage
Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
A         Race: 2  
B         Race: 3  
C 09:32 13 G U15 4+
repechage
Bruce Fraser Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
D         Race: 2  
E         Race: 3  
F 09:44 14 B U18 4X+
repechage
Race: 1 1->A Final; 2-5->B Final
G         Race: 2  
H 09:50 15 G U18 2-
repechage
Race: 1 1,2,3->A Final
I         Race: 2  
J 09:56 16 B U16 4+
repechage
Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
K         Race: 2  
L         Race: 3  
M 10:04 17 G U16 8+
repechage
Race: 1 1->A Final; 2-5->B Final
N         Race: 2  
O 10:10 17A B E N18 8+
repechage
Race: 1 1,2,3,4,5,6->Final; Rest->Eliminated
P 10:14 18 G L18 4+
repechage
Race: 1 1,2,3,4,5,6->Final; Rest->Eliminated
Q 10:18 19 B U17 2X
repechage
Race: 1 1,2->Quarter-Final; 3-6->E Final
R         Race: 2  
S 10:24 20 G U17 1X
repechage
Race: 1 1,2->Quarter; 3,4->E Final; 5,6->F Final
T         Race: 2  
U         Race: 3  
V         Race: 4  
W 10:34 21 B U15 8+
repechage
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
X 10:42 22 G N18 2X
repechage
Race: 1 1,2->Quarter-Final; Rest->Eliminated
Y         Race: 2  
Z 11:04 23 B U18 4+
repechage
Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
A         Race: 2  
B         Race: 3  
C 11:12 24 G U18 4+
repechage
Race: 1 1,2,3,4->A Final
D 11:16 25 G U16 4X+
repechage
Race: 1 1-4->Quarter-Final; Rest->Eliminated
E         Race: 2  
F 11:22 26 B U16 2X
repechage
Race: 1 1->Quarter-Final; 2,3->E Final
G         Race: 2  
H         Race: 3  
I 11:38 27 G U18 1X
repechage
Race: 1 1-2->Semi-Final; 3-4->C Final
J         Race: 2  
K         Race: 3  
L 11:44 28 B U18 1X
repechage
Race: 1 1-4->Quarter-Final; Rest->Eliminated
M         Race: 2  
N 11:48 29 G U15 2X
repechage
Race: 1 1,2->Quarter-Final; 3-6->E Final
O         Race: 2  
P 11:54 30 B U15 4X+
repechage
Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
Q         Race: 2  
R         Race: 3  
S 12:02 31 G U17 8+
repechage
Race: 1 1,2,3,4,5,6->Final; Rest->Eliminated
T 12:06 32 B U17 4+
repechage
John McGartland Plumbing Race: 1 1->A Final; 2-5->B Final
U         Race: 2  
V 12:14 33 G L18 2X
repechage
Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
W         Race: 2  
X         Race: 3  
Y 12:22 34 B L18 2X
repechage
Race: 1 1-2->Semi-Final; 3-4->C Final
Z         Race: 2  
A         Race: 3  
B 12:30 35 G U16 4+
repechage
Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
C         Race: 2  
D         Race: 3  
E 12:38 36 B U16 8+
repechage
Race: 1 1->A Final; 2-5->B Final
F         Race: 2  
G 12:44 37 G U18 4X+
repechage
Race: 1 1->A Final; 2-5->B Final
H         Race: 2  
I 12:54 38 B U18 2X
repechage
Race: 1 1-2->Semi-Final; 3-4->C Final
J         Race: 2  
K         Race: 3  
L 13:02 39 G U15 8+
repechage
Race: 1 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
M         Race: 2  
N 13:08 40 B U15 4+
repechage
Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
O         Race: 2  
P         Race: 3  
Q 13:16 41 G U17 2X
repechage
Race: 1 1,2->Quarter; 3,4->E Final; 5,6->F Final
R         Race: 2  
S         Race: 3  
T         Race: 4  
N 13:26 42 B U17 4X+
repechage
Race: 1 1-2->Semi-Final; 3-4->C Final
U         Race: 2  
V         Race: 3  
W 13:34 43 G N18 4+
repechage
Ray Frew Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
X         Race: 2  
Y         Race: 3  
Z 13:40 44 B N18 4+
repechage
Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
A         Race: 2  
B         Race: 3  
C 13:46 45 G U16 2X
repechage
Race: 1 1,2->Quarter; 3,4->E Final; 5,6->F Final
D         Race: 2  
E         Race: 3  
F         Race: 4  
G 13:54 46 B U16 1X
repechage
Race: 1 1-4->Quarter-Final; Rest->Eliminated
H         Race: 2  
I 13:58 47 G U18 8+
repechage
Race: 1 1,2,3,4->A Final
J 14:00 48 B U18 8+
repechage
Race: 1 1->A Final; 2-5->B Final
K         Race: 2  
L 14:30 1 B U17 1X
quarter-final
Race: 1 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD
M 14:34       Race: 2  
N 14:38       Race: 3  
O 14:42       Race: 4  
P 14:46 3 B U15 2X
final
Race: E  
Q 14:50 3 B U15 2X
quarter-final
Race: 1 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD
R 14:54       Race: 2  
S 14:58       Race: 3  
T 15:02       Race: 4  
U 15:06 6 G U18 2X
quarter-final
Race: 1 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD
V 15:10       Race: 2  
W 15:14       Race: 3  
X 15:18       Race: 4  
Y 15:22 8 G U16 1X
quarter-final
Race: 4  
Z 15:26       Race: 2  
A 15:30       Race: 1 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD
B 15:34       Race: 3  
C 15:38 19 B U17 2X
final
Race: E  
D 15:42 19 B U17 2X
quarter-final
Race: 1 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD
E 15:46       Race: 2  
F 15:50       Race: 4  
G 15:55       Race: 3  
H 15:58 20 G U17 1X
final
Race: F  
I 16:02       Race: E  
J 16:06 20 G U17 1X
quarter-final
Race: 1 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD
K 16:10       Race: 2  
L 16:14       Race: 3  
M 16:18       Race: 4  
N 16:22 22 G N18 2X
quarter-final
Race: 1 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD
O 16:26       Race: 2  
P 16:30       Race: 3  
Q 16:34       Race: 4  
R 16:38 25 G U16 4X+
quarter-final
Race: 1 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD
S 16:42       Race: 2  
T 16:46       Race: 3  
U 16:50       Race: 4  
V 17:40 26 B U16 2X
final
Race: E  
W 17:44 26 B U16 2X
quarter-final
Race: 1 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD
X 17:48       Race: 2  
Y 17:52       Race: 3  
Z 17:56       Race: 4  
A 18:00 28 B U18 1X
quarter-final
Race: 1 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD
B 18:04       Race: 2  
C 18:08       Race: 3  
D 18:12       Race: 4  
E 18:16 29 G U15 2X
final
Race: E  
F 18:20 29 G U15 2X
quarter-final
Race: 1 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD
G 18:24       Race: 2  
H 18:28       Race: 3  
I 18:32       Race: 4  
J 18:35 27 G U18 1X
quarter-final
Race: 1 - - CANCELLED - -
K 18:36       Race: 2 - - CANCELLED - -
L 18:37       Race: 3 - - CANCELLED - -
M 18:38       Race: 4 - - CANCELLED - -

Thursday, 27th March 2014

Alpha Time Event   Sponsor Division Progression
A 08:00 46 B U16 1X
quarter-final
Race: 1 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD
B 08:04       Race: 2  
C 08:08       Race: 3  
D 08:12       Race: 4  
F 08:16 41 G U17 2X
quarter-final
Race: 1 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD
G 08:20       Race: 2  
H 08:24       Race: 3  
I 08:28       Race: 4  
L 08:32 45 G U16 2X
quarter-final
Race: 1 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD
N 08:36       Race: 2  
O 08:40       Race: 3  
P 08:44       Race: 4  
Q 08:48 1 B U17 1X
final
Race: D  
R 08:52       Race: C  
S 08:56 1 B U17 1X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
T 09:00       Race: 2  
U 09:15 2 G U17 4+
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
V 09:20       Race: 2  
W 09:25 3 B U15 2X
final
Race: D  
X 09:30       Race: C  
Y 09:35 3 B U15 2X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
Z 09:40       Race: 2  
A 09:45 4 G U15 4X+
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
B 09:50       Race: 2  
C 09:55 6 G U18 2X
final
Race: D  
D 10:00       Race: C  
E 10:05 6 G U18 2X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
F 10:30       Race: 2  
G 10:35 7 B U16 4X+
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
H 10:40       Race: 2  
I 10:45 8 G U16 1X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
J 10:50       Race: 2  
K 10:55 8 G U16 1X
final
Race: D  
L 11:00       Race: C  
M 11:05 9 B N18 2X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
N 11:10       Race: 2  
O 11:25 11 G U17 4X+
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
P 11:30       Race: 2  
Q 11:40 11 G U17 4X+
final
Race: C  
R 11:45 12 B L18 4+
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
S 11:50       Race: 2  
T 11:55 13 G U15 4+
semi-final
Bruce Fraser Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
U 12:00       Race: 2  
V 12:05 16 B U16 4+
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
W 12:10       Race: 2  
X 12:15 19 B U17 2X
final
Race: D  
Y 12:20       Race: C  
Z 12:25 19 B U17 2X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
A 12:30       Race: 2  
B 12:35 20 G U17 1X
final
Race: D  
C 12:40       Race: C  
D 12:45 20 G U17 1X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
E 12:50       Race: 2  
F 12:55 22 G N18 2X
final
Race: D  
G 13:00       Race: C  
H 13:05 22 G N18 2X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
I 13:10       Race: 2  
J 13:15 23 B U18 4+
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
K 13:20       Race: 2  
L 13:25 25 G U16 4X+
final
Race: D  
M 13:30       Race: C  
N 13:35 25 G U16 4X+
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
O 13:40       Race: 2  
P 13:45 26 B U16 2X
final
Race: D  
Q 13:50       Race: C  
R 13:55 26 B U16 2X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
S 14:00       Race: 2  
T 14:05 27 G U18 1X
final
Race: C  
U 14:10 27 G U18 1X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
V 14:15       Race: 2  
W 14:20 28 B U18 1X
final
Race: D  
X 14:25       Race: C  
Y 14:30 28 B U18 1X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
Z 14:35       Race: 2  
A 14:40 29 G U15 2X
final
Race: D  
B 14:45       Race: C  
C 14:50 29 G U15 2X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
D 14:55       Race: 2  
E 15:00 30 B U15 4X+
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
F 15:05       Race: 2  
G 15:10 33 G L18 2X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
H 15:15       Race: 2  
I 15:20 34 B L18 2X
final
Race: C  
J 15:25 34 B L18 2X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
K 15:30       Race: 2  
L 15:35 35 G U16 4+
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
M 15:40       Race: 2  
N 15:45 38 B U18 2X
final
Race: C  
O 15:50 38 B U18 2X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
P 15:55       Race: 2  
Q 16:00 40 B U15 4+
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
R 16:05       Race: 2  
J 16:10 41 G U17 2X
final
Race: F  
E 16:15       Race: E  
S 16:20       Race: D  
T 16:25       Race: C  
U 16:30 41 G U17 2X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
V 16:35       Race: 2  
W 16:40 42 B U17 4X+
final
Race: C  
X 16:45 42 B U17 4X+
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
Y 16:50       Race: 2  
Z 16:55 43 G N18 4+
semi-final
Ray Frew Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
A 17:00       Race: 2  
B 17:05 44 B N18 4+
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
C 17:10       Race: 2  
M 17:15 45 G U16 2X
final
Race: F  
K 17:20       Race: E  
D 17:25       Race: D  
E 17:30       Race: C  
F 17:35 45 G U16 2X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
G 17:40       Race: 2  
H 17:45 46 B U16 1X
final
Race: D  
I 17:50       Race: C  
J 17:55 46 B U16 1X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
K 18:00       Race: 2  

Friday, 28th March 2014

Alpha Time Event   Sponsor Division Progression
A 08:25 1 B U17 1X
final
Race: B  
B 08:30       Race: A  
C 08:45 2 G U17 4+
final
Race: B  
D 08:50       Race: A  
E 09:05 3 B U15 2X
final
Race: B  
F 09:10       Race: A  
G 09:25 4 G U15 4X+
final
Race: B  
H 09:30       Race: A  
I 09:45 5 B U18 2-
final
Race: B  
J 09:50       Race: A  
K 10:05 6 G U18 2X
final
Race: B  
L 10:10       Race: A  
M 10:25 7 B U16 4X+
final
Race: B  
N 10:30       Race: A  
O 10:45 8 G U16 1X
final
Race: B  
P 10:50       Race: A  
Q 11:05 9 B N18 2X
final
Race: B  
R 11:10       Race: A  
S 11:30 9A G E N18 8+
final
Race: A  
T 11:50 10 B U17 8+
final
Race: A  
U 12:05 11 G U17 4X+
final
Race: B  
V 12:10       Race: A  
W 12:25 12 B L18 4+
final
Race: B  
X 12:30       Race: A  
Y 12:45 13 G U15 4+
final
Bruce Fraser Race: B  
Z 12:50       Race: A  
A 13:05 14 B U18 4X+
final
Race: B  
B 13:10       Race: A  
C 13:25 15 G U18 2-
final
Race: B  
D 13:30       Race: A  
E 13:45 16 B U16 4+
final
Race: B  
F 13:50       Race: A  
G 14:05 17 G U16 8+
final
Race: B  
H 14:10       Race: A  
I 14:30 17A B E N18 8+
final
Race: A  
V 14:40 18 G L18 4+
final
Race: B - - CANCELLED - -
J 14:50       Race: A  
K 15:05 19 B U17 2X
final
Race: B  
L 15:10       Race: A  
M 15:25 20 G U17 1X
final
Race: B  
N 15:30       Race: A  
O 15:50 21 B U15 8+
final
Race: A  
P 16:05 22 G N18 2X
final
Race: B  
Q 16:10       Race: A  
R 16:25 23 B U18 4+
final
Race: B  
S 16:30       Race: A  
T 16:45 24 G U18 4+
final
Race: B  
U 16:50       Race: A  

Saturday, 29th March 2014

Alpha Time Event   Sponsor Division Progression
A 08:25 25 G U16 4X+
final
Race: B  
B 08:30       Race: A  
C 08:45 26 B U16 2X
final
Race: B  
D 08:50       Race: A  
E 09:05 27 G U18 1X
final
Race: B  
F 09:10       Race: A  
G 09:25 28 B U18 1X
final
Race: B  
H 09:30       Race: A  
I 09:45 29 G U15 2X
final
Race: B  
J 09:50       Race: A  
K 10:05 30 B U15 4X+
final
Race: B  
L 10:10       Race: A  
M 10:30 31 G U17 8+
final
Race: A  
N 10:45 32 B U17 4+
final
John McGartland Plumbing Race: B  
O 10:50       Race: A  
P 11:05 33 G L18 2X
final
Race: B  
Q 11:10       Race: A  
R 11:25 34 B L18 2X
final
Race: B  
S 11:30       Race: A  
T 11:45 35 G U16 4+
final
Race: B  
U 11:50       Race: A  
V 12:05 36 B U16 8+
final
Race: B  
W 12:10       Race: A  
X 12:25 37 G U18 4X+
final
Race: B  
Y 12:30       Race: A  
Z 12:45 38 B U18 2X
final
Race: B  
A 12:50       Race: A  
B 13:10 39 G U15 8+
final
Race: A  
C 13:25 40 B U15 4+
final
Race: B  
D 13:30       Race: A  
E 13:45 41 G U17 2X
final
Race: B  
F 13:50       Race: A  
G 14:05 42 B U17 4X+
final
Race: B  
H 14:10       Race: A  
I 14:25 43 G N18 4+
final
Ray Frew Race: B  
J 14:30       Race: A  
K 14:45 44 B N18 4+
final
Race: B  
L 14:50       Race: A  
M 15:05 45 G U16 2X
final
Race: B  
N 15:10       Race: A  
O 15:25 46 B U16 1X
final
Race: B  
P 15:30       Race: A  
Q 15:40 47 G U18 8+
final
Race: B  
R 15:45 48 B U18 8+
final
Race: B  
S 15:50 47 G U18 8+
final
Race: A  
T 16:10 48 B U18 8+
final
Race: A  
User log in

log in

hide

You only require a rowIT login for running regattas or if you have been given the job of making entries for an organisation.

Notes

Clubs. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

Schools. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.