Event Sponsor
Day sheets: Maadi
These are the day sheets for the 2015 Maadi.
click a filter below to remove it
Monday, 23rd March 2015
Race G @ 15:32: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Jason Williams
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Nick Buckle & Tyler Scott
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stewart & Megan Liddy
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
|
|
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Mike Power
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Kerry Wilkins & Maurice Maxwell
|
|
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: Nat Bocock & James Lilley
|
|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Mike Westenra
|
Race H @ 15:36: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: Don MacDonald & Jock MacIntosh
|
|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Matt Jones & Natalie Marriott
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Josh Wedlake
|
|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: TGAC
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
|
|
Entity
KHSD
KHSD
Otago |
Crew
#1
KHSD
Coached by: K Maker
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#3
WNHS
|
Race I @ 15:40: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#2
FRAN
Coached by: Jason Williams
|
|
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: James Beattie
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Conor Mercer & Tina Manker
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Sandy Stewart & Megan Liddy
|
|
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
|
|
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Jamie McKenzie
|
|
Entity
WTKB
WTKB
Otago |
Crew
#1
WTKB
Coached by: Owen Gould
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Mark Clemo & Aaron Farr
|
Race J @ 15:44: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#2
NAPB
Coached by: Don MacDonald & Jock MacIntosh
|
|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Tuiomanufili
|
|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Adrian Webst & Ted Phelps
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Bert Gruythysen & Campbell Clayton-Greene
|
|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Fred Strachan & Royce Wilson
|
|
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUP
Coached by: Condy
|
|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
Race K @ 15:48: Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Ian Weenink & Dave Dudley
|
|
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
Coached by: Jason Williams
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Conor Mercer & Tina Manker
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Josh Wedlake
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Ivan Pavich
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
Race L @ 15:52: Heat 6 | ||
---|---|---|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: James Harvey
|
|
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Mark Day & Joe Findley
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Mike Power
|
|
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Simon Koller
|
|
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
|
|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#2
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Tuesday, 24th March 2015
This Tuesday day sheet is empty.
Wednesday, 25th March 2015
Race D @ 08:12: Repechage 1 | ||
---|---|---|
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: James Beattie
|
|
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#2
NAPB
Coached by: Don MacDonald & Jock MacIntosh
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Mike Power
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Sandy Stewart & Megan Liddy
|
|
Entity
KHSD
KHSD
Otago |
Crew
#1
KHSD
Coached by: K Maker
|
|
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: Nat Bocock & James Lilley
|
Race E @ 08:16: Repechage 2 | ||
---|---|---|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Nick Buckle & Tyler Scott
|
|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Matt Jones & Natalie Marriott
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
|
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUP
Coached by: Condy
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Conor Mercer & Tina Manker
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Conor Mercer & Tina Manker
|
Race J @ 14:52: Quarter-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Fred Strachan & Royce Wilson
|
|
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Jamie McKenzie
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Josh Wedlake
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
|
|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#2
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Conor Mercer & Tina Manker
|
Race K @ 14:56: Quarter-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Matt Jones & Natalie Marriott
|
|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Mike Westenra
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Bert Gruythysen & Campbell Clayton-Greene
|
|
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
|
|
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Simon Koller
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Mark Clemo & Aaron Farr
|
|
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
Coached by: Jason Williams
|
|
Entity
KHSD
KHSD
Otago |
Crew
#1
KHSD
Coached by: K Maker
|
Race L @ 15:00: Quarter-final 3 | ||
---|---|---|
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#2
NAPB
Coached by: Don MacDonald & Jock MacIntosh
|
|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Ian Weenink & Dave Dudley
|
|
Entity
WTKB
WTKB
Otago |
Crew
#1
WTKB
Coached by: Owen Gould
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stewart & Megan Liddy
|
|
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: Don MacDonald & Jock MacIntosh
|
|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: James Harvey
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
Race M @ 15:04: Quarter-final 4 | ||
---|---|---|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Conor Mercer & Tina Manker
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Kerry Wilkins & Maurice Maxwell
|
|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Mike Power
|
|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Tuiomanufili
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Josh Wedlake
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
|
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Sandy Stewart & Megan Liddy
|
Thursday, 26th March 2015
Race W @ 12:05: D Final | ||
---|---|---|
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: James Harvey
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Conor Mercer & Tina Manker
|
|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Fred Strachan & Royce Wilson
|
|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Mike Westenra
|
|
Entity
KHSD
KHSD
Otago |
Crew
#1
KHSD
Coached by: K Maker
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Conor Mercer & Tina Manker
|
Race X @ 12:10: C Final | ||
---|---|---|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Kerry Wilkins & Maurice Maxwell
|
|
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#2
NAPB
Coached by: Don MacDonald & Jock MacIntosh
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Sandy Stewart & Megan Liddy
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Mark Clemo & Aaron Farr
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith
|
|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Matt Jones & Natalie Marriott
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
Race Y @ 12:15: Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: Don MacDonald & Jock MacIntosh
|
|
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
Coached by: Jason Williams
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Ian Weenink & Dave Dudley
|
|
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Simon Koller
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Josh Wedlake
|
|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Tuiomanufili
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
Race Z @ 12:20: Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#2
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Josh Wedlake
|
|
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
|
|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Mike Power
|
|
Entity
WTKB
WTKB
Otago |
Crew
#1
WTKB
Coached by: Owen Gould
|
|
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Jamie McKenzie
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stewart & Megan Liddy
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Bert Gruythysen & Campbell Clayton-Greene
|
Friday, 27th March 2015
This Friday day sheet is empty.
Saturday, 28th March 2015
Race C @ 08:45: B Final | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
|
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
Coached by: Jason Williams
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Bert Gruythysen & Campbell Clayton-Greene
|
|
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Jamie McKenzie
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Ian Weenink & Dave Dudley
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stewart & Megan Liddy
|
|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#2
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith
|
Race D @ 08:50: A Final | ||
---|---|---|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Tuiomanufili
|
|
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Josh Wedlake
|
|
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Simon Koller
|
|
Entity
WTKB
WTKB
Otago |
Crew
#1
WTKB
Coached by: Owen Gould
|
|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Mike Power
|
|
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: Don MacDonald & Jock MacIntosh
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Josh Wedlake
|
Social