Event Sponsor
Day sheets: Maadi
These are the day sheets for the 2016 Maadi.
click a filter below to remove it
Monday, 4th April 2016
Race K @ 10:24: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
TTAI
TTAI
Otago |
Crew
#2
TTAI
Coached by: John Parnell
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Scott Wilson
|
|
Entity
WOOD
WOOD
East Coast |
Crew
#1
WOOD
Coached by: Ross Webb & Michael Harrison
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
|
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Brian Stephenson
|
|
Entity
APAR
APAR
Southland |
Crew
#1
APAR
Coached by: Karen Westenra
|
|
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
|
|
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#2
OGHS
Coached by: Craig Deblecourt
|
Race L @ 10:28: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#2
NGTA
|
|
Entity
APAR
APAR
Southland |
Crew
#2
APAR
Coached by: Karen Westenra
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|
Entity
RGTT
RGTT
Auckland |
Crew
#1
RGTT
Coached by: Chris Brake
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Tufi Sele & Jakob Scotts-Bahle
|
|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Shawn McManus & Lucy McLeod
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMG
Coached by: Scott Wilson
|
|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#2
JPCR
Coached by: Chris Pearson
|
Race M @ 10:32: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#3
JPCR
Coached by: Chris Pearson
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
|
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#1
KAVA
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|
Entity
HASG
HASG
East Coast |
Crew
#1
HASG
Coached by: Ross Webb & Michael Harrison
|
|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Duncan Bydeley
|
|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
Race N @ 10:36: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Shawn McManus & Lucy McLeod
|
|
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#2
AVSG
Coached by: Mimi Tanski & Rachael Kennedy
|
|
Entity
MTRO
MTRO
Auckland |
Crew
#1
MTRO
|
|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall
|
|
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
|
|
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROM
|
|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
|
Race O @ 10:40: Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
|
|
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#1
MLBG
Coached by: Mike McManaway & Andrew Blake
|
|
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Chick Hammond
|
|
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Clive Steenson
|
|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Chris Pearson
|
|
Entity
QHSD
QHSD
Otago |
Crew
#1
QHSD
Coached by: Cameron Abbey & Loren Mathewson
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Tufi Sele & Jakob Scotts-Bahle
|
Race P @ 10:44: Heat 6 | ||
---|---|---|
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#1
NGTA
|
|
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#1
SHGN
Coached by: Corbin Porteous
|
|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Ted Phelps
|
|
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Mimi Tanski & Rachael Kennedy
|
|
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#2
RONC
Coached by: Brian Stephenson
|
|
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Craig Deblecourt
|
|
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#2
SAMU
Coached by: Rachel Gamble-Flint & Catherine Duffin
|
Race Q @ 10:48: Heat 7 | ||
---|---|---|
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#2
MLBG
Coached by: Mike McManaway & Mark James
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Ted Phelps
|
|
Entity
TTAI
TTAI
Otago |
Crew
#1
TTAI
Coached by: John Parnell
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: James Stephenson & Andy Hadcroft
|
|
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#1
TIMG
Coached by: Jaimee Harrison
|
|
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#2
SLDG
|
|
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: Rachel Gamble-Flint & Catherine Duffin
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Tuesday, 5th April 2016
Race S @ 14:44: Repechage 1 | ||
---|---|---|
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Craig Deblecourt
|
|
Entity
APAR
APAR
Southland |
Crew
#2
APAR
Coached by: Karen Westenra
|
|
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#1
MLBG
Coached by: Mike McManaway & Andrew Blake
|
|
Entity
APAR
APAR
Southland |
Crew
#1
APAR
Coached by: Karen Westenra
|
|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#3
JPCR
Coached by: Chris Pearson
|
|
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#2
SLDG
|
|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
|
|
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
|
Race T @ 14:48: Repechage 2 | ||
---|---|---|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Ted Phelps
|
|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Duncan Bydeley
|
|
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#1
NGTA
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMG
Coached by: Scott Wilson
|
|
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#2
AVSG
Coached by: Mimi Tanski & Rachael Kennedy
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Scott Wilson
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Tufi Sele & Jakob Scotts-Bahle
|
|
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#2
NGTA
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Wednesday, 6th April 2016
Race X @ 13:34: E Final | ||
---|---|---|
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#2
SLDG
|
|
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Craig Deblecourt
|
|
Entity
APAR
APAR
Southland |
Crew
#1
APAR
Coached by: Karen Westenra
|
|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#3
JPCR
Coached by: Chris Pearson
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Scott Wilson
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Tufi Sele & Jakob Scotts-Bahle
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMG
Coached by: Scott Wilson
|
|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Duncan Bydeley
|
Race Y @ 13:38: Quarter-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
TTAI
TTAI
Otago |
Crew
#1
TTAI
Coached by: John Parnell
|
|
Entity
MTRO
MTRO
Auckland |
Crew
#1
MTRO
|
|
Entity
RGTT
RGTT
Auckland |
Crew
#1
RGTT
Coached by: Chris Brake
|
|
Entity
WOOD
WOOD
East Coast |
Crew
#1
WOOD
Coached by: Ross Webb & Michael Harrison
|
|
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Clive Steenson
|
|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Ted Phelps
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
|
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#1
MLBG
Coached by: Mike McManaway & Andrew Blake
|
Race Z @ 13:42: Quarter-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROM
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
|
Entity
HASG
HASG
East Coast |
Crew
#1
HASG
Coached by: Ross Webb & Michael Harrison
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Tufi Sele & Jakob Scotts-Bahle
|
|
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Mimi Tanski & Rachael Kennedy
|
|
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#1
TIMG
Coached by: Jaimee Harrison
|
|
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Chick Hammond
|
|
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#1
NGTA
|
Race A @ 13:46: Quarter-final 3 | ||
---|---|---|
Entity
QHSD
QHSD
Otago |
Crew
#1
QHSD
Coached by: Cameron Abbey & Loren Mathewson
|
|
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#2
RONC
Coached by: Brian Stephenson
|
|
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: James Stephenson & Andy Hadcroft
|
|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Shawn McManus & Lucy McLeod
|
|
Entity
TTAI
TTAI
Otago |
Crew
#2
TTAI
Coached by: John Parnell
|
|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
|
Race B @ 13:50: Quarter-final 4 | ||
---|---|---|
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#2
SAMU
Coached by: Rachel Gamble-Flint & Catherine Duffin
|
|
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: Rachel Gamble-Flint & Catherine Duffin
|
|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Chris Pearson
|
|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall
|
|
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Brian Stephenson
|
|
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#1
KAVA
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#2
NGTA
|
Thursday, 7th April 2016
Race U @ 09:20: D Final | ||
---|---|---|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
|
Entity
QHSD
QHSD
Otago |
Crew
#1
QHSD
Coached by: Cameron Abbey & Loren Mathewson
|
|
Entity
TTAI
TTAI
Otago |
Crew
#1
TTAI
Coached by: John Parnell
|
|
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#1
TIMG
Coached by: Jaimee Harrison
|
|
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: Rachel Gamble-Flint & Catherine Duffin
|
|
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROM
|
|
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#2
SAMU
Coached by: Rachel Gamble-Flint & Catherine Duffin
|
Race V @ 09:24: C Final | ||
---|---|---|
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#2
RONC
Coached by: Brian Stephenson
|
|
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#1
MLBG
Coached by: Mike McManaway & Andrew Blake
|
|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Shawn McManus & Lucy McLeod
|
|
Entity
MTRO
MTRO
Auckland |
Crew
#1
MTRO
|
|
Entity
HASG
HASG
East Coast |
Crew
#1
HASG
Coached by: Ross Webb & Michael Harrison
|
|
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#1
KAVA
|
|
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#1
NGTA
|
|
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#2
NGTA
|
Race W @ 09:28: Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Chick Hammond
|
|
Entity
WOOD
WOOD
East Coast |
Crew
#1
WOOD
Coached by: Ross Webb & Michael Harrison
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Tufi Sele & Jakob Scotts-Bahle
|
|
Entity
RGTT
RGTT
Auckland |
Crew
#1
RGTT
Coached by: Chris Brake
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Brian Stephenson
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: James Stephenson & Andy Hadcroft
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
Race X @ 09:32: Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Ted Phelps
|
|
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Mimi Tanski & Rachael Kennedy
|
|
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Clive Steenson
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall
|
|
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
|
|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Chris Pearson
|
|
Entity
TTAI
TTAI
Otago |
Crew
#2
TTAI
Coached by: John Parnell
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Friday, 8th April 2016
Race O @ 13:40: B Final | ||
---|---|---|
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Chick Hammond
|
|
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Brian Stephenson
|
|
Entity
WOOD
WOOD
East Coast |
Crew
#1
WOOD
Coached by: Ross Webb & Michael Harrison
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
|
|
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Mimi Tanski & Rachael Kennedy
|
|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Chris Pearson
|
|
Entity
TTAI
TTAI
Otago |
Crew
#2
TTAI
Coached by: John Parnell
|
Race P @ 13:45: A Final | ||
---|---|---|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Tufi Sele & Jakob Scotts-Bahle
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: James Stephenson & Andy Hadcroft
|
|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Clive Steenson
|
|
Entity
RGTT
RGTT
Auckland |
Crew
#1
RGTT
Coached by: Chris Brake
|
|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Ted Phelps
|
Saturday, 9th April 2016
This Saturday day sheet is empty.
Social