Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
|
||||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
|
||||
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#1
STMG
|
||||
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#2
STMG
|
||||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Caitlin Brenton-Rule (stroke), Jessica McIntosh, Imogen Stythe, Francesca Treuren + William Young (cox)
Coached by: Josh Schmidt & Danielle Schofield
|
||||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Aimee Pink
|
||||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Bradyn Watson & Tom Moore
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alex Brown
|
||||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Jared Capon
|
||||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#2
WKDS
|
||||
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne
|
||||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
||||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Shawn McManus & Lucy McLeod
|
||||
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
|
||||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Lauren Farnden & Bridget Hendry
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
|
|||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Caitlin Brenton-Rule (stroke), Jessica McIntosh, Imogen Stythe, Francesca Treuren + William Young (cox)
Coached by: Josh Schmidt & Danielle Schofield
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Bradyn Watson & Tom Moore
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Shawn McManus & Lucy McLeod
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#2
WKDS
|
|||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Lauren Farnden & Bridget Hendry
|
|||
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#1
STMG
|
|||
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#2
STMG
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Jared Capon
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alex Brown
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
|
|||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Lauren Farnden & Bridget Hendry
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Lily Millett & Danielle Schofield
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HLCR
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
|
|||
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#1
RAHS
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Shawn McManus & Lucy McLeod
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Bradyn Watson & Tom Moore
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alex Brown
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#2
MTAL
Coached by: Alex Brown
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SHGH
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Jacqueline Chang & Geoff Perry
|
|||
Entity
COLU
COLU
Otago |
Crew
#1
COLU
Coached by: Natalie Matheson & Matt Adam
|
Repechage 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Jared Capon
|
|||
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
|
|||
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#2
WKDS
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Kim O'Neill & Craig Taylor
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Coached by: Jacinda Bamford
|
|||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Bradyn Watson & Tom Moore
|
|||
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
|
|||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Lauren Farnden & Bridget Hendry
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SHGH
|
|||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#2
RRGS
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Caitlin Brenton-Rule (stroke), Jessica McIntosh, Imogen Stythe, Francesca Treuren + William Young (cox)
Coached by: Josh Schmidt & Danielle Schofield
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
|
|||
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alex Brown
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Kim O'Neill & Craig Taylor
|
|||
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#1
RAHS
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#1
STMG
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Lily Millett & Danielle Schofield
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#2
WKDS
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Jacqueline Chang & Geoff Perry
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
|
|||
Entity
COLU
COLU
Otago |
Crew
#1
COLU
Coached by: Natalie Matheson & Matt Adam
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#2
STMG
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Jared Capon
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Shawn McManus & Lucy McLeod
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HLCR
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Coached by: Jacinda Bamford
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#2
MTAL
Coached by: Alex Brown
|
|||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
|
Social