Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall
|
||||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
||||
Entity
RGTT
RGTT
Auckland |
Crew
#1
RGTT
Coached by: Chris Brake
|
||||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: James Stephenson & Andy Hadcroft
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
||||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Ted Phelps
|
||||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Tufi Sele & Jakob Scotts-Bahle
|
||||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Clive Steenson
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Mimi Tanski & Rachael Kennedy
|
||||
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
|
||||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
||||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Brian Stephenson
|
||||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Chick Hammond
|
||||
Entity
WOOD
WOOD
East Coast |
Crew
#1
WOOD
Coached by: Ross Webb & Michael Harrison
|
||||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Chris Pearson
|
||||
Entity
TTAI
TTAI
Otago |
Crew
#2
TTAI
Coached by: John Parnell
|
C Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#1
KAVA
|
||||
Entity
MTRO
MTRO
Auckland |
Crew
#1
MTRO
|
||||
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#1
NGTA
|
||||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#2
RONC
Coached by: Brian Stephenson
|
||||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Shawn McManus & Lucy McLeod
|
||||
Entity
HASG
HASG
East Coast |
Crew
#1
HASG
Coached by: Ross Webb & Michael Harrison
|
||||
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#1
MLBG
Coached by: Mike McManaway & Andrew Blake
|
||||
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#2
NGTA
|
D Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: Rachel Gamble-Flint & Catherine Duffin
|
||||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
|
||||
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROM
|
||||
Entity
QHSD
QHSD
Otago |
Crew
#1
QHSD
Coached by: Cameron Abbey & Loren Mathewson
|
||||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
||||
Entity
TTAI
TTAI
Otago |
Crew
#1
TTAI
Coached by: John Parnell
|
||||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#2
SAMU
Coached by: Rachel Gamble-Flint & Catherine Duffin
|
||||
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#1
TIMG
Coached by: Jaimee Harrison
|
E Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#3
JPCR
Coached by: Chris Pearson
|
||||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Scott Wilson
|
||||
Entity
APAR
APAR
Southland |
Crew
#1
APAR
Coached by: Karen Westenra
|
||||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMG
Coached by: Scott Wilson
|
||||
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#2
SLDG
|
||||
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Craig Deblecourt
|
||||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Duncan Bydeley
|
||||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Tufi Sele & Jakob Scotts-Bahle
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: James Stephenson & Andy Hadcroft
|
|||
Entity
RGTT
RGTT
Auckland |
Crew
#1
RGTT
Coached by: Chris Brake
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Tufi Sele & Jakob Scotts-Bahle
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|||
Entity
WOOD
WOOD
East Coast |
Crew
#1
WOOD
Coached by: Ross Webb & Michael Harrison
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Brian Stephenson
|
|||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Chick Hammond
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Clive Steenson
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
|
|||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Mimi Tanski & Rachael Kennedy
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
TTAI
TTAI
Otago |
Crew
#2
TTAI
Coached by: John Parnell
|
Quarter-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RGTT
RGTT
Auckland |
Crew
#1
RGTT
Coached by: Chris Brake
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Clive Steenson
|
|||
Entity
WOOD
WOOD
East Coast |
Crew
#1
WOOD
Coached by: Ross Webb & Michael Harrison
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
MTRO
MTRO
Auckland |
Crew
#1
MTRO
|
|||
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#1
MLBG
Coached by: Mike McManaway & Andrew Blake
|
|||
Entity
TTAI
TTAI
Otago |
Crew
#1
TTAI
Coached by: John Parnell
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
Quarter-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Tufi Sele & Jakob Scotts-Bahle
|
|||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Mimi Tanski & Rachael Kennedy
|
|||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Chick Hammond
|
|||
Entity
HASG
HASG
East Coast |
Crew
#1
HASG
Coached by: Ross Webb & Michael Harrison
|
|||
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#1
NGTA
|
|||
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#1
TIMG
Coached by: Jaimee Harrison
|
|||
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROM
|
Quarter-final 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|||
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: James Stephenson & Andy Hadcroft
|
|||
Entity
TTAI
TTAI
Otago |
Crew
#2
TTAI
Coached by: John Parnell
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Shawn McManus & Lucy McLeod
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#2
RONC
Coached by: Brian Stephenson
|
|||
Entity
QHSD
QHSD
Otago |
Crew
#1
QHSD
Coached by: Cameron Abbey & Loren Mathewson
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
|
Quarter-final 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Brian Stephenson
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|||
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#1
KAVA
|
|||
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#2
NGTA
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: Rachel Gamble-Flint & Catherine Duffin
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#2
SAMU
Coached by: Rachel Gamble-Flint & Catherine Duffin
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#1
MLBG
Coached by: Mike McManaway & Andrew Blake
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#3
JPCR
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
APAR
APAR
Southland |
Crew
#1
APAR
Coached by: Karen Westenra
|
|||
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Craig Deblecourt
|
|||
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#2
SLDG
|
|||
Entity
APAR
APAR
Southland |
Crew
#2
APAR
Coached by: Karen Westenra
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#1
NGTA
|
|||
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#2
NGTA
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Scott Wilson
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Tufi Sele & Jakob Scotts-Bahle
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMG
Coached by: Scott Wilson
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Duncan Bydeley
|
|||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#2
AVSG
Coached by: Mimi Tanski & Rachael Kennedy
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Ted Phelps
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WOOD
WOOD
East Coast |
Crew
#1
WOOD
Coached by: Ross Webb & Michael Harrison
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Brian Stephenson
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
|||
Entity
TTAI
TTAI
Otago |
Crew
#2
TTAI
Coached by: John Parnell
|
|||
Entity
APAR
APAR
Southland |
Crew
#1
APAR
Coached by: Karen Westenra
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Scott Wilson
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
|
|||
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#2
OGHS
Coached by: Craig Deblecourt
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Tufi Sele & Jakob Scotts-Bahle
|
|||
Entity
RGTT
RGTT
Auckland |
Crew
#1
RGTT
Coached by: Chris Brake
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Shawn McManus & Lucy McLeod
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMG
Coached by: Scott Wilson
|
|||
Entity
APAR
APAR
Southland |
Crew
#2
APAR
Coached by: Karen Westenra
|
|||
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#2
NGTA
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#2
JPCR
Coached by: Chris Pearson
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|||
Entity
HASG
HASG
East Coast |
Crew
#1
HASG
Coached by: Ross Webb & Michael Harrison
|
|||
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#1
KAVA
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#3
JPCR
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Duncan Bydeley
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
|
|||
Entity
MTRO
MTRO
Auckland |
Crew
#1
MTRO
|
|||
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROM
|
|||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#2
AVSG
Coached by: Mimi Tanski & Rachael Kennedy
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Shawn McManus & Lucy McLeod
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Clive Steenson
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Chick Hammond
|
|||
Entity
QHSD
QHSD
Otago |
Crew
#1
QHSD
Coached by: Cameron Abbey & Loren Mathewson
|
|||
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#1
MLBG
Coached by: Mike McManaway & Andrew Blake
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Tufi Sele & Jakob Scotts-Bahle
|
|||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Mimi Tanski & Rachael Kennedy
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#2
RONC
Coached by: Brian Stephenson
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#2
SAMU
Coached by: Rachel Gamble-Flint & Catherine Duffin
|
|||
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#1
NGTA
|
|||
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Craig Deblecourt
|
|||
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#1
SHGN
Coached by: Corbin Porteous
|
Heat 7 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: James Stephenson & Andy Hadcroft
|
|||
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#1
TIMG
Coached by: Jaimee Harrison
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: Rachel Gamble-Flint & Catherine Duffin
|
|||
Entity
TTAI
TTAI
Otago |
Crew
#1
TTAI
Coached by: John Parnell
|
|||
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#2
SLDG
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#2
MLBG
Coached by: Mike McManaway & Mark James
|
Social