Event Sponsor
Day sheets: Maadi
These are the day sheets for the 2017 Maadi.
click a filter below to remove it
Monday, 27th March 2017
Race 125 (U) @ 16:32: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Chris Pearson & Stacey Tamblin
|
|
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#2
NAPG
Coached by: Carina Burgess
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jakob Scotts-Bahle & Dion Blackmore
|
|
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#11
SHGH
|
|
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#2
GGHS
Coached by: Alex Hyland
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Karen Verwey
|
|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Jeff Johnson
|
Race 126 (V) @ 16:36: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Ron Neighbour & Emily Caldwell
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sarah Lindley
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Rob Ansell
|
|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Alan McLean
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Jemima Hylton
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMG
|
|
Entity
FRAS
FRAS
Waikato/BoP |
Crew
#1
FRAS
Coached by: Kelly Pinfold & Ryan Wild
|
Race 127 (W) @ 16:40: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Matt Hill & Graham Watt
|
|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGG
Coached by: Jeff Johnson
|
|
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Cedric Bayly
|
|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Peter Smith
|
|
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#1
NAPG
Coached by: David Mackintosh
|
|
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#2
TEAW
Coached by: Wayne Asplin & Allen Loomb
|
Race 128 (X) @ 16:44: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Lily Millett & Graham Smith
|
|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#2
OTUM
Coached by: Alan McLean
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Dylan Swain & Peter Fraser
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Craig Bocock
|
|
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Wayne Asplin & Allen Loomb
|
|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#2
QMAR
Coached by: Bella Smolnicki & Aly Dickie
|
Race 129 (Y) @ 16:48: Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Kirsty Back & David Lindstrom
|
|
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Gideon Lessing
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMG
|
|
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Kim O'Neill & Hooper Kelly-Smith
|
|
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
Coached by: Rex Ryan
|
Race 130 (Z) @ 16:52: Heat 6 | ||
---|---|---|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
Coached by: Chris Williams
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Epernay Norman
|
|
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
|
|
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: STAC
|
Race 131 (A) @ 16:56: Heat 7 | ||
---|---|---|
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Alex Hyland
|
|
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Gideon Lessing
|
|
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#1
TIMG
Coached by: Jaimee Harrison
|
|
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: TGAC
|
|
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Lauren Farnden & Bridget Hendry
|
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched after being drawn in the race.
Tuesday, 28th March 2017
Race 278 (J) @ 17:36: Repechage 1 | ||
---|---|---|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#2
OTUM
Coached by: Alan McLean
|
|
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#11
SHGH
|
|
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Kim O'Neill & Hooper Kelly-Smith
|
|
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#2
TEAW
Coached by: Wayne Asplin & Allen Loomb
|
|
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: TGAC
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMG
|
Race 279 (K) @ 17:40: Repechage 2 | ||
---|---|---|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGG
Coached by: Jeff Johnson
|
|
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
Coached by: Chris Williams
|
|
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Ron Neighbour & Emily Caldwell
|
|
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Wayne Asplin & Allen Loomb
|
|
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#2
NAPG
Coached by: Carina Burgess
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMG
|
Wednesday, 29th March 2017
Race 371 (K) @ 15:35: Quarter-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Craig Bocock
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Jeff Johnson
|
|
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
Coached by: Rex Ryan
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Rob Ansell
|
|
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Matt Hill & Graham Watt
|
|
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Kim O'Neill & Hooper Kelly-Smith
|
Race 372 (L) @ 15:40: Quarter-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#2
QMAR
Coached by: Bella Smolnicki & Aly Dickie
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Kirsty Back & David Lindstrom
|
|
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#1
NAPG
Coached by: David Mackintosh
|
|
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Jemima Hylton
|
|
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#1
TIMG
Coached by: Jaimee Harrison
|
|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Chris Pearson & Stacey Tamblin
|
|
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#2
NAPG
Coached by: Carina Burgess
|
Race 373 (M) @ 15:45: Quarter-final 3 | ||
---|---|---|
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#2
GGHS
Coached by: Alex Hyland
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sarah Lindley
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Dylan Swain & Peter Fraser
|
|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
|
|
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Lauren Farnden & Bridget Hendry
|
|
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: STAC
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: TGAC
|
Race 374 (N) @ 15:50: Quarter-final 4 | ||
---|---|---|
Entity
FRAS
FRAS
Waikato/BoP |
Crew
#1
FRAS
Coached by: Kelly Pinfold & Ryan Wild
|
|
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Alex Hyland
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Karen Verwey
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
|
|
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Cedric Bayly
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Epernay Norman
|
|
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Ron Neighbour & Emily Caldwell
|
Thursday, 30th March 2017
Race 448 (G) @ 13:20: D Final | ||
---|---|---|
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Matt Hill & Graham Watt
|
|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#2
QMAR
Coached by: Bella Smolnicki & Aly Dickie
|
|
Entity
FRAS
FRAS
Waikato/BoP |
Crew
#1
FRAS
Coached by: Kelly Pinfold & Ryan Wild
|
|
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: STAC
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Alex Hyland
|
|
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: TGAC
|
Race 449 (H) @ 13:25: C Final | ||
---|---|---|
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#2
GGHS
Coached by: Alex Hyland
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Craig Bocock
|
|
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Kirsty Back & David Lindstrom
Crew
#2
NAPG
Coached by: Carina Burgess
|
|
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Ron Neighbour & Emily Caldwell
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sarah Lindley
|
|
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#1
TIMG
Coached by: Jaimee Harrison
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Epernay Norman
|
Race 450 (I) @ 13:30: Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Cedric Bayly
|
|
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Kim O'Neill & Hooper Kelly-Smith
|
|
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne
|
|
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Lauren Farnden & Bridget Hendry
|
|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Jeff Johnson
|
|
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
|
|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
|
|
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#1
NAPG
Coached by: David Mackintosh
|
Race 451 (J) @ 13:35: Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Rob Ansell
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
Coached by: Rex Ryan
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Karen Verwey
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Jemima Hylton
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Dylan Swain & Peter Fraser
|
|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Chris Pearson & Stacey Tamblin
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Friday, 31st March 2017
This Friday day sheet is empty.
Saturday, 1st April 2017
Race 539 (I) @ 09:43: B Final | ||
---|---|---|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
|
|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Chris Pearson & Stacey Tamblin
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Dylan Swain & Peter Fraser
|
|
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#1
NAPG
Coached by: David Mackintosh
|
|
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Rob Ansell
|
|
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Cedric Bayly
|
Race 540 (J) @ 09:50: A Final | ||
---|---|---|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Karen Verwey
|
|
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
Coached by: Rex Ryan
|
|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Jeff Johnson
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Jemima Hylton
|
|
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne
|
|
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Lauren Farnden & Bridget Hendry
|
|
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Kim O'Neill & Hooper Kelly-Smith
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Social