Event Sponsor
Day sheets: Maadi
These are the day sheets for the 2017 Maadi.
click a filter below to remove it
Monday, 27th March 2017
Race 90 (L) @ 14:08: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: TGAC
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Mark Clemo
|
|
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
|
|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Jaime Macfie & Kiersten Dehaven
|
|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Jeff Johnson
|
|
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Chris Pearson & Stacey Tamblin
|
Race 91 (M) @ 14:12: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
|
|
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
|
|
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#1
TIMG
Coached by: Jaimee Harrison
|
|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#3
OTUM
Coached by: Alan McLean
|
|
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUP
Coached by: Brenda Lawson
|
|
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#1
NAPG
Coached by: Carina Burgess
|
|
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#1
CASH
Coached by: Hayden Cohen
|
|
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#2
TIMG
Coached by: Jaimee Harrison
|
Race 92 (N) @ 14:16: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt & Graham Smith
|
|
Entity
TMTH
TMTH
East Coast |
Crew
#1
TMTH
Coached by: Ross Webb
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Kirsty Back & David Lindstrom
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sarah Lindley
|
|
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#1
NCOG
Coached by: Jack Collin & John Robinson
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#2
BURN
Coached by: Sarah Lindley
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Craig Bocock & Nick Hanna
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Epernay Norman
|
Race 93 (O) @ 14:20: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
Coached by: Chris Williams
|
|
Entity
HAVE
HAVE
East Coast |
Crew
#1
HAVE
Coached by: Carina Burgess
|
|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall
|
|
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
Coached by: Russell Everett
|
|
Entity
HTVH
HTVH
Wellington |
Crew
#1
HTVH
Coached by: Ross Collinge & Andrew Bird
|
|
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#2
NCOG
Coached by: Jack Collin & John Robinson
|
|
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne
|
Race 94 (P) @ 14:24: Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Wayne Asplin & Allen Loomb
|
|
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Lauren Farnden & Bridget Hendry
|
|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#2
OTUM
Coached by: Alan McLean
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Dylan Swain & Abby Roberts
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Robin Crooks
|
|
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith & Hamish Morton
|
|
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Kim O'Neill & Hooper Kelly-Smith
|
Race 95 (Q) @ 14:28: Heat 6 | ||
---|---|---|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jakob Scotts-Bahle & Dion Blackmore
|
|
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: Tim Logan
|
|
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Ron Neighbour & Emily Caldwell
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Dylan Swain & Abby Roberts
|
|
Entity
FRAS
FRAS
Waikato/BoP |
Crew
#1
FRAS
Coached by: Kelly Pinfold & Ryan Wild
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Brendan Boreham
|
Tuesday, 28th March 2017
Race 265 (W) @ 16:40: Repechage 1 | ||
---|---|---|
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#1
NCOG
Coached by: Jack Collin & John Robinson
|
|
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUP
Coached by: Brenda Lawson
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Craig Bocock & Nick Hanna
|
|
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Jaime Macfie & Kiersten Dehaven
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Dylan Swain & Abby Roberts
|
|
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jakob Scotts-Bahle & Dion Blackmore
|
|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
|
Race 266 (X) @ 16:44: Repechage 2 | ||
---|---|---|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#3
OTUM
Coached by: Alan McLean
|
|
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
|
|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall
|
|
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
|
|
Entity
FRAS
FRAS
Waikato/BoP |
Crew
#1
FRAS
Coached by: Kelly Pinfold & Ryan Wild
|
|
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Wayne Asplin & Allen Loomb
|
|
Entity
TMTH
TMTH
East Coast |
Crew
#1
TMTH
Coached by: Ross Webb
|
|
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
Coached by: Chris Williams
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Wednesday, 29th March 2017
Race 354 (T) @ 13:55: Quarter-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne
|
|
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#1
CASH
Coached by: Hayden Cohen
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt & Graham Smith
|
|
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Chris Pearson & Stacey Tamblin
|
|
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Lauren Farnden & Bridget Hendry
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Dylan Swain & Abby Roberts
|
|
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
Coached by: Russell Everett
|
|
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
|
Race 355 (U) @ 14:00: Quarter-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sarah Lindley
|
|
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Brendan Boreham
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Robin Crooks
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Craig Bocock & Nick Hanna
|
Race 356 (V) @ 14:05: Quarter-final 3 | ||
---|---|---|
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#1
NCOG
Coached by: Jack Collin & John Robinson
|
|
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#1
TIMG
Coached by: Jaimee Harrison
|
|
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith & Hamish Morton
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Kirsty Back & David Lindstrom
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Mark Clemo
|
|
Entity
HTVH
HTVH
Wellington |
Crew
#1
HTVH
Coached by: Ross Collinge & Andrew Bird
|
|
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Ron Neighbour & Emily Caldwell
|
|
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Wayne Asplin & Allen Loomb
|
Race 357 (W) @ 14:10: Quarter-final 4 | ||
---|---|---|
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
Coached by: Chris Williams
|
|
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: TGAC
|
|
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#2
TIMG
Coached by: Jaimee Harrison
|
|
Entity
HAVE
HAVE
East Coast |
Crew
#1
HAVE
Coached by: Carina Burgess
|
|
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: Tim Logan
|
|
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Kim O'Neill & Hooper Kelly-Smith
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Epernay Norman
|
|
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Jaime Macfie & Kiersten Dehaven
|
Thursday, 30th March 2017
Race 429 (N) @ 11:40: D Final | ||
---|---|---|
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Wayne Asplin & Allen Loomb
|
|
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Jaime Macfie & Kiersten Dehaven
|
|
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
Coached by: Chris Williams
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Robin Crooks
|
|
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Ron Neighbour & Emily Caldwell
|
|
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Dylan Swain & Abby Roberts
|
Race 430 (O) @ 11:45: C Final | ||
---|---|---|
Entity
HTVH
HTVH
Wellington |
Crew
#1
HTVH
Coached by: Ross Collinge & Andrew Bird
|
|
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne
|
|
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#1
CASH
Coached by: Hayden Cohen
|
|
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: TGAC
|
|
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#1
NCOG
Coached by: Jack Collin & John Robinson
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sarah Lindley
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Epernay Norman
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Craig Bocock & Nick Hanna
|
Race 431 (P) @ 11:50: Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: Tim Logan
|
|
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith & Hamish Morton
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Brendan Boreham
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Kirsty Back & David Lindstrom
|
|
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Chris Pearson & Stacey Tamblin
|
|
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Kim O'Neill & Hooper Kelly-Smith
|
|
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Lauren Farnden & Bridget Hendry
|
|
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Geoff McCrostie
|
Race 432 (Q) @ 11:55: Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
Coached by: Russell Everett
|
|
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#2
TIMG
Coached by: Jaimee Harrison
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt & Graham Smith
|
|
Entity
HAVE
HAVE
East Coast |
Crew
#1
HAVE
Coached by: Carina Burgess
|
|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Mark Clemo
|
|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall
|
|
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#1
TIMG
Coached by: Jaimee Harrison
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Friday, 31st March 2017
Race 526 (O) @ 16:03: B Final | ||
---|---|---|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall
|
|
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
Coached by: Russell Everett
|
|
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith & Hamish Morton
|
|
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#1
TIMG
Coached by: Jaimee Harrison
|
|
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Lauren Farnden & Bridget Hendry
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Mark Clemo
|
|
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: Tim Logan
|
|
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Geoff McCrostie
|
Race 527 (P) @ 16:10: A Final | ||
---|---|---|
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Kim O'Neill & Hooper Kelly-Smith
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Brendan Boreham
|
|
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Chris Pearson & Stacey Tamblin
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Kirsty Back & David Lindstrom
|
|
Entity
HAVE
HAVE
East Coast |
Crew
#1
HAVE
Coached by: Carina Burgess
|
|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt & Graham Smith
|
|
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#2
TIMG
Coached by: Jaimee Harrison
|
Saturday, 1st April 2017
This Saturday day sheet is empty.
Social