Event Sponsor
Day sheets: Maadi
These are the day sheets for the 2018 Maadi.
click a filter below to remove it
Friday, 23rd March 2018
Race 385 (A) @ 08:00: D Final | ||
---|---|---|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Peter Mason & Guy Williams
|
|
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#4
SHIR
Coached by: James Lilley & Tim Osmers
|
|
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#1
RAHS
Coached by: Armin Svoboda
|
|
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#2
SHIR
Coached by: James Lilley & Tim Osmers
|
|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Kylee Corboy & Brian Smith
|
|
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#2
JHAR
Coached by: Rachael Turnbull
|
Race 386 (B) @ 08:04: C Final | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Josh Everitt & Rob Mackenzie
|
|
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#1
CASH
Coached by: Belinda Dryden
|
|
Entity
WTKB
WTKB
Otago
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
WTKB
Coached by: Owen Gould
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Everitt & Danielle Schofield
|
|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#2
SJHM
Coached by: Louise Beaumont
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Conor Mercer
|
|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Louise Beaumont
|
|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: James Walker
|
|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#2
TIMB
Coached by: Kylee Corboy & Brian Smith
Crew
#1
SPTW
Coached by: Clare Weterings & Lua Tuiomanufili
|
Race 387 (C) @ 08:08: Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Rob Bruce
|
|
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: David Carr-Smith
|
|
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Brian Stephenson
|
|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#2
OBHS
Coached by: Jamie McKenzie
|
|
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Bryce Abernethy & Mitchell Parks
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Paul Clinton
|
|
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: James Lilley & Tim Osmers
|
|
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Kaye Surgenor & Adele Graham
|
Race 388 (D) @ 08:12: Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Eric Verdonk
|
|
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: Owen Gould
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Josh Wedlake
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Mel Schroeder
|
|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Jamie McKenzie
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Campbell Clayton-Greene
|
|
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#2
JMCG
Coached by: Bryce Abernethy & Mitchell Parks
|
|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Chick Hammond & Peter Olifiers
|
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched after being drawn in the race.