Event Sponsor
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
Coached by: Paul Westbury
|
||||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Coached by: Gary Robertson
|
||||
Entity
COLU
COLU
Otago |
Crew
#1
COLU
Coached by: Natalie Matheson & Matthew Adam
|
||||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
Coached by: Mark Cotham & Fiona Paterson
|
||||
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne & Emily Goodhew
|
||||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Rachel Williams
|
||||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: James Harvey
|
||||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#2
CRAI
Coached by: Dean Milne & Emily Goodhew
|
||||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#2
RRGS
Coached by: Mark Cotham & Fiona Paterson
|
||||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Peter Mason & Guy Williams
|
||||
Entity
ONEW
ONEW
Auckland |
Crew
#1
ONEW
Coached by: Brett Henry
|
||||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#2
DIOC
Coached by: Ashleigh McGirr
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton & Kirsty Dunhill
|
||||
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#1
NCOG
Coached by: Hannah Starnes
|
||||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Coached by: Gary Robertson
|
|||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
Coached by: Mark Cotham & Fiona Paterson
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: James Harvey
|
|||
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne & Emily Goodhew
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#2
DIOC
Coached by: Ashleigh McGirr
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Peter Mason & Guy Williams
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton & Kirsty Dunhill
|
|||
Entity
ONEW
ONEW
Auckland |
Crew
#1
ONEW
Coached by: Brett Henry
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
COLU
COLU
Otago |
Crew
#1
COLU
Coached by: Natalie Matheson & Matthew Adam
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Rachel Williams
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#2
CRAI
Coached by: Dean Milne & Emily Goodhew
|
|||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#2
RRGS
Coached by: Mark Cotham & Fiona Paterson
|
|||
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#1
NCOG
Coached by: Hannah Starnes
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & David Lindstrom
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
Coached by: Mark Cotham & Fiona Paterson
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Peter Mason & Guy Williams
|
|||
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#1
NCOG
Coached by: Hannah Starnes
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
Coached by: James Harvey & Martin Simoncelli
|
|||
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#1
STMG
Coached by: Hennie Tutton
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Duncan By De Ley & Huia Ackerman
|
|||
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#1
RAHS
Coached by: Armin Svoboda
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: James Harvey
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Rachel Williams
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton & Kirsty Dunhill
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & David Lindstrom
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
Coached by: Duncan Grant & Alana Schuler
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Matt Lilley
|
|||
Entity
COLU
COLU
Otago |
Crew
#2
COLU
Coached by: Natalie Matheson & Matthew Adam
|
Repechage 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#2
CRAI
Coached by: Dean Milne & Emily Goodhew
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#2
DIOC
Coached by: Ashleigh McGirr
|
|||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#2
RRGS
Coached by: Mark Cotham & Fiona Paterson
|
|||
Entity
ONEW
ONEW
Auckland |
Crew
#1
ONEW
Coached by: Brett Henry
|
|||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Megan Laas
|
|||
Entity
MTMA
MTMA
Waikato/BoP |
Crew
#1
MTMA
Coached by: Scott Griffin
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#2
CGHS
Anabel Nicholson-Sell (stroke), Sabia Harrington, Maddison Davies, Chloe Haglund + Emily Brown (cox)
Coached by: Doug Bull
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Coached by: Natalie Bocock
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Coached by: Gary Robertson
|
|||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
Coached by: Mark Cotham & Fiona Paterson
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Rachel Williams
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Coached by: Natalie Bocock
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
Coached by: James Harvey & Martin Simoncelli
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
Coached by: Duncan Grant & Alana Schuler
|
|||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Megan Laas
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne & Emily Goodhew
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Peter Mason & Guy Williams
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#2
DIOC
Coached by: Ashleigh McGirr
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & David Lindstrom
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Duncan By De Ley & Huia Ackerman
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#2
CGHS
Anabel Nicholson-Sell (stroke), Sabia Harrington, Maddison Davies, Chloe Haglund + Emily Brown (cox)
Coached by: Doug Bull
|
|||
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#1
RAHS
Coached by: Armin Svoboda
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: James Harvey
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#2
RRGS
Coached by: Mark Cotham & Fiona Paterson
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|||
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#1
STMG
Coached by: Hennie Tutton
|
|||
Entity
COLU
COLU
Otago |
Crew
#2
COLU
Coached by: Natalie Matheson & Matthew Adam
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
COLU
COLU
Otago |
Crew
#1
COLU
Coached by: Natalie Matheson & Matthew Adam
|
|||
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#2
CRAI
Coached by: Dean Milne & Emily Goodhew
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton & Kirsty Dunhill
|
|||
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#1
NCOG
Coached by: Hannah Starnes
|
|||
Entity
ONEW
ONEW
Auckland |
Crew
#1
ONEW
Coached by: Brett Henry
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Matt Lilley
|
|||
Entity
MTMA
MTMA
Waikato/BoP |
Crew
#1
MTMA
Coached by: Scott Griffin
|