Event Sponsor
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Liam Smith & Mj Keys
|
||||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Matthew Allen
|
||||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Kylee Corboy
|
||||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Jodi Haskell & Jason Williams
|
||||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Michael Hasselbach
|
||||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Matt Kavanagh
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Sam Stewart & Josh Wedlake
|
||||
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: Jeremy Coxon
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
Coached by: Hayden Soper
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Rob Mackenzie
|
||||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#2
WAKA
Coached by: Matthew Allen
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Adrian Riepen & Eric Verdonk
|
||||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Peter Fraser
|
||||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Mike Ruiterman & Charles Haggie
|
||||
Entity
SLDB
SLDB
Southland |
Crew
#1
SLDB
Coached by: Jono Turnbull
|
||||
Entity
GORE
GORE
Southland |
Crew
#1
GORE
Coached by: Craig Brown
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Jodi Haskell & Jason Williams
|
|||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Matthew Allen
|
|||
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: Jeremy Coxon
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Sam Stewart & Josh Wedlake
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Rob Mackenzie
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Peter Fraser
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Mike Ruiterman & Charles Haggie
|
|||
Entity
GORE
GORE
Southland |
Crew
#1
GORE
Coached by: Craig Brown
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Liam Smith & Mj Keys
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Kylee Corboy
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Matt Kavanagh
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Michael Hasselbach
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Adrian Riepen & Eric Verdonk
|
|||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#2
WAKA
Coached by: Matthew Allen
|
|||
Entity
SLDB
SLDB
Southland |
Crew
#1
SLDB
Coached by: Jono Turnbull
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
Coached by: Hayden Soper
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: Jeremy Coxon
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Kylee Corboy
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Peter Fraser
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Adrian Riepen & Eric Verdonk
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Tom Clark
|
|||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#2
CHCO
Coached by: Andrew Taylor
|
|||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Luke Jenkins
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Mark Clemo
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Jodi Haskell & Jason Williams
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Matt Kavanagh
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Mike Ruiterman & Charles Haggie
|
|||
Entity
SLDB
SLDB
Southland |
Crew
#1
SLDB
Coached by: Jono Turnbull
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#2
MLBB
Coached by: Glynn Davies & Grant Morgan
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Louise Beaumont
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Glynn Davies & Grant Morgan
|
|||
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Jamie McKenzie
|
Repechage 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
Coached by: Hayden Soper
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Rob Mackenzie
|
|||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#2
WAKA
Coached by: Matthew Allen
|
|||
Entity
GORE
GORE
Southland |
Crew
#1
GORE
Coached by: Craig Brown
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#2
SJHM
Coached by: Louise Beaumont
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Brendan Cullum
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: Josh Dolan & James Alexander
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Sam Stewart & Josh Wedlake
|
|||
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: Jeremy Coxon
|
|||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Jodi Haskell & Jason Williams
|
|||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#2
WAKA
Coached by: Matthew Allen
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Peter Fraser
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#2
MLBB
Coached by: Glynn Davies & Grant Morgan
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Brendan Cullum
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#2
SHIR
Coached by: Josh Dolan & James Alexander
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Matthew Allen
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Kylee Corboy
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
Coached by: Hayden Soper
|
|||
Entity
SLDB
SLDB
Southland |
Crew
#1
SLDB
Coached by: Jono Turnbull
|
|||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#2
CHCO
Coached by: Andrew Taylor
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Luke Jenkins
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: Michael Hasselbach
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Michael Hasselbach
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Matt Kavanagh
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Adrian Riepen & Eric Verdonk
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#2
SJHM
Coached by: Louise Beaumont
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Louise Beaumont
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Jamie McKenzie
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: David Carr-Smith
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Liam Smith & Mj Keys
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Rob Mackenzie
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Mike Ruiterman & Charles Haggie
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Tom Clark
|
|||
Entity
GORE
GORE
Southland |
Crew
#1
GORE
Coached by: Craig Brown
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Glynn Davies & Grant Morgan
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: Josh Dolan & James Alexander
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Daniel Ward
|