Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
TWIZ
TWIZ
Canterbury |
Crew
#2
TWIZ
Coached by: Trevor Wilson
|
C Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Nikki Cryer & Maya Williams
|
||||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#2
MARN
Coached by: Matt Lilley & Connor Robinson
|
||||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#2
JPCR
Coached by: Chris Pearson & Glen Reichardt
|
||||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMG
Coached by: Taylor Jacobs & Leann Plummer
|
||||
Entity
CARM
CARM
Auckland |
Crew
#2
CARM
Coached by: Chris Brake
|
D Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#2
DUNS
Coached by: Simon Smith
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TWIZ
TWIZ
Canterbury |
Crew
#2
TWIZ
Coached by: Trevor Wilson
|
Quarter-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#2
MARN
Coached by: Matt Lilley & Connor Robinson
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMG
Coached by: Taylor Jacobs & Leann Plummer
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#2
QMAR
Coached by: Alan Ward
|
Quarter-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TWIZ
TWIZ
Canterbury |
Crew
#2
TWIZ
Coached by: Trevor Wilson
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#2
JPCR
Coached by: Chris Pearson & Glen Reichardt
|
|||
Entity
CARM
CARM
Auckland |
Crew
#2
CARM
Coached by: Chris Brake
|
Quarter-final 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#2
DUNS
Coached by: Simon Smith
|
Quarter-final 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Nikki Cryer & Maya Williams
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#2
QMAR
Coached by: Alan Ward
|
|||
Entity
CARM
CARM
Auckland |
Crew
#2
CARM
Coached by: Chris Brake
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#2
JPCR
Coached by: Chris Pearson & Glen Reichardt
|
|||
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#2
OGHS
Coached by: Craig Deblecourt
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TWIZ
TWIZ
Canterbury |
Crew
#2
TWIZ
Coached by: Trevor Wilson
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#2
JPCR
Coached by: Chris Pearson & Glen Reichardt
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#2
QMAR
Coached by: Alan Ward
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CARM
CARM
Auckland |
Crew
#2
CARM
Coached by: Chris Brake
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMG
Coached by: Taylor Jacobs & Leann Plummer
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Nikki Cryer & Maya Williams
|
|||
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#2
OGHS
Coached by: Craig Deblecourt
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#2
MARN
Coached by: Matt Lilley & Connor Robinson
|
|||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#2
DUNS
Coached by: Simon Smith
|
Social