Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Bruce Holden & Don Baron
|
||||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Logan Keys & James Armitage
|
||||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jordan Stanley
|
||||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Will Maling & Michael Arms
|
||||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Herb Stevenson
|
||||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
Coached by: Ross Lindstrom
|
||||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Anton Waldmann (stroke), Nathan Smith, Dennis Nieuwenhuizen, Jesse Homer-Pilcher + Joel Milham (cox)
Coached by: Callum Ross
|
||||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
Coached by: Tony O'Connor & Henry Smith
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: John Robinson & Dave Williamson
|
||||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Mel Schroeder
|
||||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Sam Jackson
|
||||
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#1
RAHS
Coached by: Armin Svoboda
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Everitt & Danielle Schofield
|
||||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sean Durkin & Liam Stevens
|
||||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Liam Bradley
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
Coached by: Ross Lindstrom
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Anton Waldmann (stroke), Nathan Smith, Dennis Nieuwenhuizen, Jesse Homer-Pilcher + Joel Milham (cox)
Coached by: Callum Ross
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Everitt & Danielle Schofield
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: John Robinson & Dave Williamson
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sean Durkin & Liam Stevens
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Clare Weterings & Lua Tuiomanufili
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Herb Stevenson
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Mel Schroeder
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Sam Jackson
|
|||
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#1
RAHS
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Liam Bradley
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Loveday Yeoman & Scott Pink
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Bruce Holden & Don Baron
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Will Maling & Michael Arms
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
Coached by: Ross Lindstrom
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Herb Stevenson
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: John Robinson & Dave Williamson
|
|||
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#1
RAHS
Coached by: Armin Svoboda
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jordan Stanley
|
|||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
Coached by: Tony O'Connor & Henry Smith
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Everitt & Danielle Schofield
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Mel Schroeder
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Sam Jackson
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sean Durkin & Liam Stevens
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Loveday Yeoman & Scott Pink
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Logan Keys & James Armitage
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Anton Waldmann (stroke), Nathan Smith, Dennis Nieuwenhuizen, Jesse Homer-Pilcher + Joel Milham (cox)
Coached by: Callum Ross
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Liam Bradley
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Clare Weterings & Lua Tuiomanufili
|
Social