Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Eric Verdonk & Adrian Riepen
|
|||
Entity
SLDB
SLDB
Southland |
Crew
#1
SLDB
Coached by: Dougal Macdonald
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Jono Turnbull
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Daniel Ward
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#3
STLN
Coached by: Charles Haggie & Mike Ruiterman
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Luke Jenkins
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Louise Beaumont
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Matt Kavanagh
|
|||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Kaye Surgenor & Adele Graham
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#3
JMCG
Coached by: Bryce Abernethy & Mitchell Parks
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#2
STCC
Coached by: Pat McQuinn
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#2
CBHS
Coached by: Liam Smith & Mj Keys
|
|||
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#2
KAVA
Coached by: Gareth Vaughan
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & David Lindstrom
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: Tim Osmers & James Lilley
|
|||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#2
STLN
Coached by: Charles Haggie & Mike Ruiterman
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#2
SJHM
Coached by: Louise Beaumont
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Jamie Vou & Brian Smith
|
|||
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#2
MTAS
Coached by: Rob Bruce & Matt Rickard
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Chick Hammond & Peter Olifiers
|
|||
Entity
WTKB
WTKB
Otago |
Crew
#1
WTKB
Coached by: Owen Gould
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#2
JMCG
Coached by: Bryce Abernethy & Mitchell Parks
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sarah Lindley
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#4
SHIR
Coached by: Tim Osmers & James Lilley
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Josh Wedlake
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Charles Haggie & Mike Ruiterman
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#2
SHIR
Coached by: Tim Osmers & James Lilley
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Bryce Abernethy & Mitchell Parks
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#2
BURN
Coached by: Sarah Lindley
|
|||
Entity
GORE
GORE
Southland |
Crew
#1
GORE
Coached by: Craig Brown
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Alastair Riddle & Tom Clark
|
|||
Entity
GORE
GORE
Southland |
Crew
#2
GORE
Coached by: Craig Brown
|
|||
Entity
APAR
APAR
Southland |
Crew
#1
APAR
Coached by: John Wilson
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Liam Smith & Mj Keys
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Glenn Barwick
|
|||
Entity
SLDB
SLDB
Southland |
Crew
#2
SLDB
Coached by: Dougal Macdonald
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Rodney Stephens
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Dale Maher
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Scott Griffin
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
Coached by: Glenn Barwick
|
Heat 7 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Daniel Ryan
|
|||
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Rob Bruce & Matt Rickard
|
|||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: Grant Ryder
|
|||
Entity
HTIB
HTIB
Wellington |
Crew
#1
HTIB
Coached by: Nick Tonkin & Marc Paynter
|
|||
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#1
KAVA
Coached by: Gareth Vaughan
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#2
JPCR
Coached by: Tom Clark
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: Tyler Scott & David Lindstrom
|
Social