Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
Quarter-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Eric Verdonk & Adrian Riepen
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Matt Kavanagh
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#2
SHIR
Coached by: Tim Osmers & James Lilley
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Alastair Riddle & Tom Clark
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#2
JMCG
Coached by: Bryce Abernethy & Mitchell Parks
|
|||
Entity
HTIB
HTIB
Wellington |
Crew
#1
HTIB
Coached by: Nick Tonkin & Marc Paynter
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Glenn Barwick
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#2
STLN
Coached by: Charles Haggie & Mike Ruiterman
|
Quarter-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Louise Beaumont
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: Tim Osmers & James Lilley
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Jono Turnbull
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sarah Lindley
|
|||
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Rob Bruce & Matt Rickard
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#2
BURN
Coached by: Sarah Lindley
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Dale Maher
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#4
SHIR
Coached by: Tim Osmers & James Lilley
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Liam Smith & Mj Keys
|
Quarter-final 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & David Lindstrom
|
|||
Entity
WTKB
WTKB
Otago |
Crew
#1
WTKB
Coached by: Owen Gould
|
|||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Kaye Surgenor & Adele Graham
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Daniel Ryan
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Daniel Ward
|
|||
Entity
GORE
GORE
Southland |
Crew
#1
GORE
Coached by: Craig Brown
|
|||
Entity
SLDB
SLDB
Southland |
Crew
#2
SLDB
Coached by: Dougal Macdonald
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#3
STLN
Coached by: Charles Haggie & Mike Ruiterman
|
Quarter-final 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Chick Hammond & Peter Olifiers
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#3
JMCG
Coached by: Bryce Abernethy & Mitchell Parks
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Bryce Abernethy & Mitchell Parks
|
|||
Entity
SLDB
SLDB
Southland |
Crew
#1
SLDB
Coached by: Dougal Macdonald
|
|||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Rodney Stephens
|
|||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: Grant Ryder
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#2
STCC
Coached by: Pat McQuinn
|
Social