Race schedule: Maadi

This is the race schedule for the 2018 Maadi.

Gender mixed
Class Club Masters
School class
Boat and and
Seats

Monday, 19th March 2018

Alpha Time Event   Sponsor Division Progression
A 08:00 1 B U17 1X
heat
Race: 1 1-4->Quarter; Last Eliminated; Rest->Reps
B 08:04       Race: 2  
C 08:08       Race: 3  
D 08:12       Race: 4  
E 08:16       Race: 5  
F 08:20       Race: 6  
G 08:24       Race: 7  
H 08:28 2 G U17 4+
heat
Race: 1 1->Semi-Final; Rest->Repechage
I 08:32       Race: 2  
J 08:36       Race: 3  
K 08:40       Race: 4  
L 08:44 3 B U15 2X
heat
Race: 1 1->Semi; Last Eliminated; Rest->Reps
M 08:48       Race: 2  
N 08:52       Race: 3  
O 08:56       Race: 4  
P 09:00 4 G U15 4X+
heat
Race: 1 1-4->Quarter; Last Eliminated; Rest->Reps
Q 09:04       Race: 2  
R 09:08       Race: 3  
S 09:12       Race: 4  
T 09:16       Race: 5  
U 09:20       Race: 6  
V 09:24 5 B U18 2-
heat
Race: 1 1->Semi-Final; Rest->Repechage
W 09:28       Race: 2  
X 09:32       Race: 3  
Y 09:36       Race: 4  
Z 09:40 6 G U18 2X
heat
Race: 1 1-2->Semi; Last Eliminated; Rest->Reps
A 09:44       Race: 2  
B 09:48       Race: 3  
C 09:52       Race: 4  
D 09:56       Race: 5  
E 10:00 7 B U16 4X+
heat
Race: 1 1-2->Semi; Last Eliminated; Rest->Reps
F 10:04       Race: 2  
G 10:08       Race: 3  
H 10:12       Race: 4  
I 10:16       Race: 5  
J 10:20 8 G U16 1X
heat
Race: 1 1-4->Quarter; Last Eliminated; Rest->Reps
K 10:24       Race: 2  
L 10:28       Race: 3  
M 10:32       Race: 4  
N 10:36       Race: 5  
O 10:40       Race: 6  
P 10:44       Race: 7  
Q 10:48 9 B N18 2X
heat
Race: 1 1-2->Semi; Rest->Repechage
R 10:52       Race: 2  
S 10:56       Race: 3  
T 11:00       Race: 4  
U 11:04       Race: 5  
V 11:08 10 G N18 8+
heat
Race: 1 1->A Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
W 11:12       Race: 2  
X 11:16 11 B U17 8+
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5->Repechage
Y 11:20       Race: 2  
Z 11:24 12 G U17 4X+
heat
Race: 1 1-4->Quarter; Last Eliminated; Rest->Reps
A 11:28       Race: 2  
B 11:32       Race: 3  
C 11:36       Race: 4  
D 11:40       Race: 5  
E 11:44       Race: 6  
F 11:48 14 G U15 4+
heat
Race: 1 1->Semi-Final; Rest->Repechage
G 11:52       Race: 2  
H 11:56       Race: 3  
I 12:00       Race: 4  
J 12:04 15 B U18 4X+
heat
Race: 1 1->Semi-Final; Rest->Repechage
K 12:08       Race: 2  
L 12:12       Race: 3  
M 12:16       Race: 4  
N 12:20 16 G U18 2-
heat
Race: 1 1->A Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
O 12:24       Race: 2  
P 12:28 17 B U16 4+
heat
Race: 1 1->Semi; Last Eliminated; Rest->Reps
Q 12:32       Race: 2  
R 12:36       Race: 3  
S 12:40       Race: 4  
T 12:44 18 G U16 8+
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
U 12:48       Race: 2  
V 12:52 19 B N18 8+
heat
Race: 1 1,2->Final; 3,4,5,6->Repechage
W 12:56       Race: 2  
X 13:00 21 B U17 2X
heat
Race: 1 1-2->Semi; Last Eliminated; Rest->Reps
Y 13:04       Race: 2  
Z 13:08       Race: 3  
A 13:12       Race: 4  
B 13:16       Race: 5  
C 13:20 22 G U17 1X
heat
Race: 1 1-3->Quarter; Last Eliminated; Rest->Reps
D 13:24       Race: 2  
E 13:28       Race: 3  
F 13:32       Race: 4  
G 13:36       Race: 5  
H 13:40       Race: 6  
I 13:44       Race: 7  
J 13:48       Race: 8  
K 13:52 23 B U15 8+
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5->Repechage
L 13:56       Race: 2  
M 14:00 24 G N18 2X
heat
Race: 1 1-4->Quarter-Final; Rest->Repechage
N 14:04       Race: 2  
O 14:08       Race: 3  
P 14:12       Race: 4  
Q 14:16       Race: 5  
R 14:20       Race: 6  
S 14:24 25 B U18 4+
heat
Race: 1 1,2->A Final; Rest->Repechage
T 14:28       Race: 2  
U 14:32       Race: 3  
V 14:36 26 G U18 4+
heat
Race: 1 1->A Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
W 14:40       Race: 2  
X 14:44 27 G U16 4X+
heat
Race: 1 1-4->Quarter; Last Eliminated; Rest->Reps
Y 14:48       Race: 2  
Z 14:52       Race: 3  
A 14:56       Race: 4  
B 15:00       Race: 5  
C 15:04       Race: 6  
D 15:08 28 B U16 2X
heat
Race: 1 1-4->Quarter; Last Eliminated; Rest->Reps
E 15:12       Race: 2  
F 15:16       Race: 3  
G 15:20       Race: 4  
H 15:24       Race: 5  
I 15:28       Race: 6  
J 15:32       Race: 7  
K 15:36 29 G U18 1X
heat
Race: 1 1-2->Semi; Last Eliminated; Rest->Reps
L 15:40       Race: 2  
M 15:44       Race: 3  
N 15:48       Race: 4  
O 15:52       Race: 5  
P 15:56 30 B U18 1X
heat
Race: 1 1-4->Quarter; Last Eliminated; Rest->Reps
Q 16:00       Race: 2  
R 16:04       Race: 3  
S 16:08       Race: 4  
T 16:12       Race: 5  
U 16:16       Race: 6  
V 16:20       Race: 7  
W 16:24 31 G U15 2X
heat
Race: 1 1->Semi; Last Eliminated; Rest->Reps
X 16:28       Race: 2  
Y 16:32       Race: 3  
Z 16:36       Race: 4  
A 16:40 32 B U15 4X+
heat
Race: 1 1->Semi; Last Eliminated; Rest->Reps
B 16:44       Race: 2  
C 16:48       Race: 3  
D 16:52       Race: 4  
E 16:56 33 G U17 8+
heat
Race: 1 1,2->Final; 3,4,5,6->Repechage
F 17:00       Race: 2  

Tuesday, 20th March 2018

Alpha Time Event   Sponsor Division Progression
A 08:00 34 B U17 4+
heat
Race: 1 1,2->A Final; Rest->Repechage
B 08:04       Race: 2  
C 08:08       Race: 3  
D 08:12 35E G E N18 4X+
heat
  Race: 1 1->Semi-Final; Rest->Repechage
E 08:16       Race: 2  
F 08:20       Race: 3  
G 08:24       Race: 4  
H 08:28 36E B E N18 4X+
heat
  Race: 1 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
I 08:32       Race: 2  
J 08:36 37 G U16 4+
heat
Race: 1 1->Semi-Final; Rest->Repechage
K 08:40       Race: 2  
L 08:44       Race: 3  
M 08:48       Race: 4  
N 08:52 38 B U16 8+
heat
Race: 1 1,2->A Final; Rest->Repechage
O 08:56       Race: 2  
P 09:00       Race: 3  
Q 09:04 39 G U18 4X+
heat
Race: 1 1->Semi-Final; Rest->Repechage
R 09:08       Race: 2  
S 09:12       Race: 3  
T 09:16       Race: 4  
U 09:20 40 B U18 2X
heat
Race: 1 1-2->Semi; Last Eliminated; Rest->Reps
V 09:24       Race: 2  
W 09:28       Race: 3  
X 09:32       Race: 4  
Y 09:36       Race: 5  
Z 09:40 41 G U15 8+
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
A 09:44       Race: 2  
B 09:48 42 B U15 4+
heat
Race: 1 1->Semi-Final; Rest->Repechage
C 09:52       Race: 2  
D 09:56       Race: 3  
E 10:00       Race: 4  
F 10:04 43 G U17 2X
heat
Race: 1 1-4->Quarter; Last Eliminated; Rest->Reps
G 10:08       Race: 2  
H 10:12       Race: 3  
I 10:16       Race: 4  
J 10:20       Race: 5  
K 10:24       Race: 6  
L 10:28       Race: 7  
M 10:32 44 B U17 4X+
heat
Race: 1 1->Semi-Final; Rest->Repechage
N 10:36       Race: 2  
O 10:40       Race: 3  
P 10:44       Race: 4  
Q 10:48 45 G N18 4+
heat
Race: 1 1->Semi-Final; Rest->Repechage
R 10:52       Race: 2  
S 10:56       Race: 3  
T 11:00       Race: 4  
U 11:04 46 B N18 4+
heat
Race: 1 1,2->A Final; Rest->Repechage
V 11:08       Race: 2  
W 11:12       Race: 3  
X 11:16 47 G U15 8X+
heat
Race: 1 1,2->Final; 3,4,5,6->Repechage
Y 11:20       Race: 2  
Z 11:24 48 G U16 2X
heat
Race: 1 1-4->Quarter; Last Eliminated; Rest->Reps
A 11:28       Race: 2  
B 11:32       Race: 3  
C 11:36       Race: 4  
D 11:40       Race: 5  
E 11:44       Race: 6  
F 11:48       Race: 7  
G 11:52 49 B U16 1X
heat
Race: 1 1-4->Quarter; Last Eliminated; Rest->Reps
H 11:56       Race: 2  
I 12:00       Race: 3  
J 12:04       Race: 4  
K 12:08       Race: 5  
L 12:12       Race: 6  
M 12:16       Race: 7  
N 12:20 50 B U15 8X+
heat
Race: 1 1,2->Final; 3,4,5,6->Repechage
O 12:24       Race: 2  
P 12:28 51 G U18 8+
heat
Race: 1 1->A Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
Q 12:32       Race: 2  
R 12:36 52 B U18 8+
heat
Race: 1 1->A Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
S 12:40       Race: 2  

Wednesday, 21st March 2018

Alpha Time Event   Sponsor Division Progression
A 08:00 1 B U17 1X
repechage
Race: 1 1,2->Quarter-Final; 3-6->E Final
B 08:04       Race: 2  
C 08:08 2 G U17 4+
repechage
Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
D 08:12       Race: 2  
E 08:16       Race: 3  
F 08:20 3 B U15 2X
repechage
Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
G 08:24       Race: 2  
H 08:28       Race: 3  
I 08:32 4 G U15 4X+
repechage
Race: 1 1-4->Quarter-Final; Rest->Eliminated
J 08:36       Race: 2  
K 08:40 5 B U18 2-
repechage
Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
L 08:44       Race: 2  
M 08:48       Race: 3  
N 08:52 6 G U18 2X
repechage
Race: 1 1-2->Semi-Final; 3-4->C Final
O 08:56       Race: 2  
P 09:00       Race: 3  
Q 09:04 7 B U16 4X+
repechage
Race: 1 1-2->Semi-Final; 3-4->C Final
R 09:08       Race: 2  
S 09:12       Race: 3  
T 09:16 8 G U16 1X
repechage
Race: 1 1->Quarter-Final; 2,3->E Final
U 09:20       Race: 2  
V 09:24       Race: 3  
W 09:28 10 G N18 8+
repechage
Race: 1 1,2,3->A Final
X 09:32       Race: 2  
Y 09:36 11 B U17 8+
repechage
Race: 1 1,2,3,4,5,6->Final; Rest->Eliminated
Z 09:40 12 G U17 4X+
repechage
Race: 1 1-4->Quarter-Final; Rest->Eliminated
A 09:44       Race: 2  
B 09:48 9 B N18 2X
repechage
Race: 1 1-2->Semi-Final; 3-4->C Final
C 09:52       Race: 2  
D 09:56       Race: 3  
E 10:00 14 G U15 4+
repechage
Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
F 10:04       Race: 3  
G 10:08       Race: 2  
H 10:12 15 B U18 4X+
repechage
Race: 2  
I 10:16       Race: 3  
J 10:20       Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
K 10:24 16 G U18 2-
repechage
Race: 2  
L 10:28       Race: 1 1,2,3->A Final
M 10:32 17 B U16 4+
repechage
Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
N 10:36       Race: 2  
O 10:40       Race: 3  
P 10:44 18 G U16 8+
repechage
Race: 1 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
Q 10:48       Race: 2  
R 10:52 19 B N18 8+
repechage
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
S 11:04 21 B U17 2X
repechage
Race: 1 1-2->Semi-Final; 3-4->C Final
T 11:08       Race: 2  
U 11:12       Race: 3  
V 11:16 22 G U17 1X
repechage
Race: 1 1,2->Quarter; 3,4->E Final; 5,6->F Final
W 11:20       Race: 2  
X 11:24       Race: 3  
Y 11:28       Race: 4  
Z 11:32 23 B U15 8+
repechage
Race: 1 1,2,3,4,5,6->Final; Rest->Eliminated
A 11:36 24 G N18 2X
repechage
Race: 1 1-4->Quarter-Final; Rest->Eliminated
B 11:40       Race: 2  
C 11:44 25 B U18 4+
repechage
Race: 1 1->A Final; 2-5->B Final
D 11:48       Race: 2  
E 11:52 26 G U18 4+
repechage
Race: 1 1,2,3->A Final
F 11:56       Race: 2  
G 12:12 27 G U16 4X+
repechage
Race: 1 1-4->Quarter-Final; Rest->Eliminated
H 12:16       Race: 2  
I 12:20 28 B U16 2X
repechage
Race: 2  
J 12:24       Race: 1 1,2->Quarter-Final; 3-6->E Final
K 12:28 29 G U18 1X
repechage
Race: 1 1-2->Semi-Final; 3-4->C Final
L 12:32       Race: 2  
M 12:36       Race: 3  
N 12:40 30 B U18 1X
repechage
Race: 1 1->Quarter-Final; 2,3->E Final
O 12:44       Race: 2  
P 12:48       Race: 3  
Q 12:52 31 G U15 2X
repechage
Race: 2  
R 12:56       Race: 3  
S 13:00       Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
T 13:04 32 B U15 4X+
repechage
Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
U 13:08       Race: 2  
V 13:12       Race: 3  
W 13:16 33 G U17 8+
repechage
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
X 13:20 34 B U17 4+
repechage
Race: 1 1->A Final; 2-5->B Final
Y 13:24       Race: 2  
Z 13:36 35E G E N18 4X+
repechage
  Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
A 13:40       Race: 2  
B 13:44       Race: 3  
C 13:48 36E B E N18 4X+
repechage
  Race: 1 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
D 13:52       Race: 2  
E 13:56 37 G U16 4+
repechage
Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
F 14:00       Race: 2  
G 14:04       Race: 3  
H 14:08 38 B U16 8+
repechage
Race: 1 1->A Final; 2-5->B Final
I 14:12       Race: 2  
J 14:16 39 G U18 4X+
repechage
Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
K 14:20       Race: 2  
L 14:24       Race: 3  
M 14:28 40 B U18 2X
repechage
Race: 1 1-2->Semi-Final; 3-4->C Final
N 14:32       Race: 2  
O 14:36       Race: 3  
P 14:40 41 G U15 8+
repechage
Race: 1 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
Q 14:44       Race: 2  
R 14:48 42 B U15 4+
repechage
Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
S 14:52       Race: 2  
T 14:56       Race: 3  
U 15:00 43 G U17 2X
repechage
Race: 1 1->Quarter-Final; 2,3->E Final
V 15:04       Race: 2  
W 15:08       Race: 3  
X 15:12 44 B U17 4X+
repechage
Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
Y 15:16       Race: 2  
Z 15:20       Race: 3  
A 15:24 45 G N18 4+
repechage
Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
B 15:28       Race: 2  
C 15:32       Race: 3  
D 15:36 46 B N18 4+
repechage
Race: 1 1->A Final; 2-5->B Final
E 15:40       Race: 2  
F 15:44 47 G U15 8X+
repechage
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
G 15:48 48 G U16 2X
repechage
Race: 1 1->Quarter-Final; 2,3->E Final
H 15:52       Race: 2  
I 15:56       Race: 3  
J 16:00 49 B U16 1X
repechage
Race: 1 1,2->Quarter-Final; 3-6->E Final
K 16:04       Race: 2  
L 16:08 50 B U15 8X+
repechage
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
M 16:12 51 G U18 8+
repechage
Race: 1 1,2,3->A Final
N 16:16       Race: 2  
O 16:20 52 B U18 8+
repechage
Race: 1 1,2,3->A Final
P 16:24       Race: 2  
Q 16:28 22 G U17 1X
final
Race: F  
R 16:32       Race: E  
S 16:36 22 G U17 1X
quarter-final
Race: 2  
T 16:40       Race: 1 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD
U 16:44       Race: 3  
V 16:48       Race: 4  
W 16:52 4 G U15 4X+
quarter-final
Race: 1 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD
X 16:56       Race: 2  
Y 17:00       Race: 3  
Z 17:04       Race: 4  
A 17:08 1 B U17 1X
final
Race: E  
B 17:12 1 B U17 1X
quarter-final
Race: 2  
C 17:16       Race: 3  
D 17:20       Race: 4  
E 17:24       Race: 1 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD
F 17:28 8 G U16 1X
final
Race: E  
G 17:32 8 G U16 1X
quarter-final
Race: 1 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD
H 17:36       Race: 2  
I 17:40       Race: 3  
J 17:44       Race: 4  
K 17:48 24 G N18 2X
quarter-final
Race: 1 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD
L 17:52       Race: 2  
M 17:56       Race: 3  
N 18:00       Race: 4  
O 18:20 28 B U16 2X
final
Race: E  
P 18:24 28 B U16 2X
quarter-final
Race: 1 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD
Q 18:28       Race: 2  
R 18:32       Race: 3  
S 18:36       Race: 4  
T 18:40 27 G U16 4X+
quarter-final
Race: 1 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD
U 18:44       Race: 2  
V 18:48       Race: 3  
W 18:52       Race: 4  
X 18:56 30 B U18 1X
final
Race: E  
Y 19:00 30 B U18 1X
quarter-final
Race: 1 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD
Z 19:04       Race: 2  
A 19:08       Race: 3  
B 19:12       Race: 4  
C 19:20 43 G U17 2X
quarter-final
Race: 1 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD
D 19:24       Race: 3  
E 19:28       Race: 4  
G 19:32       Race: 2  
F 19:36 43 G U17 2X
final
Race: E  

Thursday, 22nd March 2018

Alpha Time Event   Sponsor Division Progression
A 08:00 12 G U17 4X+
quarter-final
Race: 2  
B 08:04       Race: 4  
C 08:08       Race: 1 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD
D 08:12       Race: 3  
E 08:16 49 B U16 1X
final
Race: E  
F 08:20 49 B U16 1X
quarter-final
Race: 1 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD
G 08:24       Race: 2  
H 08:28       Race: 3  
I 08:32       Race: 4  
J 08:36 48 G U16 2X
final
Race: E  
K 08:40 48 G U16 2X
quarter-final
Race: 4  
L 08:44       Race: 2  
M 08:48       Race: 1 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD
N 08:52       Race: 3  

Friday, 23rd March 2018

Alpha Time Event   Sponsor Division Progression
A 08:00 1 B U17 1X
final
Race: D  
B 08:04       Race: C  
C 08:08 1 B U17 1X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
D 08:12       Race: 2  
E 08:16 2 G U17 4+
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
F 08:20       Race: 2  
G 08:24 3 B U15 2X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
H 08:28       Race: 2  
I 08:32 4 G U15 4X+
final
Race: D  
J 08:36       Race: C  
K 08:40 4 G U15 4X+
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
L 08:44       Race: 2  
M 08:48 5 B U18 2-
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
N 08:52       Race: 2  
O 09:00 6 G U18 2X
final
Race: C  
P 09:04 6 G U18 2X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
Q 09:08       Race: 2  
R 09:12 7 B U16 4X+
final
Race: C  
S 09:16 7 B U16 4X+
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
T 09:20       Race: 2  
U 09:24 8 G U16 1X
final
Race: D  
V 09:28       Race: C  
W 09:32 8 G U16 1X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
X 09:36       Race: 2  
Y 09:40 9 B N18 2X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
Z 09:44       Race: 2  
A 09:48 9 B N18 2X
final
Race: C  
B 09:52 12 G U17 4X+
final
Race: D  
C 09:56       Race: C  
D 10:00 12 G U17 4X+
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
E 10:04       Race: 2  
F 10:08 14 G U15 4+
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
G 10:12       Race: 2  
H 10:20 15 B U18 4X+
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
I 10:24       Race: 2  
J 10:28 17 B U16 4+
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
K 10:32       Race: 2  
L 10:36 21 B U17 2X
final
Race: C  
M 10:40 21 B U17 2X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
N 10:44       Race: 2  
O 11:04 22 G U17 1X
final
Race: D  
P 11:08       Race: C  
Q 11:12 22 G U17 1X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
R 11:16       Race: 2  
S 11:20 24 G N18 2X
semi-final
Race: 2  
T 11:24       Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
U 11:28 24 G N18 2X
final
Race: D  
V 11:32       Race: C  
W 11:48 27 G U16 4X+
final
Race: D  
X 11:52       Race: C  
Y 11:56 27 G U16 4X+
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
Z 12:00       Race: 2  
A 12:04 28 B U16 2X
final
Race: D  
B 12:08       Race: C  
C 12:12 28 B U16 2X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
D 12:16       Race: 2  
E 12:20 29 G U18 1X
final
Race: C  
F 12:24 29 G U18 1X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
G 12:28       Race: 2  
H 12:32 30 B U18 1X
final
Race: D  
I 12:36       Race: C  
J 12:40 30 B U18 1X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
K 12:44       Race: 2  
L 12:48 31 G U15 2X
semi-final
Race: 2  
M 12:52       Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
N 12:56 32 B U15 4X+
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
O 13:00       Race: 2  
P 13:24 35E G E N18 4X+
semi-final
  Race: 2  
Q 13:28       Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
R 13:32 37 G U16 4+
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
S 13:36       Race: 2  
T 13:40 39 G U18 4X+
semi-final
Race: 2  
U 13:44       Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
V 13:48 40 B U18 2X
final
Race: C  
W 13:52 40 B U18 2X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
X 13:56       Race: 2  
Y 14:00 42 B U15 4+
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
Z 14:04       Race: 2  
A 14:20 43 G U17 2X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
B 14:24       Race: 2  
C 14:28 43 G U17 2X
final
Race: D  
D 14:32       Race: C  
E 14:36 44 B U17 4X+
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
F 14:40       Race: 2  
G 14:44 45 G N18 4+
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
H 14:48       Race: 2  
I 14:52 48 G U16 2X
final
Race: D  
J 14:56       Race: C  
K 15:00 48 G U16 2X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
L 15:04       Race: 2  
M 15:08 49 B U16 1X
final
Race: D  
N 15:12       Race: C  
O 15:16 49 B U16 1X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
P 15:20       Race: 2  

Saturday, 24th March 2018

Alpha Time Event   Sponsor Division Progression
A 08:05 1 B U17 1X
final
Race: B  
B 08:10       Race: A  
C 08:15 2 G U17 4+
final
Race: B  
D 08:20       Race: A  
E 08:25 3 B U15 2X
final
Race: B  
F 08:30       Race: A  
G 08:35 4 G U15 4X+
final
Race: B  
H 08:40       Race: A  
I 08:45 5 B U18 2-
final
Race: B  
J 08:50       Race: A  
K 08:55 6 G U18 2X
final
Race: B  
L 09:00       Race: A  
M 09:05 7 B U16 4X+
final
Race: B  
N 09:10       Race: A  
O 09:15 8 G U16 1X
final
Race: B  
P 09:20       Race: A  
Q 09:25 9 B N18 2X
final
Race: B  
R 09:30       Race: A  
S 09:35 10 G N18 8+
final
Race: B  
T 09:40       Race: A  
U 09:50 11 B U17 8+
final
Race: A  
V 09:55 12 G U17 4X+
final
Race: B  
W 10:00       Race: A  
X 10:15 14 G U15 4+
final
Race: B  
Y 10:20       Race: A  
Z 10:25 15 B U18 4X+
final
Race: B  
A 10:30       Race: A  
B 10:35 16 G U18 2-
final
Race: B  
C 10:40       Race: A  
D 10:45 17 B U16 4+
final
Race: B  
E 10:50       Race: A  
F 11:00 18 G U16 8+
final
Race: A  
G 11:10 19 B N18 8+
final
Race: A  
H 11:25 21 B U17 2X
final
Race: B  
I 11:30       Race: A  
J 11:35 22 G U17 1X
final
Race: B  
K 11:40       Race: A  
L 11:50 23 B U15 8+
final
Race: A  
M 11:55 24 G N18 2X
final
Race: B  
N 12:00       Race: A  
O 12:05 25 B U18 4+
final
Race: B  
P 12:10       Race: A  
Q 12:23 26 G U18 4+
final
Race: B  
R 12:30       Race: A  
S 13:05 27 G U16 4X+
final
Race: B  
T 13:10       Race: A  
U 13:15 28 B U16 2X
final
Race: B  
V 13:20       Race: A  
W 13:25 29 G U18 1X
final
Race: B  
X 13:30       Race: A  
Y 13:35 30 B U18 1X
final
Race: B  
Z 13:40       Race: A  
A 13:45 31 G U15 2X
final
Race: B  
B 13:50       Race: A  
C 13:55 32 B U15 4X+
final
Race: B  
D 14:00       Race: A  
E 14:10 33 G U17 8+
final
Race: A  
F 14:15 34 B U17 4+
final
Race: B  
G 14:20       Race: A  
H 14:25 35E G E N18 4X+
final
  Race: B  
I 14:30       Race: A  
J 14:40 36E B E N18 4X+
final
  Race: A  
K 14:45 37 G U16 4+
final
Race: B  
L 14:50       Race: A  
M 14:55 38 B U16 8+
final
Race: B  
N 15:00       Race: A  
O 15:05 39 G U18 4X+
final
Race: B  
P 15:10       Race: A  
Q 15:15 40 B U18 2X
final
Race: B  
R 15:20       Race: A  
S 15:30 41 G U15 8+
final
Race: A  
T 15:35 42 B U15 4+
final
Race: B  
U 15:40       Race: A  
V 15:45 43 G U17 2X
final
Race: B  
W 15:50       Race: A  
X 15:55 44 B U17 4X+
final
Race: B  
Y 16:00       Race: A  
Z 16:05 45 G N18 4+
final
Race: B  
A 16:10       Race: A  
B 16:15 46 B N18 4+
final
Race: B  
C 16:20       Race: A  
D 16:30 47 G U15 8X+
final
Race: A  
E 16:35 48 G U16 2X
final
Race: B  
F 16:40       Race: A  
G 16:45 49 B U16 1X
final
Race: B  
H 16:50       Race: A  
I 17:00 50 B U15 8X+
final
Race: A  
J 17:05 51 G U18 8+
final
Race: B  
K 17:10 52 B U18 8+
final
Race: B  
L 17:15 51 G U18 8+
final
Race: A  
M 17:30 52 B U18 8+
final
Race: A  
User log in

log in

hide

You only require a rowIT login for running regattas or if you have been given the job of making entries for an organisation.

Notes

Clubs. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

Schools. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.