Event Sponsor
Day sheets: Maadi
These are the day sheets for the 2019 Maadi.
click a filter below to remove it
Monday, 25th March 2019
Race 116 (L) @ 15:40: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
BAYF
BAYF
Otago |
Crew
#1
BAYF
Coached by: John Parnell
|
|
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUP
Coached by: Paul Riedel
|
|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#2
WTLG
Coached by: Taryn Abel & Kim Dowden
|
|
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Chris Morgan
|
|
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Hooper Kelly-Smith
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Andrew Gordon
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#3
GLDW
Coached by: Danielle Schofield
|
|
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: Owen Gould
|
Race 117 (M) @ 15:44: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Tom Moore
|
|
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRID
Coached by: Chick Hammond & Peter Olifiers
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Craig Bocock
|
|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall
|
|
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: James Haig & Riley Homan
|
|
Entity
NGTW
NGTW
Waikato/BoP |
Crew
#1
NGTW
Coached by: Raima Kells-Turner & Alastair Riddle
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Ella Marr
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Danielle Schofield
|
Race 118 (N) @ 15:48: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
ONEW
ONEW
Auckland |
Crew
#1
ONEW
Coached by: Leanne Henry & Brett Henry
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Martin Simoncelli
|
|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGG
Coached by: Duncan By De Ley & Maxie Robb
|
|
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Craig Deblecourt
|
|
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
Coached by: Jack Allan
|
|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Duncan By De Ley & Maxie Robb
|
|
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Rob Bruce
|
Race 119 (O) @ 15:52: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
Coached by: Dave Dudley
|
|
Entity
ROTG
ROTG
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTG
Coached by: Chris Pearson
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton & Anthony Berkers
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Ella Marr
|
|
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Caspar Hammond & Zoe Stevenson
|
|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#2
ASHB
Coached by: Justin Wall
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Danielle Schofield
|
Race 120 (P) @ 15:56: Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Dave Dudley
|
|
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Alastair Riddle & Scott Pink, Sean Birdling
|
|
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: Peer Nielsen
|
|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Taryn Abel & Kim Dowden
|
|
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Danny Young
|
|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Ron Neighbour
|
|
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne & Adam Milne
|
Race 121 (Q) @ 16:00: Heat 6 | ||
---|---|---|
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#2
STHI
Coached by: Riley Homan & James Haig
|
|
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#1
STMG
Coached by: Ian Smallman
|
|
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Tim Hopkins & Kendal Everest
|
|
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Chick Hammond & Peter Olifiers
|
|
Entity
NPLG
NPLG
Whanganui |
Crew
#1
NPLG
Coached by: Jodi Haskell
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Matt Jensen
|
|
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#2
AVSG
Coached by: Tim Hopkins & Kendal Everest
|
Tuesday, 26th March 2019
This Tuesday day sheet is empty.
Wednesday, 27th March 2019
Race 274 (A) @ 08:00: Repechage 1 | ||
---|---|---|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#2
WTLG
Coached by: Taryn Abel & Kim Dowden
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Tom Moore
|
|
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Craig Deblecourt
|
|
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: Peer Nielsen
|
|
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUP
Coached by: Paul Riedel
|
|
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#1
STMG
Coached by: Ian Smallman
|
|
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Caspar Hammond & Zoe Stevenson
|
Race 275 (B) @ 08:04: Repechage 2 | ||
---|---|---|
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRID
Coached by: Chick Hammond & Peter Olifiers
|
|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Duncan By De Ley & Maxie Robb
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
Coached by: Dave Dudley
|
|
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#2
STHI
Coached by: Riley Homan & James Haig
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Danielle Schofield
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#3
GLDW
Coached by: Danielle Schofield
|
|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Ron Neighbour
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Thursday, 28th March 2019
Race 369 (X) @ 09:30: Quarter-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Craig Deblecourt
|
|
Entity
NGTW
NGTW
Waikato/BoP |
Crew
#1
NGTW
Coached by: Raima Kells-Turner & Alastair Riddle
|
|
Entity
ONEW
ONEW
Auckland |
Crew
#1
ONEW
Coached by: Leanne Henry & Brett Henry
|
|
Entity
BAYF
BAYF
Otago |
Crew
#1
BAYF
Coached by: John Parnell
|
|
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne & Adam Milne
|
|
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Chick Hammond & Peter Olifiers
|
|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#2
ASHB
Coached by: Justin Wall
|
|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Ron Neighbour
|
Race 370 (Y) @ 09:35: Quarter-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Danielle Schofield
|
|
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: Owen Gould
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Ella Marr
|
|
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Tim Hopkins & Kendal Everest
|
|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall
|
|
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
Coached by: Jack Allan
|
|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Taryn Abel & Kim Dowden
|
|
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Caspar Hammond & Zoe Stevenson
|
Race 371 (Z) @ 09:40: Quarter-final 3 | ||
---|---|---|
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUP
Coached by: Paul Riedel
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Danielle Schofield
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Dave Dudley
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Martin Simoncelli
|
|
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Chris Morgan
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Craig Bocock
|
|
Entity
NPLG
NPLG
Whanganui |
Crew
#1
NPLG
Coached by: Jodi Haskell
|
|
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRID
Coached by: Chick Hammond & Peter Olifiers
|
Race 372 (A) @ 09:45: Quarter-final 4 | ||
---|---|---|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
Coached by: Dave Dudley
|
|
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Rob Bruce
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Matt Jensen
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton & Anthony Berkers
|
|
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: James Haig & Riley Homan
|
|
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Danny Young
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Andrew Gordon
|
|
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: Peer Nielsen
|
Race 431 (H) @ 14:41: D Final | ||
---|---|---|
Entity
NPLG
NPLG
Whanganui |
Crew
#1
NPLG
Coached by: Jodi Haskell
|
|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Ron Neighbour
|
|
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRID
Coached by: Chick Hammond & Peter Olifiers
|
|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Taryn Abel & Kim Dowden
|
|
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Craig Deblecourt
|
|
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Danny Young
|
|
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Caspar Hammond & Zoe Stevenson
|
Race 432 (I) @ 14:45: C Final | ||
---|---|---|
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUP
Coached by: Paul Riedel
|
|
Entity
NGTW
NGTW
Waikato/BoP |
Crew
#1
NGTW
Coached by: Raima Kells-Turner & Alastair Riddle
|
|
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: Owen Gould
|
|
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Chick Hammond & Peter Olifiers
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Craig Bocock
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Andrew Gordon
|
|
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: Peer Nielsen
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Danielle Schofield
|
Race 433 (J) @ 14:49: Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Rob Bruce
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Ella Marr
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Martin Simoncelli
|
|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall
|
|
Entity
BAYF
BAYF
Otago |
Crew
#1
BAYF
Coached by: John Parnell
|
|
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: James Haig & Riley Homan
|
|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#2
ASHB
Coached by: Justin Wall
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Dave Dudley
|
Race 434 (K) @ 14:53: Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
ONEW
ONEW
Auckland |
Crew
#1
ONEW
Coached by: Leanne Henry & Brett Henry
|
|
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Chris Morgan
|
|
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Tim Hopkins & Kendal Everest
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton & Anthony Berkers
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Danielle Schofield
|
|
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne & Adam Milne
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
Coached by: Dave Dudley
|
|
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
Coached by: Jack Allan
|
Friday, 29th March 2019
This Friday day sheet is empty.
Saturday, 30th March 2019
Race 521 (E) @ 09:03: B Final | ||
---|---|---|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
Coached by: Dave Dudley
|
|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#2
ASHB
Coached by: Justin Wall
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Dave Dudley
|
|
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Tim Hopkins & Kendal Everest
|
|
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: James Haig & Riley Homan
|
|
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Chris Morgan
|
|
Entity
ONEW
ONEW
Auckland |
Crew
#1
ONEW
Coached by: Leanne Henry & Brett Henry
|
|
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Rob Bruce
|
Race 522 (F) @ 09:10: A Final | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Danielle Schofield
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton & Anthony Berkers
|
|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall
|
|
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne & Adam Milne
|
|
Entity
BAYF
BAYF
Otago |
Crew
#1
BAYF
Coached by: John Parnell
|
|
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
Coached by: Jack Allan
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Ella Marr
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Martin Simoncelli
|
Social