Event Sponsor
Day sheets: Maadi
These are the day sheets for the 2019 Maadi.
click a filter below to remove it
Monday, 25th March 2019
Race 68 (P) @ 12:28: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#2
CBHS
Coached by: Liam Smith
|
|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#4
WTLB
Coached by: Matt Cole & James McLauchlan, Dion Lee
|
|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Matt Cole & James McLauchlan, Dion Lee
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Terry McCarthy
|
|
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Sigi Davis & Leigh Brown
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Glenn Barwick
|
|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Joe Barclay
|
Race 69 (Q) @ 12:32: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Herb Stevenson
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Brendan Boreham
|
|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Jaimee Harrison
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Bruce Jones & Robin Clarke
|
|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Matt Cole & James McLauchlan, Dion Lee
|
|
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Liam Smith
|
|
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: Tim Osmers & McGregor Best
|
Race 70 (R) @ 12:36: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Georgia Bewley & Sam Royston
|
|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili
|
|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#2
OBHS
Coached by: Georgia Bewley & Sam Royston
|
|
Entity
AOTE
AOTE
Wellington |
Crew
#1
AOTE
Coached by: Nick Teare
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Alastair MacIntosh
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Alastair MacIntosh
|
|
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
Coached by: Anthony McNamara
|
Race 71 (S) @ 12:40: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jason Theobald
|
|
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: Don MacDonald & Jock Mackintosh
|
|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Armin Svoboda & Tom Anderson
|
|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#3
WTLB
Coached by: Matt Cole & James McLauchlan, Dion Lee
|
|
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: David Carr-Smith
|
|
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#2
SHIR
Coached by: Tim Osmers & McGregor Best
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Tuesday, 26th March 2019
Race 247 (A) @ 15:44: Repechage 1 | ||
---|---|---|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili
|
|
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Liam Smith
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Alastair MacIntosh
|
|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Herb Stevenson
|
|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Joe Barclay
|
|
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#2
SHIR
Coached by: Tim Osmers & McGregor Best
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Glenn Barwick
|
Race 248 (B) @ 15:48: Repechage 2 | ||
---|---|---|
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: David Carr-Smith
|
|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#2
OBHS
Coached by: Georgia Bewley & Sam Royston
|
|
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Sigi Davis & Leigh Brown
|
|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Georgia Bewley & Sam Royston
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jason Theobald
|
|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Matt Cole & James McLauchlan, Dion Lee
|
|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#4
WTLB
Coached by: Matt Cole & James McLauchlan, Dion Lee
|
|
Entity
AOTE
AOTE
Wellington |
Crew
#1
AOTE
Coached by: Nick Teare
|
Race 249 (C) @ 15:52: Repechage 3 | ||
---|---|---|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Terry McCarthy
|
|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#3
WTLB
Coached by: Matt Cole & James McLauchlan, Dion Lee
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Alastair MacIntosh
|
|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Armin Svoboda & Tom Anderson
|
|
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: Tim Osmers & McGregor Best
|
|
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#2
CBHS
Coached by: Liam Smith
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Bruce Jones & Robin Clarke
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Wednesday, 27th March 2019
This Wednesday day sheet is empty.
Thursday, 28th March 2019
Race 411 (N) @ 13:00: Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Alastair MacIntosh
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Alastair MacIntosh
|
|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Joe Barclay
|
|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Jaimee Harrison
|
|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Matt Cole & James McLauchlan, Dion Lee
|
|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Georgia Bewley & Sam Royston
|
|
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Sigi Davis & Leigh Brown
|
|
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#2
CBHS
Coached by: Liam Smith
|
Race 412 (O) @ 13:05: Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Glenn Barwick
|
|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Herb Stevenson
|
|
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: Tim Osmers & McGregor Best
|
|
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: Don MacDonald & Jock Mackintosh
|
|
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
Coached by: Anthony McNamara
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jason Theobald
|
|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Armin Svoboda & Tom Anderson
|
|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#2
OBHS
Coached by: Georgia Bewley & Sam Royston
|
Friday, 29th March 2019
Race 501 (D) @ 13:43: B Final | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Glenn Barwick
|
|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#2
OBHS
Coached by: Georgia Bewley & Sam Royston
|
|
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: Tim Osmers & McGregor Best
|
|
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#2
CBHS
Coached by: Liam Smith
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jason Theobald
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Alastair MacIntosh
|
|
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Sigi Davis & Leigh Brown
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Alastair MacIntosh
|
Race 502 (E) @ 13:50: A Final | ||
---|---|---|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Georgia Bewley & Sam Royston
|
|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Herb Stevenson
|
|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Joe Barclay
|
|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Matt Cole & James McLauchlan, Dion Lee
|
|
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: Don MacDonald & Jock Mackintosh
|
|
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
Coached by: Anthony McNamara
|
|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Jaimee Harrison
|
|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Armin Svoboda & Tom Anderson
|
Saturday, 30th March 2019
This Saturday day sheet is empty.
Social