Social

T FB

You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.

Results: Maadi

These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.

The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.

A Final
gold medal
CBHS strip CBHS
CBHS
Canterbury
Crew #1 CBHS
Coached by: Tom Clyma & Logan Keys
  • Click to expand crew ⇨
silver medal
TAKA strip TAKA
TAKA
Auckland
Crew #1 TAKA
Coached by: Eric Verdonk
  • Click to expand crew ⇨
bronze medal
CBHS strip CBHS
CBHS
Canterbury
Crew #2 CBHS
Coached by: Tom Clyma
  • Click to expand crew ⇨
 
BURN strip BURN
BURN
Canterbury
Crew #1 BURN
Coached by: Sarah Lindley
  • Click to expand crew ⇨
 
SHIR strip SHIR
SHIR
Canterbury
Crew #1 SHIR
Coached by: Tim Osmers & Jakob Mangels
  • Click to expand crew ⇨
 
AQUI strip AQUI
AQUI
Waikato/Bay of Plenty
Crew #1 AQUI
Coached by: Brendan Cullum
  • Click to expand crew ⇨
 
HAUR strip HAUR
HAUR
Waikato/Bay of Plenty
Crew #1 HAUR
Coached by: Campbell Clayton-Greene
  • Click to expand crew ⇨
 
OBHS strip OBHS
OBHS
Otago
Crew #1 OBHS
Coached by: Sam Royston & Kirsty Dunhill
  • Click to expand crew ⇨
B Final
 
SPTW strip SPTW
SPTW
Wellington
Crew #1 SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili
  • Click to expand crew ⇨
 
AGSB strip AGSB
AGSB
Auckland
Crew #1 AGSB
Coached by: Michael Arms & Mat Jensen
  • Click to expand crew ⇨
 
HTIB strip HTIB
HTIB
Wellington
Crew #1 HTIB
Coached by: Marc Paynter & Nick Tonkin
  • Click to expand crew ⇨
 
MARS strip MARS
MARS
Wellington
Crew #1 MARS
Coached by: Marc Paynter
  • Click to expand crew ⇨
 
JMCG strip JMCG
JMCG
Otago
Crew #1 JMCG
Coached by: Bryce Abernethy & Mitchell Parks
  • Click to expand crew ⇨
 
JMCG strip JMCG
JMCG
Otago
Crew #3 JMCG
  • Click to expand crew ⇨
 
SJHM strip SJHM
SJHM
Waikato/Bay of Plenty
Crew #2 SJHM
Coached by: Louise Beaumont
  • Click to expand crew ⇨
 
WAKA strip WAKA
WAKA
Southland
Crew #1 WAKA
Coached by: Matthew Allen
  • Click to expand crew ⇨
C Final
 
CULI strip CULI
CULI
Whanganui
Crew #1 CULI
Coached by: Bob Evans
  • Click to expand crew ⇨
 
GLDW strip GLDW
GLDW
Auckland
Crew #1 GLDW
Coached by: Josh Everitt
  • Click to expand crew ⇨
 
MACL strip MACL
MACL
Auckland
Crew #2 MACL
Coached by: Michael Hasselbach
  • Click to expand crew ⇨
 
MTAS strip MTAS
MTAS
Otago
Crew #2 MTAS
Coached by: Rob Bruce
  • Click to expand crew ⇨
 
CAMB strip CAMB
CAMB
Waikato/Bay of Plenty
Crew #1 CAMB
Coached by: Adam Ling & Giacomo Thomas
  • Click to expand crew ⇨
 
JHAR strip JHAR
JHAR
Southland
Crew #2 JHAR
Coached by: Dougal Macdonald & Danny Young
  • Click to expand crew ⇨
 
HAMB strip HAMB
HAMB
Waikato/Bay of Plenty
Crew #1 HAMB
Coached by: Bruce Jones Robin Clarke
  • Click to expand crew ⇨
 
STAN strip STAN
STAN
Canterbury
Crew #1 STAN
Coached by: Dale Maher
  • Click to expand crew ⇨
D Final
 
STCC strip STCC
STCC
Canterbury
Crew #1 STCC
Coached by: Alex Coulthard
  • Click to expand crew ⇨
 
MANU strip MANU
MANU
Auckland
Crew #1 MANU
Coached by: Peter King
  • Click to expand crew ⇨
 
SCOT strip SCOT
SCOT
Wellington
Crew #1 SCOT
Coached by: David Carr-Smith
  • Click to expand crew ⇨
 
ROTO strip ROTO
ROTO
Waikato/Bay of Plenty
Crew #1 ROTO
Coached by: Alastair Riddle & Scott Pink, Sean Birdling
  • Click to expand crew ⇨
 
CULI strip CULI
CULI
Whanganui
Crew #2 CULI
Coached by: Peer Nielsen
  • Click to expand crew ⇨
 
STLN strip STLN
STLN
Auckland
Crew #1 STLN
Coached by: Charles Haggie & Mike Ruiterman
  • Click to expand crew ⇨
 
LIND strip LIND
LIND
East Coast
Crew #1 LIND
Coached by: Donald MacDonald & Jock Mackintosh
  • Click to expand crew ⇨
E Final
 
MACL strip MACL
MACL
Auckland
Crew #1 MACL
Coached by: Michael Hasselbach
  • Click to expand crew ⇨
 
STPA strip STPA
STPA
Auckland
Crew #1 STPA
Coached by: Sam Jackson
  • Click to expand crew ⇨
 
TIMB strip TIMB
TIMB
Canterbury
Crew #1 TIMB
Coached by: Brian Smith & Jaimee Harrison
  • Click to expand crew ⇨
 
SPTS strip SPTS
SPTS
Wellington
Crew #1 SPTS
Coached by: Ella Pudney
  • Click to expand crew ⇨
 
STCC strip STCC
STCC
Canterbury
Crew #2 STCC
Coached by: Alex Coulthard
  • Click to expand crew ⇨
F Final
 
ONSL strip ONSL
ONSL
Wellington
Crew #1 ONSL
Coached by: Jared Cummings
  • Click to expand crew ⇨
 
TRGB strip TRGB
TRGB
Waikato/Bay of Plenty
Crew #2 TRGB
Coached by: Herb Stevenson
  • Click to expand crew ⇨
 
CHCO strip CHCO
CHCO
Canterbury
Crew #1 CHCO
Coached by: Jimmy Healey
  • Click to expand crew ⇨
 
AOTE strip AOTE
AOTE
Wellington
Crew #1 AOTE
Coached by: Marc Paynter
  • Click to expand crew ⇨
 
SPTW strip SPTW
SPTW
Wellington
Crew #2 SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Joseph Graham
  • Click to expand crew ⇨
G Final
 
SCOT strip SCOT
SCOT
Wellington
Crew #2 SCOT
Coached by: David Carr-Smith
  • Click to expand crew ⇨
 
NPLB strip NPLB
NPLB
Whanganui
Crew #1 NPLB
Coached by: Jodi Haskell
  • Click to expand crew ⇨
 
ASHB strip ASHB
ASHB
Canterbury
Crew #1 ASHB
Coached by: Justin Wall
  • Click to expand crew ⇨
 
HAMB strip HAMB
HAMB
Waikato/Bay of Plenty
Crew #2 HAMB
Coached by: Bruce Jones & Robin Clarke
  • Click to expand crew ⇨
 
TRGB strip TRGB
TRGB
Waikato/Bay of Plenty
Crew #1 TRGB
Coached by: Herb Stevenson
  • Click to expand crew ⇨
A Final
gold medal
STMG strip STMG
STMG
Canterbury
Crew #1 STMG
Coached by: Oliver Tyro
  • Click to expand crew ⇨
silver medal
CGHS strip CGHS
CGHS
Canterbury
Crew #1 CGHS
Coached by: David Lindstrom & Richard Barnett
  • Click to expand crew ⇨
bronze medal
WKDS strip WKDS
WKDS
Waikato/Bay of Plenty
Crew #1 WKDS
Coached by: Gary Robertson
  • Click to expand crew ⇨
 
DIOC strip DIOC
DIOC
Auckland
Crew #1 DIOC
Coached by: Kate Tidbury & Ash Bright
  • Click to expand crew ⇨
 
RRGS strip RRGS
RRGS
Canterbury
Crew #1 RRGS
Coached by: Mark Cotham & Fiona Paterson
  • Click to expand crew ⇨
 
WNCS strip WNCS
WNCS
Whanganui
Crew #1 WNCS
Coached by: Tyler Scott & James Sandston
  • Click to expand crew ⇨
 
WKDS strip WKDS
WKDS
Waikato/Bay of Plenty
Crew #2 WKDS
Coached by: Gary Robertson
  • Click to expand crew ⇨
 
SPLH strip SPLH
SPLH
Waikato/Bay of Plenty
Crew #1 SPLH
Coached by: Martin Simoncelli & Ashlee Numa
  • Click to expand crew ⇨
B Final
 
SHGH strip SHGH
SHGH
Waikato/Bay of Plenty
Crew #1 SHGH
Coached by: Sacred Heart
  • Click to expand crew ⇨
 
STMG strip STMG
STMG
Canterbury
Crew #2 STMG
Coached by: Shawn McManus
  • Click to expand crew ⇨
 
WLGC strip WLGC
WLGC
Wellington
Crew #2 WLGC
Coached by: Nikki Cryer
  • Click to expand crew ⇨
 
CRAI strip CRAI
CRAI
Canterbury
Crew #1 CRAI
Coached by: Dean Milne & Emily Goodhew
  • Click to expand crew ⇨
 
STKV strip STKV
STKV
Otago
Crew #1 STKV
Coached by: Owen Gould
  • Click to expand crew ⇨
 
CGHS strip CGHS
CGHS
Canterbury
Crew #2 CGHS
Coached by: David Lindstrom & Richard Barnett
  • Click to expand crew ⇨
 
DIOC strip DIOC
DIOC
Auckland
Crew #2 DIOC
Coached by: Kate Tidbury & Ash Bright
  • Click to expand crew ⇨
A Final
gold medal
JMCG strip JMCG
JMCG
Otago
Crew #1 JMCG
Coached by: Bryce Abernethy & Mitchell Parks
  • Click to expand crew ⇨
silver medal
TIMB strip TIMB
TIMB
Canterbury
Crew #1 TIMB
Coached by: Brian Smith & Jaimee Harrison
  • Click to expand crew ⇨
bronze medal
TIMB strip TIMB
TIMB
Canterbury
Crew #2 TIMB
Coached by: Brian Smith & Andy Oliver
  • Click to expand crew ⇨
 
TRGB strip TRGB
TRGB
Waikato/Bay of Plenty
Crew #1 TRGB
Coached by: Brendan Cullum
  • Click to expand crew ⇨
 
STPC strip STPC
STPC
Waikato/Bay of Plenty
Crew #1 STPC
Coached by: Chris Thorsen & Flora Wharton
  • Click to expand crew ⇨
 
MLBB strip MLBB
MLBB
Marlborough
Crew #1 MLBB
Coached by: John Robinson & Bob Gilchrist
  • Click to expand crew ⇨
 
NELB strip NELB
NELB
Marlborough
Crew #1 NELB
Coached by: Kaye Surgenor & Joe Bennion
  • Click to expand crew ⇨
 
SHIR strip SHIR
SHIR
Canterbury
Crew #1 SHIR
Coached by: James Lilley & James Alexander
  • Click to expand crew ⇨
B Final
 
ONEW strip ONEW
ONEW
Auckland
Crew #1 ONEW
Coached by: Brett Henry
  • Click to expand crew ⇨
 
HAUR strip HAUR
HAUR
Waikato/Bay of Plenty
Crew #1 HAUR
Coached by: Mark Dowty
  • Click to expand crew ⇨
 
BTHC strip BTHC
BTHC
Waikato/Bay of Plenty
Crew #1 BTHC
Coached by: Paul Clinton & Marcus Grimmer
  • Click to expand crew ⇨
 
SPTW strip SPTW
SPTW
Wellington
Crew #1 SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Joseph Graham
  • Click to expand crew ⇨
 
PUKE strip PUKE
PUKE
Auckland
Crew #1 PUKE
Coached by: John Lawrence
  • Click to expand crew ⇨
 
HLCR strip HLCR
HLCR
Waikato/Bay of Plenty
Crew #1 HLCR
Coached by: Alastair Riddle & Scott Pink, Sean Birdling
  • Click to expand crew ⇨
 
TAKA strip TAKA
TAKA
Auckland
Crew #1 TAKA
Coached by: Adrian Reipen
  • Click to expand crew ⇨
 
JMCG strip JMCG
JMCG
Otago
Crew #2 JMCG
Coached by: Bryce Abernethy & Mitchell Parks
  • Click to expand crew ⇨