Event Sponsor
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Bruce Jones & Robin Clarke
|
||||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Xavier Scarlett (stroke), Nicholas Bryan, Dylan Cottingham, Cam MacGillivray + Benjamin Campbell (cox)
Coached by: John Cook
|
||||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Sigi Davis & Leigh Brown
|
||||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Jaimee Harrison
|
||||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Anna Stanley & Hannah Kennedy, Lucy Anderson
|
||||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Kyan Dean-Rivers (stroke), Joshua Sifakula, Mattia Ward, Jack Takurua-Newland + Cameron McKinley (cox)
Coached by: Mark Clemo & Thomas Polo
|
||||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Scott Rogers
|
||||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jason Theobald
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: James Harvey & Tom Kerr
|
||||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Sophie Gilchrist & Alice Williams
|
||||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili
|
||||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
Coached by: Fiona McKay
|
||||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#2
STAN
Coached by: Scott Rogers
|
||||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#2
SHIR
Coached by: James Lilley & Jake Luthi
|
||||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: Mike Trautvetter & Matt Mannington
|
||||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Jason Theobald
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Scott Rogers
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: James Harvey & Tom Kerr
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Sophie Gilchrist & Alice Williams
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#2
SHIR
Coached by: James Lilley & Jake Luthi
|
|||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: Mike Trautvetter & Matt Mannington
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Anna Stanley & Hannah Kennedy, Lucy Anderson
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: James Lilley & James Alexander
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Kyan Dean-Rivers (stroke), Joshua Sifakula, Mattia Ward, Jack Takurua-Newland + Cameron McKinley (cox)
Coached by: Mark Clemo & Thomas Polo
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#2
STAN
Coached by: Scott Rogers
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
Coached by: Fiona McKay
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Jason Theobald
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Rob Mackenzie
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Adrian Riepen
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Xavier Scarlett (stroke), Nicholas Bryan, Dylan Cottingham, Cam MacGillivray + Benjamin Campbell (cox)
Coached by: John Cook
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Anna Stanley & Hannah Kennedy, Lucy Anderson
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: James Harvey & Tom Kerr
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Kyan Dean-Rivers (stroke), Joshua Sifakula, Mattia Ward, Jack Takurua-Newland + Cameron McKinley (cox)
Coached by: Mark Clemo & Thomas Polo
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Anna Stanley & Hannah Kennedy, Lucy Anderson
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Adrian Riepen
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: David Carr-Smith
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Bruce Jones & Robin Clarke
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jason Theobald
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Scott Rogers
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Rob Mackenzie
|
|||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: Mike Trautvetter & Matt Mannington
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Jason Theobald
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Sigi Davis & Leigh Brown
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Jaimee Harrison
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
Coached by: Fiona McKay
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Sophie Gilchrist & Alice Williams
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#2
STAN
Coached by: Scott Rogers
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#2
SHIR
Coached by: James Lilley & Jake Luthi
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: James Lilley & James Alexander
|